Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(110)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Of, Mada, prin ce incercare cumplita ai trecut! Odihneasca-se in pace ingerasul tau ! Dar ce s-a intamplat? De ce a avut doar o saptamana de viata? Daca intrebarile mele sunt prea dureroase pentru tine, ignora-le, te rog .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Simis;ce bine!se intampla si minuni pe lumea asta...
Mada;draga de tine..Sa te consoleze gogoselul pt toate cele..ai un cupilas scump si frumos...sa-ti faca viata frumoasa
Mi-a venti scaunul.pana ala urma tot Britax Romer King T PLUS
Am vorbit cu Carmen;n-are net cateva zile..sunt la socrii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Pupam fetele!

Ce zi frumoasa, am bagat parc la greu, acu bag mandra la somn si ma bag in bucatarie la un blat de tort. Pt ca maine e ziua lui tati.

MADA, mi se strange inima de cate ori citesc cate un mesaj scris de tine si mi se opresc ochii pe semnatura...te imbratisez cu drag!

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Mada , of, cred ca a fost o zi crunta...ziua de duminica. Te pup si te imbratisez cu drag, ai suferit cat pt 10 vieti, dar uite ca ai primit si o rasplata frumoasa, cuminte, perfecta!

zumzu o sa ma gandesc...cum sa facem, cum sa dregem, eu as zice sa te gandesti totusi la un pret ceva, de ce sa umflam buzunarele unor fotografi, de ce nu tie direct?
EU as vrea ceva cu robert si cu noi toti, de altfel, dar nu stiu cand am putea face asta...in saptamana tati lucraza ca la nebuni, in we- e weekend...mmm..tre s ane gandim cumva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

ce fac fetele???

Mada imi pare rau ca ai trait asemenea experienta. de mult am vrut sa te intreb ce s-a intamplat, dar m-am abtinut ca nu am vrut sa te deranjez.

Ocsanica wow felicitari. sa ai o sarcina usoara. se pare ca avem multi bb2
eu inca nu am curaj sa ma bag la inca unu. imi ajunge mom nati

Zumzu si noi si noi la sedinta foto pls pls pls. si felicitari din toata inima pt poze. au iesit superbe. pe ce ai postat pe blog

Simis mama da ce e cu sensibilitatea asta pe capu eu??/ cumva hormoni din aia care erau in sarcina??

Roxx ce tort faci? si eu tre sa fac unu pt maine ca e ziua lu fratelo. dar cam imi da dureri de cap. ca nu iese ce vreau eu

tuturor buburuzelor.

noi am fost o lecuta pe afara, statea mai mult, dar mandra nu a vrut decat in brate si m-a terminat de spate, si pe langa asta suntem si cu niste mucisori enervanti a 3-a runda pe luna asta




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Ziua buna shi de la noi,
Nu mai am timp nici macar sa ma uit pe mail, noroc cu i-phone ca altfel nu stiu ce faceam , sa nu mai zic de forum!!!!

Mada , o imbratisare calda pentru o asa de mare suferinta!!!! Foarte greu trebuie sa iti fie!!!

Ma pregatesc intens de intoarcerea la servivi asa ca exersez, ma mai duc pe la birou, in plus a venit sora mea pe la mine cu cel mic shi va dati seama ce e seara cu 3 copii.Teo e topita dupa cel mic , ediferenta de 6 luni intre ei si cred ca il considera o papusica mai mare, in plus e fascinata de manutele si piciorusele lui!!!

recomandari de filme: Colombiana, recent vazut f. bun , un film care imi demonstreaza ca femeile sunt de 1000 de ori mai bune ca barbatii!!! La toate!!
Felicitari Ocsanica pentrui bebe 2!!!! Uite ca se inmultesc bebeii nr .2!!!

Va pupam caci fug dupa cadouri pentru maine , e ziua de nastere a soacrei mele, pe care o0 iubesc mult mult , mai mult ca pe mama, si de nume, si ziua de nume a fiicamii , ele doua pe langa faptul ca seamana mai poarta si acelasi nume!!! Am pregatiti ceva special care cu siguranta le va placea amandurora!!!

Tunde un pupic special pentru tine si copilasi!!!
Simo felicitari pentru casutza, pentru primul nivel!!!! Sa vezi cand va fi gata ce emotii nu o sa-ti vina sa crezi ca e gata!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Am fost si noi afara,a fost placut azi,ne-am invartit putin.
am terminat treburile casnice..muuulte rau.
acu facem lectii si incerc sa culc copil mic, zici ca are reactor la fund

Apropo..maine e sarb ? sf andrei ?
aceiasi intrebare am pus si anul trecut. ma repet cu riscul de a parea tuta de sf andrei se sarb si adrienii ???
sunt pers care il suna pe sot si ii zic la multi ani..eu nu i-am zis niciodata..de cadou nici nu se pune prob,ca eu nu stiam ca se tine.
voi tineti ?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rmbbc spune:

Intru sa va salut si eu; Buna ziua si buna sa va fie inima mamici!

Vroiam sa zic si eu doua vorbe.
LA MULTI ANI!! pentru IRINA-ANA! sa fii sanatoasa si sa cresti mare sa ai parte numai de bucurii.

ZUMZU, felicitari pentru poze:); te stii, ce mai!

ANKA-MARIA, sa stii ca si mie imi place cum povestesti

LORI, bineinteles ca nu i-am dat si antibiotic pastile(pe gura) ca nu cred ca e cazul s-o indop, dupa ce ca abia s-a uitat la ea, si aia mai mult ca sa o bruscheze sa o faca sa planga. In fine, oricum era ultima data



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deea_sav85 spune:

Gata plimbarea si la noi, ne am intalnit in parc cu mami Loutzy si cu bebe Stefan, a fost super si se pare ca si ei s-au placut ca radeau unu la altul de mama focului. Mami Loutzy sper sa mai fie vreme frumoasa sa ne mai vedem

Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cei%20mai%20frumosi%20obrajori%20de%20bebelus&page=13" target="_blank"> cei mai frumosi obrajori (dvs)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:



Cu scuzele de rigoare, ca dau asa tarziu pe-aici, vreau sa va multumesc pt. toate urarile si gandurile bune. Am citit un pic din urma (un pic de nostalgie post-partum ) si mi-au dat lacrimile ... cat de mult v-ati gandit la noi.

Pot sa spun ca am inceput sa vad iar limpede ... un pic mai limpede in jurul meu. Elisa mi-a spulberat intr-o clipa un an intreg de durere. Nu am uitat nimic, ma mai urmaresc imagini, dar mocuta pufoasa si ochiii Elisei imi aduc iar zambetul de buze. Si Silvia ... sa le vad pe amnadoua e o minune pt. mine.

E cuminte, mancanca (san fara numar, san si iar san), doarme, nici nu o simti prin casa. D-zeu si-a facut din plin treaba, e frumoasa si cuminte.

Eu, usor obosita, mi-am revenit bine dupa cezariana ... insa sunt extrem de fericita. Asa cum zice si semnatura, in al 9-lea cer!!

Ce sa mai zic ... sunteti minunate!!

******
in al 9-lea cer ...

Mergi la inceput