Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(110)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Of Anduta marisoara febra! A scazut dupa antitermic, ce zic doamnele? Posibil sa vina niste bubite.
De ce nu iei Colostrum de ala? Eu - si zic in soapta am avut muci mai mici si mai inofensivi de cand ii dau Anei, apropo de pretul mare - pai cred ca ma tine 6 luni!! Ii dau de vreo 2 luni si nu se simte de unde iau!!
Oricum, minuni nu face niciuunul!

Cu sarea...nu e mare bai, se mai poate, mai ales daca nu mananca, ce vrei, fata cauta s aaibe gust. Eu nu-i pun sare in fiertura ei, dar cand ii mai dau carne de la noi se mai intamplas a fie fiarta cu sare...si-n plus, mai cerseste cate un pic d egratarel, tot cu sare..nu ebai,d e acum is maricei!
si La muuulti ani!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Zumzu arunca un ochi si aici: http://www.pbase.com/barbubro
Este fotograful de la nunta noastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Anduta nu mai e mare bai acum cu sarea sau zaharul. Sunt mari copiii. Si doctorul mi-a zis sa nu imi mai fac probleme. Ce sa nu ii dau ar fi nuci, alune, seminte, in rest de toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

La multi ani Andreelor si Andreilor, sa aveti o zi minunata alaturi de cei dragi din familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka-maria spune:

Andutzo ai dreptate, ale naiba borcanele au sare deja de la 8 luni. Io n-am mai verificat pe ideea ca n-au pana la un an . Noi folosim borcanele la greu.
La noi la DM mai gasesc borcanele Alnatura, care sigur nu au sare, numai ca bubu le scuipa cu gratie. Tot pe Hipp ne bazam.
Mai nou am constatat ca e disperat dupa rosii. Daca ii pun rosie in mancare, baga orice combinatie am facut io acolo. Sper sa mearga smecheria si sa nu ne iritam de la atatea rosii.
Tot de la Alnatura am descoperit niste biscuiti care sunt recomandati de la 1 an, dar bubu ii papa cu fulgi cu tot. Sunt usor indulciti cu sirop de agave. Ii roade ca soricelul.
Nu-mi vine sa cred ca acum o luna ma amenintau vacile alea ca-l ducem la logoped, ca nu mesteca. Rontzaie bubulina orice ii dai, paine, biscuiti, pufuleti, morcov....
Beleaua ramane in continua cu lingurita. Orice este in lingurita trebuie sa fie piure. Daca am indraznit sa las bucatele mai mari, le scuipa cu bolta, sa ma invete minte. Deci regula e clara, din mana se rontzaie, din lingurita se bea. Asta e, mergem inainte.
Ieri la cresa le-a facut o bucurie in pantaloni de au trebuit sa-l bage in baie la spalat (au si la cresa o chiuveta mare) ca sa-l recupereze.
Mai nou merge cu carutul prin toata casa si cand se blocheaza intr-un capat, sa omoara sa-si intoarca singur carutul. Tati il pune pe el in carut si-l plimba prin casa. E lesinat de placere, mai ales daca bagi viteza.
Mami rupe amazonul in doua, sa-si cumpere sandale la super oferta. Am luat vreo 4 perechi. Evident ca nu-mi trebuiau....
Antrenorul vrea sa slabeasca porcul in Ajun, pe principiul ca in alea 3 sapt de vacanta stie el sigur ca o sa-mi fac de cap. Deci ma chinuie acuma ca pe hotii de cai, cica sa fiu in forma maxima de Anul nou. I-am zis ca singura speranta de miscare o am numai daca ninge, sa dau la lopata. Altfel n-o sa fac decat sporturi cu lingura, furculita si paharul.
In rest munca la job ca la balamuc. A dat streche in ei, vor sa le faca pe toate inainte de sfarsitul anului. Io tot zic sa mai lasam si pentru la anul, sa nu ne plictisim dupa vacante. Astia cica nu, ca e bine sa le facem acuma, sa se sedimenteze....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Neata!!

celor care isi serbeaza ziua numelui
bebeilor care mai pun o lunita
Naty te iubeste mami mult

Lori ai dreptate. s noi dam colostrum, in luna asta, de 3 ori a avut muci, dar nu cu febra, nu a tinut multe zile. fata de cum am tras la 3 luni cand ne-am chinuit mai bine de 2 sapt, acu e parfum.
asa ne-a zis si noua dr. ca orice i-am da, tot va raci, dar cu astea nu va fii ff rau, ci va trece mai rpd si raceala os a fie mai usoara.

aveti idee pulmexu de cate ori se poate administra? ca ea e mai mult infundata, decat cu muci. si se supara ca nu poate respira si se pune pe plans. cum o dau cu asta, se linisteste. numai am cutia sa ma uit pe prospect. dar parca tine minte ceva de 2-3 ori pe zi. dc dau de mai multe ori, dar cant mai mica, are ceva?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

La multi ani Andreelor si Andreilor nostri, precum si bebeilor care mai adauga o lunita! Sa fie sanatosi cu totii, voiosi si frumosi!

noi facem nota discprdanta cu toti bebeii, a dormit piscoata mea cu tot cu muci de la 11 la 9...io nu, ca m-am trezit cand a plecat ta-so si nu ma mai lua somnu, dar tot am mai bagat doua ore apoi...sunt fresh ne pregatim sa iesim la aer ca vad ca e soare si frumos afara...sper sa nu fie cu dinti..

Petro, Mada - nu am cuvinte epntru ce vi s-a putut intampla, sunteti niste mamici minunate

fug sa fac papa la piscot

pup mamicute ne/dormite si bebei frumosi



Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:


La multi ani sarbatoritilor!
Sa aveti un Sf. Andrei frumos si voios!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

offf
am pierdut msj

pe scurt:
La multi ani
mada mersi
sunt deprimata(m-am apucat sa ma uit pe nsite portofolii la niste fotografi tari din afara pt niste idei...si m-am deprimat)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Am sunat la cresa, i-au luat temperatura Mirunei si e ok! Doamne ajuta!

Am primit un buchet minunat de flori (bambus, hortensie si inca ceva tare interesant) de la sefa mea! Mi-a facut ziua si mai buna!

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput