Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (28)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

odeta, aceeasi problema o am si eu cu Mara. eu nu stiu cand, de la 8 jumate-9 cand se trezeste ea pana la 13-13: 30 cand adoarme, ar putea sa manance si mic dejun si fructe si pranz
asa ca mananca pranzul cand se trezeste din somn si gata..

am o dilema. imi cere la maternitate adeverinta de salariat. da e valabila daca eu sunt in CIC? adica, pana la urma tot angajata lor sunt nu?

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

alice, te duci si o iei d ela primaria unde ti-ai facut dosarul pt CIC.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

alice ma uitam la ce-ai scris si ma intrebam cine-i odeta . Nah asa-mi trebuie daca m-am obisnuit sa-mi tot citesc nick-ul.

Cu adev. e asa cum zice histamina ca cei de la servici nu-ti mai platesc acum asigurarile de sanatate. Totul e platit de stat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui histamina

asa e.iertare. am pus reteta,fara sa ma uit la ton.efectiv nu am observat.de obicei puric totul.

gata. nu am chef de nimic. vreau concediu!!!!!!!!!!!!!!!!!mi-e dor de strumf.
sa imi iau oare test?

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167651&nm=Sebastian-Minunea-mea


Nicole, mie mi-a intarziat CM-ul o saptamana luna trecuta, m-au trecut toate caldurile, imi facusem 3 teste, toate negative... desi pana atunci nu se intamplase sa intarzie...deci paote fi si altceva decat bb...

dar, pt linistea ta, poti sa-ti faci un test...

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
POZE CU PRINTISORII...


Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

odeta, aceeasi problema o am si eu cu Mara. eu nu stiu cand, de la 8 jumate-9 cand se trezeste ea pana la 13-13: 30 cand adoarme, ar putea sa manance si mic dejun si fructe si pranz
asa ca mananca pranzul cand se trezeste din somn si gata..


SAME HERE!!!
pana la urma eu le-am inghesuit cumva
7.30-8 LP
9,30 mic dejun care contine si fructe
12:00 supa


1an + 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufescu spune:

buna fetelor :)
de data asta chiar ca m-ati dat disparuta...
am avut o perioada mai grea cu tati in delegatie,servici,piticanie atomica.
noi suntem bine,tot vegetarieni :).
trebuie sa ma mobilizez si eu sa ajung la doctorul de fetite, nu am mai fost de cand mi-au scos firele de la cezariana...mi-e si frica sa-mi fac papanicolau.
gata,pici vrea sa ne jucam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Citat:
citat din mesajul lui saddie

alice ma uitam la ce-ai scris si ma intrebam cine-i odeta . Nah asa-mi trebuie daca m-am obisnuit sa-mi tot citesc nick-ul.




eu ma intrebam cine e pe DC odeta de pe FB

multumesc de incurajari! si eu vreau sa-i mai fac niste analize lui Raducu si daca ies bine nu ma mai stresez... la 9 luni cand i-am facut analizele avea o usoata anemie, i-am dat Fe+vit. C vreo 2 luni, dar nu i-am repetat analizele ca sa vad daca s-a rezolvat cu anemia...de asta ma gandesc sa i le fac acum. numai sa termin intai cu administrarea Ca.

Elena, mami de Raducu cel cumintel
12.08.2010

Sunt Raducu si am implinit 1 AN !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

m-ati pus pe ganduri cu testul
e de la cerazette sigur,dar il fac.
azi am nr mai bine si sunt 7 zile.
cred ca ai mei ar face soc. nu l-au vrut nici pe Sebastian.mama mi-a tot zis sa avortez.
tati cred ca va avea nevoie de primul ajutor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Eu ii mai dau fructe dupa ce se trezeste dupa amiaza, fie crud, fie in budincute.
Mandra mea s-a trezit dupa 1.5h plangand, pica de somn, dar nu mai adoarme.


*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle1981

Eu ii mai dau fructe dupa ce se trezeste dupa amiaza, fie crud, fie in budincute.
Mandra mea s-a trezit dupa 1.5h plangand, pica de somn, dar nu mai adoarme.


*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)


experimentam si noi faze din asta, eu zic ca e de la dinti

am facut INVENTARUL avem: 8 dinti, 3 premolari si 1 colt de la premolarul no.4 + 1 colt de canin


1an + 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput