Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(110)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

RALU, fac un tort cu blat simplu, insiropat cu suc de portocale si 2 creme - una ganache de cioco alba si una de limette. Imbracat bineinteles in pasta de zahar. Azi mi-a dat mare bataie de cap banner-ul de pe site-ul Vioricai pe care cred ca trebuia sa-l fac mai demult ca sa se usuce bine..probabil il voi pune direct pe tort, pt ca nu va fi indeajuns de bine uscat ca sa stea la verticala.
Tu la ce muncesti acolo?

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:



ma bucur tare ca ideea mea a prins asa bine
am primit pm-urile de la voi, nu am apucat sa raspund la toate dar v-am pus pe lista, da?
de fapt partea cu fotografiatul nu e time consuming deloc, pot sa va fac la toate, partea de dupa cu prelucratul,alesul pozelor cele mai dintre cele mai. N-as vrea sa va divulg din secretele mele :P, dar si lui Darius cand ii fac, ii fac sute de poze la o "sedinta" si din astea aleg 10-20.



eu nu prea m-am uitat pana acum la fotografii de la noi pt copii, ii urmaresc pe cei din afara mai mult. nu vreau sa par ipocrita si cu nasul pe sus, cu aere de fotograf profesionist dar nu prea m-au dat pe spate...probabil nu i-am gasit eu pe cei buni. si mai ales am observat fotografi care fac de toate...si copii,si nunti,si produse si evenimente..nu mi se pare nici asta k. in rest pozele nu prea mi-au spus mare lucru.
era cineva de aici care facuse la o fotografa din sibiu parca?sau brasov? care era sedinta mai mult, vrep 400 de euro, stiu ca alea mi-au placut. mai tineti minte la cine ma refer?ca as vrea sa ma mai uit pe portofoliu

bebelu baga si tu un pm pls ca sa te am in vedere ca mi-e mai usor asa

in alta ordine de idei, sunt necajita ca eu nu am lumina in casa, adica lumina sufiecienta ca sa nu fiu obligata sa folosesc blitzul. nici un fotograf adevarat nu foloseste blitzul..dar ce sa facem,ne adaptam pana una alta. acum ma uitam la f64 sa achizitionez un background ca tot aveam de gand, si acum e musai. cred ca o sa iau alb, ca asta e cel mai comun/general..cu toate ca de Craciun ar merge unul rosu parca, sau cu ceva motive de iarna

hai ca am scris ditamai placinta dar sunt incantata de noul meu proiect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Off Mada imi pare enorm de rau las ca acu ai un barbatel care iti lumineaza fiecare clipa si te faci sa zambesti zid e zi

Zumzu dau pm imediat

Roxx da bennaru trebuie facut cu 4-5 zile inainte sa se usuce bine. altfel nu sta. cu asta m-am confruntat si eu acu ca nu am avut cand sa fac si m-am apucat aseara, iar azi inca e moale. dar nu e banner ci niste casti sa vad ce oi face. si ma mai enerveaza ca in frigider e ok iar cum il scot transpira. nu stiu ce pana mea are o sa fac poze maine si pun pe net.

Simo nu se serbeaza maine si Adrienii. ci pe 27august. atunci sunt Sf. Adrian si Natalia. multi fac confuzia asta ca nu prea e cunoscut Sf Adrian.

Petro ma bucur pt tine ca ti-ai mai revenit si totu e roz. sa dea DOmnu sa fie totu bine toata viata de acu incolo

ziceti-mi si mie..dc curg muci, facem baie??? ca fiimea tot trage la baie in cada si nu stiu ce sa fac




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Raluca, am intrat sa ti spun ce fata mare si frumoasa ai!! O printesa iubita si nazdravana!! Ti am admirat pozicile cu ea si m a cucerit Nati!! Nu stiu cand a trecut timpul!!! Pupici la fetite!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shubulina spune:

Salutari si de la noi.
Suntem cu eruptie dintoasa,ieri febra,diaree si noapte nedormita.Azi mai bine.
Scriu din ce-mi aduc aminte:
ABRAMBU,bravo,felicitari.Ma bucur tare pentru tine.
MADA...nu prea-mi gasesc cuvintele.Imi pare rau.
ZUMZU,din ce tin eu minte,Patricia isi facuse un album.Sper sa nu ma-nsel.
RALU,noi facem baie cu febra,cu muci,cu dinti,cu tot.El oricum fara baie nu se culca,are ritulaurile lui.
OCSANICA,felicitari!!!Mai fetelor,ce spor pe voi...
Carti...ultima a fost Sex Slaves de Louise Brown.Cu adevarat impresionanta.Filme nu prea am mai vazut in ultimu timp,ma mai uit din cand in cand la o comedie usoara.Am vazut Johnny English 2.Frumusel,relaxant.
Mai departe nu mai stiu...
V-am pupat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

gata am facut baita ca nu se putea fara. era in culmea fericirii cand a vazut ca mergem la baie acu cred k pica lata




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

ZUMZU, uita-te in albumul lui Sherbi (Patrichi Violeta) de pe FB. Parca ea lucrase cu fotograful ala smecher. Nu stiu insa daca toate pozele din album sunt facute de el.

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Doamne, Mada, este ingrozitor prin ce-ai trecut !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocsanica80 spune:

Mada si Abramburika sunteti niste invingatoare , iar minunile pe care le aveti rasplatesc suferinta prin care ati trecut; va admir din tot sufletul meu ;

Roxana mami de Maria-Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Citat:
citat din mesajul lui ocsanica80

Mada si Abramburika sunteti niste invingatoare , iar minunile pe care le aveti rasplatesc suferinta prin care ati trecut; va admir din tot sufletul meu ;

Roxana mami de Maria-Sofia


Subscriu. Madalina, Abramburika



Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput