Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(110)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Andreea mersiiii!!!!

Laura Luiza 5 ore legate??Ce-i aia maica??? Eu azi noate nu cred ca am dormit 30 min legate..ba ana, ba robert..uoff

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

La multi ani Andreilor si Andreelor!!! mama ce mai bem azi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Neata!

Andrei si Andreea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

LA MULTI ANI TUTUROR SARBATORITILOR DE ASTAZI!
BUBURUZE, MAMICI, TATICI, BUNICI



Mamici de baietei
, am si eu o intrebare: vi s-a intamplat sa se adune la putzica niste secretii albe? Parca imi aduc aminte ca s-a mai intamplat unui bebe. Daca da, cum ati eliminat-o: prin spalare cu apa simpla sau si cu altceva? Ca mi-e frica sa nu-l irit. Multumesc.



Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Am uitat sa va zic ca am inchiriat si eu acu' o saptamana un premergator masinuta si o jucarie care arunca bile. De premergator nu s-a atins, zici ca-l musca, iar eu speram sa-l mai pot lasa in el. Cu bilele ne-am mai jucat, dar dupa o saptamana si-a pierdut interesul. Bine ca am asteptat ca era gata-gata sa-i comand de ziua lui ceva asemanator.

Si la noi vad ca antemergatorul Vtech e inca in gratiile lui bebe. Chiar daca il mai ignora cate o zi-doua, apoi revine si se joaca la butoane. Nu-l intereseaza insa sa mearga cu el.



Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Luiza masaj? Sunt fericita daca reusesc sa ii dau cu crema la fund cand ii pun scutecul.

Mimo si Razvan mai face secretie la puta. Il curat cu servetel umed.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Zumzu cauta Doru Halip. E fotograful pe care l-a luat Sherbi la botez. Am inteles ca ar fi unul dintre cei mai tari din Romania.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rmbbc spune:

Buna dimineata!
azi CAFEA adevarata; mi-am "luat inima-n dinti"si mi-am facut o cafea adevarata!

UREZ SI EU LA MULTI ANI!! tutror celor care isi serbeaza azi ziua de nume!

DARRR nu in ultimul rand: LA MULTI ANI COPILASILOR DRAGI: NATALIA-MARIA, TUDOR CRISTIAN si KEVIN-CLAUDIU-DANIEL!! Sa cresteti mari si sa fiti sanatosi.

Fetelor cred ca e ceva in aer, sau vreo influenta de la luna... si Carmen tot asa.... s-a trezit de n-ori si a fost maraita; daca e sa dau crezare pediatrei... cica ai iese ceva dinte sus; o sa vedem.

Sa aveti o zi frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Mneata! Multumesc de urari, dau , , [nu gasesc emoticonul pentru tort], o maslina, o bomboana, ce vreti voi!

La multi ani si din partea mea tuturor celor care poarta numele Sf. Andrei!

Eu sunt suparata, are Miru iar febra de trei zile... Zic eu ca-s dintii, ca acum doua nopti a urlat, are balute, vrea mereu suzeta... Nu are alte simptome. Mi s-a parut ieri ca tuseste sec (dar poate sunt eu paranoia, de la bronsita trecuta), asa ca i-am dat aseara si azi Stodal si ii mai dau sa fiu sigura. Azi dimineata avea 38.6 rectal. Am dus-o la cresa, i-am dat antitermicul cu ea, i-am scris lui tanti de acolo ce si cum. Daca nu-s dintii, neavand muci, astept sa apara niste bubite, nu?
Desi si data trecuta a inceput cu febra si mucii au venit mult mai tarziu. Of, of.

Eu am inceput sa ii dau Imunorezistan Junior. Am renuntat la Oscilo, ca mi se parea ca nu are nicio treaba. Peste Oscilo a racit Miru asa rau data trecuta. Si parca Imunorezistan e mai bun, saptamana trecuta i-au aparut niste muci-lumanarele, i-am dat din prima zi doza dubla si au disparut ca prin farmec. Acuma, sa vedem... Are zahar (invertit-whatever that means), dar daca isi face treaba, ii voi tot da. Ca nu am intrerupt, cica e bine sa ii dau toata iarna, eventual fac pauza cat stau eu in concediu de Sarbatori.
Si, chiar daca voi parea denaturata, eu am inceput sa ii pun sare in legume. Putina, desigur. Dar nu mai papa deloc legumele facute de mine, indiferent de cate condimente puneam. Si nu intelegeam de ce papa borcanelele. Pentru ca cele de peste 8 luni au sare. Ei, acum papa si legumele mele. Asta e, decat sa nu pape...
A propos de papat. Eu nu-mi fac griji niciodata daca nu papa solid, mai ales cand stiu ca e bolnava. Nu vrea, ii fac laptic si gata. Asa a fost cand era racita, numai lapte a papat. Dar si cand a inceput sa recupereze!!
Si am avansat la papat paine singurica! Am tras aer in piept asteptand gaggingul, am trecut si..gata. M-am relaxat!

Gata, ma duc sa fumez o tigara (desi postesc, of, n-ar trebui) si ma apuc de treaba.

comoarele!

A propos: Madalina si Petro, sunteti niste femei si mame minunate! Desi e greu sa acceptam, uneori, voia Domnului, sunt sigura ca a stiut El de ce v-a supus unei asemenea dureri. Dar uite ca acum va tineti in brate pruncii sanatosi si frumosi!

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Sunt tuta: LA MULTE LUNITE NATALIA, TUDOR, KEVIN CLAUDIU DANIEL SI PETRU NECTARIE DE MAMUTZ!!

Si la multe lunite Irina Ana, pentru ieri!!


Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput