Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (87)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Va multumesc din suflet pt urari!!!

SA dea Domnul ca toti bebelusi sa fie sanatosi,sa aibe o viata usoara si plina de fericire!!!

Noi acum am petrecut ultimul musafir...a fost frumos!!!
David a inceput sa planga la tort caci i se facuse somnic si apoi i-a pierit somnul si nu s-a mai culcat pana la 23.00..

Sunt rupta de oboseala..este greu si cu bebic si cu pregateli!!!
Dar sper sa ne revenim zilele astea....



Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Salut,

spun din nou la multi ani sarbatoritilor de astazi.

Am avut si eu unul , Alex e si Andrei.

Sunt aproape gata cu bagajele, la facut bagaje sunt prima, la desfacut bleah.Azi am avut la prunci, inca 4 pe langa ai mei. La un moment dat le-am pierdut sirul, n-am mai stiut cine a mancat si cine nu, asa ca le-am pus pe masa un castron imens cu salata beof si unul cu salata de vinete , paine si la descurcareala cu ei. Bag seama ca asa a fost cel mai bine, n-am vazut pe nici unul stand la masa, dar castroanele s-au golit.

Yasmi e asa emotionant cand vezi casuta cum se transforma. Parca nici rabdare nu mai ai nu?

Nu mai stiu ce sa mai zic, decat ca nu mai pot de somn, dar nici sa ma culc nu-mi vine.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

A, sa va mai zic , am terminat cartea cu care ma chinui de doua saptamani. Nu mi-a placut deloc, am urat-o, am detestat-o, cu atat mai mult cu cat am primit-o de la o prietena ca fiind super, vreo doua nopti am si visat urat din pricina ei, abia am asteptat sa scap de ea si culmea finalul a fost superb, parca imi pare rau ca s-a terminat, am ramas asa cu o nostalgie si parca nu-mi vine sa incep alta .E asa o senzatie ciudata....m-a tulburat si acum stau ca proasta si nu ma pot culca ca n-am ce citi.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Mai e cineva sau numai eu huhureaza la ora asta ?

Am sarit online oleak, nu pot eu sa ma culc pana nu mai scarpin putin limba desi sunt deja in pijamale si ar trebui sa bag nasu in perna ca sunt pe minus cu somnu` si obosita franta dupa sesiunea de shopping de azi , eu tot pe forum ca deh... ieri si azi mi-ati lipsit dar o sa incerc sa fiu scurta si la obiect, sa vedem ce imi si reuseste sper sa nu scriu mnulte romane ca maine dimi tre` sa ma trezesc devreme ca la 9 am programare la dentist sa imi pun dintocu` , sa ma fac si bella si rapitoare, tzoale mi-am luat azi, maine pun dintii, sambata ma vopsesc... ehh trai si viata pe mine

Am intrat acum pe picasa sa vad pozici ca tot am citit ieri si azi de pe telefon ca va laudati cu pozici si eram curioasa, cum sunt mereu

Monas ce au crescut gemenasii de cand nu i-am mai vazut ce frumosi sunt si ce diferiti nu seamana deloc sau mai deloc intre ei ? baiatul e tot tati, si fata cred ca mama ? Sa va traiasca si sa fie sanatosi si tu sa vii mai des pe aici , ne-am inteles?

Roxy, ai facut rost de pusca ? ca de caramizi nu te mai intreb castiu ca ti-ai facut provizii ai o fata care o sa ii dea batai de cap lu` tacsu` , de asta zic de pusca, sa se pregateasca

Alina06, ce cowboy are mammi acolo si catel bun de paza vad,ca sa nu fure nimeni frumusete de baiat mai tarziu o sa aiba grija tati cu cine umbla flacaul si pe cine aduce acasa tu de ce te ascuzi de poza, crezi ca nu te vad ?

Catank, pe fiica-ta o propun pentru coperta de revista, asa frumoasa e !!! ahhh ce-as mai smotoci eu la falcutele alea dulci si ia vezi ca Butoiu mi l-am adjudecat eu, e ajuns in Anglia, l-am bagat la beci si gata, e pus lacatu` pe usa, nu mai il scoate nimeni de acolo da?

Alexinooooooo... ce-mi vazusera ochii!!! no duamna bine!!! si sexyyyyyyce-mi place rosu ala de pe buze asteptam mai multe poze drum bun la mami la Sv si asteptam pozici si vesti de acolo da ?

Madutza , da ce cataratoare hotarata ai tu acolo ce-mi place cum zmabeste ea cu toata gurita o sa trebuiasca sa imi cumpars i eu portita pentru scari, dar noi mai avem pana acolo, nu stiu cat, incet incet se ridica pe varfuri, dar mai este pana o incepe a explora Cum stai cu decoratiunile ??

