Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(110)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Tunde, Moniq - ma bucur ptr voi ca aveti mamicile aproape, profitati din plin

cat despre faza cu bona...Doamne ce tupeu...la ce si-o mai fi luat-o, mai bine venea in chiloti direct...geeez daca mai aud multe din astea, ma duc pe campi cu bonele astea...gabi, tu cum esti cu noua bona?

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Doloress, puiul lui Mimo nu mai poti spune ca are 11 luni... Pe 5 decembrie, peste 4 zile face un anisor

Deci fetelor, pregatiti motzatele, incep capitolele de "la multi ani"

Monika, dai cu Triderm la recomandarea doctorului? Noua ne-a dat doctorul si a zis sa punem cu varful de la betisorul de urechi pe fiecare bubita in parte. Cand l-am cumparat, am citit pe prospect ca are cortizon si nu l-am mai folosit.

La multi ani Numeioana!

La multi ani Tudor de mami de Ariana!





"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)


World all details Wallpapers on view

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Felicitari PISCOTEL!!!

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Da, da, Mayane, in cateva zile facem un anisor. Nici nu stiu cand a trecut.

Doloress, cu laptele de vaca n-am nicio problema sa-i dau, in cantitati mici deocamdata. Doar ca nu i-a placut. Dar cu mierea, albusul de ou mai astept. Am eu asa niste pitici Ratiunea imi zice ca pot sa dau, dar intuitia imi zice sa mai astept, asa ca mai stau vreo luna-doua. Nu-i problema zic eu.



Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

noi am introdus albisul de vreo luna...nici o pb

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

roxx si eu recomand sa luati carutul, nici nu il simtiti sincer.
in aeroport, pana la usa avionului o puteti tine doar in carut, acolo il predati si dupa il primit la coborare. plus ca prin oras puteti sa agatati bagajele de ele etc. noi i-am dar sa manance doar in carut, nici nu am observat cu scaunele.si ne-a fost de mare ajutor, plecam dimineata si veneam seara, dormea in el Darius,n-am avut treaba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

neata
cafea,cafea,cafea...
al meu urlaaaa....fug

www.facebook.com/media/set/?set=a.196760250402336.49917.100002050865534&type=1&l=02a4ec60dc br / " target="_blank"> poze Tudor 9 luni



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Neata!

Si la mine cafea,Edi s-a trezit din ora in ora. are deja doua sapt de cand face asa.

Edi mai bea de la mine cateva guri de lapte de vaca,din pahar,rece sa fie si ii place la nebunie. pana la doi ani ii dau tot formula de lapte,pe urma sa vedem daca trecem la asta de vaca. dar il las sa guste.
Albus de ou i-am dat in galuste sau sufleu de legume. Miere avea Cami in ceai si i-a dat si lui sa guste. nu sunt probleme.

Ai vostri au inceput sa manifeste nervi ? Edi a inceput sa isi cam arunce picioarele cu nervi cand il imbrac/dezbrac. sau daca il iei de undeva de unde nu are voie,incepe sa maraie si da sa se arunce pe spate.asta se intampla de cateva zile de cand e super agitat si marait cu dintii.

Ma duc sa imi astept soata la cafei,este liber si azi. am prins 4 zile se week prelungit,tare bine mai este




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata
sarumana la fete pt cafea

Razvi sculat la 7 fara un sfert dat lapte, schimbat de kk, pus in scoica, ciuciu nana
la 7 juma s a strezit si frasu, dat lapte, pus amandoi copii in patuturi si parasit incinta
acum se joaca, se aud chicoteli, inca

simo, Robi bate din picior daca nu ii dai ce vrea el si Razvi se pune pe jelanie daca ii iei telecomanda din mana, i am data alta, nu e buna

aseara le am facut papanasi: branzica calcica cu un galbenus de ou, o lingurita de miere si gris; obtinut un mehlem bun de modelat bilute care le am fiert ca pe galuste....au iesit tare buni papansii, dar sclifositii mei n au mancat decat una bucata Robi si jumatete de biluta Razvi

off, nush ce i cu ei de abia manca, macar beau lapte
in rest au revenit durerile de maini, ma trezesc noaptea cu ele super amortite de abia le pot baga suzetele in gura la pici, nu mi simt degetele si acum am mana dreapta amortita si ma doare de mor
ii dau cu voltaren; dar degeaba

pupici fetelor si multi ani sarbatoritilor

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Neata si de la noiMultumim de cafea
Noapte semi alba
Sonia plangea de muci,Mario tuseste de rupe..noroc pe Robitussin..de la 12 am dormit..cu enspe supturi
Si Eu cred ca ii mai iese sus un dintoc ,tare umflat mai e pe acolo.
Mirelus;ma iei in in gasca la tine?..ma doare mana..si mai nou mi s-a tras pana in umar..ma trezesc noaptea cu niste dureri..Tia-m scris listuca cu creme la pagina 2 mi se pare

Simo;Oare ii dau dintisorii?saraca de tine

aaaaaaaaa..si Soniuc are nervi..mai ales la imbracat-dezbracat..pacat ca nu stam in Cuba sau Brazilia sa stea cu fundu gol 24 din 24..
Sea runca pe spate..si urlaaaaaaaaaa de jale!
Si mai face nervi cu Mario..cand vrea s-o mute,sau ii scoate jucaria din mana..urlete de urlete!

Mergi la inceput