Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (28)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Histamina si saru'mana pentru idei de papa!!!

Elena, mami de Raducu cel cumintel
12.08.2010

Sunt Raducu si am implinit 1 AN !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Hello

am facut o tura rapida de cumparaturi in dimineata asta: usi interioare + plafoniera in living....am cheltuit o avere!!! sunt gata banii, asteptam 15 decembrie
noroc ca am luat cadourile de Mos Nicolae

Nicole m-a facut sa rad replica medicului desi parca nu e de ras ai facut testul?

pna acum avem
1. ARIESENI
2. SIBIU
3. STRAJA


Ochidut, ma ocup eu de sondaje in 1 dcembrie

ca si date posibile o sa pun cele 4 weekenduri din februarie

Citat:
citat din mesajul lui crispro
Aseara cam o ora a durat sa adorm copilul.


de 2-3 zile si noi adormim foarte greu

e obosit dar parca cine stie ce actiune si e musai sa stea treaz
a adormit cu greu dupa ora 9 si dimineata la 8 era treaz
el in mod normal la 8.30 adormea si se trezea la 7.30 - dar nu ma las revenim noi la programul nostru...
citeam in supernanny ca atunci cand copiii invata sa mearga pot refuza sa adoarma seara vrand sa exerseze achizitia motorie in continuu

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee
Unde votam locatia? Eu nu am fost niciodata la Straja, dar si Sibiul ne-a placut si a mai fi de vizitat si acolo..


pe FB din 1 decembrie

Cristeo

Citat:
citat din mesajul lui palomina

Fetelor, voi cum faceti cu bradul anul asta?


am avut si eu cateva dubii pentru ca mie nu imi plac globurile de plastic si am doar de sticla...astea clar mi le-ar fi facut praf si parca ma doare sufletul ca au costat ceva bani, nu mai zic ca le-am adus din Germania la bagaj de mana deci intelegeti PASIUNEA MEA!!!

asa ca anul asta...am cumparat globuri argintii din plastic aprox.80 bucati si o sa fac bradul pe care sper doar sa nu si-l tranteasca in cap, in rest ii poate face orice

joi plecam la Curtea de Arges la socrii abia astept...vine si cumnata-mea cu nepotelul asa ca o sa fim gasca mare
plus ca avem o gramada de sarbatorit: sf.Andrei e nepotelul Andrei, socrul e Nicolae + ziua de nastere a soacrei mele in 5 decembrie



1an + 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui puiutz_mic
Imi este clar, lui trebuie sa-i dau pranzul la cel tarziu 12, la 13 - 13.30 cam adoarme.


si noi suntem la fel...papa la 12-12:30 iar somn de la ora 13
cu cat intarziu mai mult e mai greu, e mai marait ora ideal e ora 12

Citat:
citat din mesajul lui histamina
salata de ton: ton, orez integral fiert, porumb, ceapa verde tocata, masline maruntite, ulei de masline, sare, zeama de lamaie


papa piticii TON???



1an + 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

nu am tupeu.dar cred ca o sa mi-l fac.
azi e ziua 6 de intarziere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

nu, TONUL NU. STRENG VERBOTEN! 8000 DE UNITATI DE HISTAMINA!
inlocuit cu salau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Pentru cine doreste www.okazii.ro/catalog/59707357/-costum-mos-craciun-universal-.html" target="_blank">costum mos craciun

Elena, mami de Raducu cel cumintel
12.08.2010

Sunt Raducu si am implinit 1 AN !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui histamina

nu, TONUL NU. STRENG VERBOTEN! 8000 DE UNITATI DE HISTAMINA!
inlocuit cu salau.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167651&nm=Sebastian-Minunea-mea


asa DA chiar ma minunat - conform schemei pe care o am eu dupa 24 luni se introduce


1an + 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

asa e.iertare. am pus reteta,fara sa ma uit la ton.efectiv nu am observat.de obicei puric totul.

gata. nu am chef de nimic. vreau concediu!!!!!!!!!!!!!!!!!mi-e dor de strumf.
sa imi iau oare test?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

eu mi-as lua macar scapi de o grija...


1an + 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

Puiutz, stai mami linistita ca Raducu e ok! Medeea acum vreo doua luni la control avea 78.5 cm si 8.950 kg, deci mai inalta si mai slaba . Acum are 9.940kg si 80 cm. In plus, IMC-ul la copii se calculeaza diferit ca se ia in consideratie si varsta.

Eu de la un an de cand i-am facut analizele si au iesit perfecte, nu ma mai stresez. Am grija sa ii dau din toate grupele de alimente tot timpul dar daca intr-o zi nu vrea nici nu ma mai agit.

Azi de ex. a mancat la micul dejun o omleta dintr-un ou si 3 masline. Pranzul il dau abia dupa ce se trezeste ca nu am nici o sansa sa manance mai devreme de 3-4 ore.

Mergi la inceput