Simona mami de 3 flacai, ti-am mai spus cat e de frumos Arsenie ? mai tu cu asa baieti o sa trebuiasca sa fii o soacra infipta dar nu te vad eu asa , esti tare blanda

Scrish imi pare rau de patania cu mana, sper sa iti revii repede si sa poti sa ai grija de Luca asa cum iti place tie

Miki ...si tu cu nopti albe? sper ca Vlad e ok si merge la gradi

Yvyana, ne-am hotarat pentru un maxi cosi Priorifix, e cam scump, 270 lire, dar are ISofix incorporat, dar ce nu fac bunicii pentru nepoata nu ? mie mi-e cam rusine sa le spun sa ne ia scaunul asta, ca e scump, dar mie asta mi se pare cel mai bun dintre toate care le-am studiat si azi la un magazin mothercare am intrebat care brand li se vinde cel mai bine si il recomanda ca si siguranta si tot maxi cosi au spus... dar o sa stie el Nick cum sa le spuna si sa nu sune rau, oricum, nu cred ca li se pare lor mult , dar mie tot mi-e rusine sa cer sa dea atata pe scaun, dar ei au cerut sa le spun ce sa ii ia cadou, ceva util... si eu am gasit ce Tu ce model de la maxi cosi vrei sa cumperi ?

Xeo nu am apucat sa iti multumesc de sfatul despre scaun ia sa treci mai des pe aici ca sa nu te trec absent nemotivat la catalog da ? vreu poze noi cu pescarusu`

Yasmi , hai ca acusi vine Craciunul si va mutati si voi in casuta, vad ca pe zi ce trece sunteti tot mai aproape de finish asteptam pozici si multe povesti

Ally hai ca mai sta un pic mama la voi si dupa aia iar te aud ca faci naveta la Milano la surori La multi ani surorii tale pentru 2 dec maine pe 1 dec e ziua nepotelei mele celei mai mari din Italia, face 6 anisoriwow ce a trecut timpul, parca mai ieri mergeam sa o vad si era cat o gagalice de mica si abia se zarea din landou

Happiness cum ati sarbatorit pe Andrei ? ce mai faceti? ai terminat cu listele si planurile? hai ca mai sunt numai 2 zile si gata cu naveta la Bucuresti eu vreau niste poze noi cu bombonica roz, se poate ?

Am vazut ca au mai scris fete pe care nu le-am citit de mult pe aici, Dinora si nu mai retin cine, ufff memoria asta de baba ce sunt io Dinora, eu te-am mai strigat la catalog de cateva ori dar nu ai raspuns, trecut absent nemotivat sper ca sunteti bine si vii mai des pe aici sa ne spui de voi

Lidia , a venit sotul? gata e back home cu printelese lui ? nu te mai intreb de somn sa nu mai pun si eu sara pe rana

Persi ..uff mai mami, credeam ca si-a mai reveniot Raducu dar vad ca tot se trezeste de multe ori pe noapte te pup si imbratisez , o sa treaca , sper cat mai curand

Cami , ce bine ti-o fi tie mami , te rasfeti acum... si menajera si mama la tine profita din plin

Ailed gata cumparaturile pentru Craciun ? hai ca am mai lasat eu azi cateva si pentru tine i-am tocat aproape tot salariul lui Nick azi

Ioana, cum mai stai cu maselele?? sper ca a trecut durerea si a iesit maseluta ce mai face gogo ???

Irinuca... si despre tine parca am citit ca te duci la mama dar si ca esti tare obosita din cauza de treziri multe ale Dariei off dintii astia, sper sa iasa repede si sa treaca faza asta

Lalely... sper ca ati petrecut bine azi si o feliuta de tost mi-ai salvat si mie

Viss multa sanatate la puiuti si sper ca sunteti mai bine . I-am admirat in pozici, ce dulci sunt cum misuna ei peste tot

Gata, iar am scris un roman in 3 volume ...ma duc si eu in pat sa strang pernuta in brate ca tare mi-e dor de ea, azi noapte iar m-am foit si sucit de o mie de ori pe toate partile nu stiu ce naiba, plus donsoara s-a trezit la 5.40 si pana la 7 nu a mai vrut sa adoarma sper ca nu isi face un obicei din asta ca demisionez

Noapte buna mamici si pitici (iar avea sa scriu si burtici in loc de pitici, am eu asa un feeling ca deja avem o burtica printre noi dar nu spune nik, tace malc... deci care te simti , iesi in fata si da vestea cea mare !!! )


Si tot pentru ca s-a facut deja 1 Decembrie de cand butonez eu , sa va urez La multi ani!!! La multi ani romani , La multi ani Romania!!! de peste tot , de oriunde ati fi si simti, gandi si trai romaneste!!!

Apitu nani!




_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Apuc si eu sa intru, cam tarziu ce e drept si fara sa fi citit nimic din urma!

In primul rand, la multi ani sufletelului meu pentru maine, sa cresti mami sanatos si frumos si cuminte!

In al doilea rand, sa va fac cinste, caci maine este ziua mea de nastere si de nume implicit, asa ca va ofer mamicilor, mancare si bautura pe alese, avem pentru toate gusturile!

Acum sa fac urarile, sper sa nu omit pe careva, daca o fac imi cer mii de scuze: Andrei de Happiness, Cristi de Maduta, Eddy de Ally, Andra de Delia si de MIki, Andreea de Deea,DAvid de Lalely, Radu de Persi, Cristian de Dyadyazuza, Luca de Scrish

Acum am cateva intrebari .

