Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(110)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Citat:
citat din mesajul lui abramburika

Elisa mi-a spulberat intr-o clipa un an intreg de durere.

si in acelasi timp
ce frumos, ce frumos spus!!!

Dumnezeu sa va aiba in grija in continuare, sunteti minunati, fetele sunt niste minuni!!

[e chiar ciudat ca acum o ora, cand eram intinsa langa Ana, m-am gandit la tine, oare cum iti mai e, oare ce mai faceti...ma gandeam s apostez pe Fb, la buburuze o chemare mica...si acum dau F5 si te gasesc aici!!! mami drag ]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

lori -

ai vazut, puterea telepatiei?

******
in al 9-lea cer ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Abramburika;sa fi la fel e fericita toata viata...alaturi de printesucile tale.Ma bucur fffff tare pt voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissia spune:

hello fete dragi
ma chinui de 2 zile sa spun si eu prezent,eu va citesc zilnic dar nu am timp decat seara dupa ce o culc pe karina si mereu sunt prea obosita sa mai raspund.
noi suntem bine ,crestem,avem 8,200kg si 75 cm.mergem in picioare doar tinuta de manute,bombanim toata ziua cred ca o sa vorbeasca la fel de mult ca tasu.
ce ar mai fi de zis? aaaa felicitari curajoaselor care asteapta bb2.
mai am 3 pagini de citit si mai revin daca mai am ceva inteligent de zis. va pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Fetelor va multumesc din suflet pentru imbratisari si gandurile bune.
Ce s-a intamplat la prima sarcina? Am avut placenta praevia centrala, o doctorita total dezinteresata care nu mi-a dat niciun sfat despre cum as putea sa ma protejez, m-a incurajat sa merg la servici ca asta nu influenteaza cu nimic desi incepusem sa am si contractii si uite asa la 28 de sapt m-am pomentit cu o hemoragie masiva. Madam doctor nu a putut veni ca era de garda la Medlife si uite asa m-a operat doctorul de garda, cezariana de urgenta. Bebelusul avea 1,3 kg. Era considerat mare pentru varsta lui. Timp de 2 saptamani le-a luat incet pe toate, primul kk, primii 5 ml pe zi de LM, ca in ultimele zile sa ajunga la 30 ml, doctorita neonato m-a chemat sa imi zica ca e bine, sa am rabdare ca mai dureaza dar vom pleca acasa. A doua zi la 6 dimineata a murit. Mi-au zis ca premarurii sunt foarte imprevizibili si ca starea lor se poate schimba de la o clipa la alta. Pe certificatul de deces au scris 'hemoragie intracraniana'. Au urmat 2 ani crunti, doar dragostea sotului m-a tinut pe linia de plutire. M-am tot gandit ce am facut eu gresit, ce au facut doctorii gresit. Cand am ramas iar gravida la eco de 12 sapt iar mi-a zis ca e placenta jos inserata si nu s-a mai ridicat. Iar am avut placenta praevia. Deci riscul sa patesc la fel era enorm. Am stat insa acasa, cu picioarele in sus, nu am facut nimic, am ales o doctorita foarte mamoasa, care mi-a facut n-spe mii de controale si eco si internari pentru perfuzii cu Gynipral si uite ca a fost bine. Eu cred ca si prima sarcina putea sa fie bine cu mai multa implicare din partea doctoritei.
Dar iata ca a venit Razvan, si vorba Abramburicii, 2 ani de suferinta au fost stersi cu buretele. Nu am uitat nimic si nici nu voi uita vreodata, dar nu ma mai doare acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissia spune:

am revenit
Madalina - asa stiu si eu la mot/turta ,nasii vin cu turta si cu un rand de hainute in care imbraca copilul atunci.nu am auzit pana acum sa dai bani nu este o petrecere cu dar.
am stabilit si noi data cand rupem turta 21 ian.sa-si mai revina lumea dupa sarbatori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Simo de sf. Andrei nu se sarbatoresc si Adrienii. Exista sf. Adrian prin vara, parca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

of Doamne crunt...
ce femei puternice trebuie sa fiti, nu-mi imaginez durere mai mare pe lumea asta..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissia spune:

Citat:
citat din mesajul lui madalina_m

Fetelor va multumesc din suflet pentru imbratisari si gandurile bune.
Ce s-a intamplat la prima sarcina? Am avut placenta praevia centrala, o doctorita total dezinteresata care nu mi-a dat niciun sfat despre cum as putea sa ma protejez, m-a incurajat sa merg la servici ca asta nu influenteaza cu nimic desi incepusem sa am si contractii si uite asa la 28 de sapt m-am pomentit cu o hemoragie masiva. Madam doctor nu a putut veni ca era de garda la Medlife si uite asa m-a operat doctorul de garda, cezariana de urgenta. Bebelusul avea 1,3 kg. Era considerat mare pentru varsta lui. Timp de 2 saptamani le-a luat incet pe toate, primul kk, primii 5 ml pe zi de LM, ca in ultimele zile sa ajunga la 30 ml, doctorita neonato m-a chemat sa imi zica ca e bine, sa am rabdare ca mai dureaza dar vom pleca acasa. A doua zi la 6 dimineata a murit. Mi-au zis ca premarurii sunt foarte imprevizibili si ca starea lor se poate schimba de la o clipa la alta. Pe certificatul de deces au scris 'hemoragie intracraniana'. Au urmat 2 ani crunti, doar dragostea sotului m-a tinut pe linia de plutire. M-am tot gandit ce am facut eu gresit, ce au facut doctorii gresit. Cand am ramas iar gravida la eco de 12 sapt iar mi-a zis ca e placenta jos inserata si nu s-a mai ridicat. Iar am avut placenta praevia. Deci riscul sa patesc la fel era enorm. Am stat insa acasa, cu picioarele in sus, nu am facut nimic, am ales o doctorita foarte mamoasa, care mi-a facut n-spe mii de controale si eco si internari pentru perfuzii cu Gynipral si uite ca a fost bine. Eu cred ca si prima sarcina putea sa fie bine cu mai multa implicare din partea doctoritei.
Dar iata ca a venit Razvan, si vorba Abramburicii, 2 ani de suferinta au fost stersi cu buretele. Nu am uitat nimic si nici nu voi uita vreodata, dar nu ma mai doare acum.

Mami fericita de minune Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica


de cate ori ori vad semnatura ta imi amintesc ca pe 11 dec 2008 am pierdut o sarcina si a fost crunt, imi imaginez cum a fost pentru tine(la mine sarcina era mica 9 sapt).

Mergi la inceput