Strumphy, tu cu gel de arnica ii dai SOphiei cand se loveste la caput?? S-a lovit si Rares azi , e putin umflat si rosu, dar aproape insesizabil si sa iau si eu ceva sa am in casa.

Happiness cu cine ai votat in seara asta la Vocea Romaniei? SA stii ca ma uitam la emisiune si mi te inchipuiam cum stai cu sotul si cum votati diferit. pentru tine si prunci.

Fetelor fug, nu stiu daca am maine timp sa intru, ca am de facut pregatiri , ca avem invitati .....offfffffff..... la anul sigur vom pleca la munte toti 3, sa fim linistiti, m-am saturat de aglomeratie.... si sora mea mi-a facut cadou un tuns si un coafat, asa ca la ora unu, ma duc sa ma fac bella.

Madutza iertare ca nu am pozele, dar nu am mai intrat, insa promit sa le pun zilele astea. Sa nu te superi.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011





Multumim.
De data asta am votat amandoi cu Dragos. Desi ma asteptam sa fie super competitie, ca deh, Moga si Loredana au ei mai buni oameni, am fost surprinsi sa constatam ca Moga a ales numai ciudatenii de melodii care nu au pus in aloare concurentii, drept ptr care si Sebastian, care era bun, a plecat acasa.
Asta este. De saptamana viitoare avem de 2 ori, adica va fi si vineri, ca se termina Dansez. Abia astept. Daca ne vezi, te strici de ras. Bagam copiii la somn din timp, asa incat sa doarma la 20:15 si cu snacksuri, budinca, suc/ bere la tvvvv! Uraaaaa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

LA MULTI ANI:PT MANDREAC,Andrei de Happiness, Cristi de Maduta, Eddy de Ally, Andra de MIki, Andreea de Deea,DAvid de Lalely, Radu de Persi, Cristian de Dyadyazuza, Luca de Scrish! SI PT ANDRA MEA, fac cinste maine! Ma duc si eu sa ma spal pe cap!paaa!

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


Multumim la fel!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui Somleac

Uff sara buna,

La multi ani sarbatoritilor pe care i-am ratat si celor de maine, in special Andreilor si Andreelor.

Nu am apucat sa citesc, sunt super ocupata, plus azi m-am dat cu copii pein oras ca am avut parada militara. Joi dimineata plecam la munte pana duminica , asa ca mai am treaba si cu bagaje -cumparaturi.

Vad ca va plangeti de trezit nopaptea. Si Ilinca toate mesele pe care le-am scos ziua le-a mutat noaptea , asa ca ne trezim des 3-4 ori.Eu nu ma plang ca sunt invatata, daca dorm o noapte fara sa ma trezesc deloc dimineata sunt cu dureri in toate celea.

Am pus si noi cateva ornamente luminoase pe geamuri. Ufffff ce frumoasa e perioada asta. Noi suntem o trupa foarte frumoasa de colindat si ce e si mai frumos ne intalnim inainte sa repetam, invatam in fiecare an colinde noi.... e super, iar in seara de ajun colindam pana la 3-4 dimineata cu pruncii dupa noi adormiti care pe unde pe umeri de tatici sau in cosulete. In perioada asta eu ii duc des la biserica pentru ca vreau sa ramana in sufletul lor altceva decat mos craciun care aduce cadouri a si mai facem noi multe ornamente, cam din 10 decembrie aproape iin fiecare zi lucram cate ceva. Anul asta vreau sa fac mosi din trunchiuri de copac si bradut din cartonul acela de la hartia igienica.

Sper la munte sa am net si sa va mai pot scrie. Va pup si va imbratisez cu drag, chiar daca nu scriu ma gandesc la voi.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011


Multumim frumos! Drum bun si distractie placuta!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui moulineta


La multi ani de Sf Andrei pentru Andra de Ailed, Cristi de Mada, Andrei de Happi,Andra de Miki, MANDREAC


Mami fericita de zana buna Maria


Multumim frumos!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioanales

La multi ani, Andreilor, Andreelor si Andrelor fluturasi mari si mici![b]
ma bucur ca incepem sa sarbatrim si apoi vine mosu nicolae si in curand craciunul
eu dau si beau o cafea mare, inru in clubul mamicilor cu 5 treziri pe noapte ..sia mutat mesele noaptea maimutzica mea..oricum n am mai avut o noapte legata dinainte sa scoata puiu nasul in lume...dintr o alta viata ce mai...
dar dimineata la 6 chicoteste asa frumos ca ma topesc toata
pup si o sarbatorire grozava va doresc

Mami de Ioan



Multumesc frumos!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonacip

La Muti Ani tuturor sarbatoritilor zilei!!Am inceput urarile de aseara cu Andreiutza si Rares, vad ca i-a enumarat Moulineta pe toti

SI mai ales nurorii mele pui de ailed, sa fie sanatoasa si ochioasa c acum ca asa ne place

Simona, mami de baieti David, Matei si Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"


Multumim mult, Simo!


Mergi la inceput