Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(110)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cocutza2011 spune:

Multumesc fetele de raspuns, deci de azi e liber la laptic pasteurizat in papa.

Lili, eu la mucisori am pus doar ser, mult ser toata ziua atata. Cu siringa direct in nasuc. Nici batista nu am folosit, am tinut-o in brate dupa sa curga sau sa ii traga. Cam atata am facut noi. Sanatate multa.

Bravo bebei umblatori, ce frumos trebuie sa fie, abia astept si eu!

Bebelu, ce tort! Harnica esti mamico nu gluma, bravo. Si e super decorat. Eu am vazut ca povestea-ti de torturi, dar nu ma gandeam ca esti asa experta. Afacere scrie pe tine. Bafta!

Dedicut, da cica asa este; a venit sotul aseara si mi-a zis si el ca Vienna cica e number 1, si concluzia a fost ca numai am voie sa ma plang de nimic. Sper sa nu ne mai mutam acuma, niciodata.

Si chiar e frumos in Vienna, cel putin cu bebe si carut poti sa mergi oriunde si ptr mine e mare lucru, lifturi peste tot, rampe peste tot chiar s-au gandit la toate din punct de vedere infrastructura. A si spitale numai zic, am fost la spitalul de copii si este super curat si nu am vazut nici un copil bolnav la asteptare, nu stiu unde erau.
Afisele din spital erau in 4limbi internationale: engleza, germana, turca si romana
cel putin la contagiosi.


Oana si bebelina Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Ca tot vorbiti de orase civilizate...ma framanta si pe mine o chestie: oare in restaurante prin Praga om gasi scaune inalte de bebei? Nu de alta, dar sa mancam ( si sa bem bere)si noi linistiti. Caruciorul nu avem de gand sa-l caram cu noi. COCUTZA, prin Viena cum e? Sincer, nicaieri pe unde am fost nu m-am uitat dupa asa ceva pt ca efectiv nu m-a interesat pana acum.

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocutza2011 spune:

Aicea noi am gasit peste tot, scaun de copil; chiar si la un restaurant afacere de familie mic asa avea, deci eu zic ca sigur sunt si in Praga.

A mea fetita iubeste cosmopolitan-ul, il rupe foaie cu foaie . Si ne place si Andra cum canta pe pro

Oana si bebelina Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

La multi ani tuturor romanilor si pentru ieri tuturor Andreelor /Andreilor!

Sa-l parasc putin pe Kevinul ca e un sturlubatic si jumate.
Eu nu mai am timp nici sa respir cu bombita asta al meu, stiti cum se misca bombita din desene animate aia cand ii aprinzi fitilul de colo, colo? asa e el!

Ieri mi-a luat cam o ora sa-l imbrac, imi vine sincer rau cand ma gandesc ca trebuie sa ies din casa pentru ca nu sta locului o clipa si imi ia o gramada sa ii pun doua haine pe el. Daca nu am ajutor din partea lui fratelo sa ii face giumbuslucuri nu ma descurc nici sa-l schimb. Cu Patrick n-am experimentat asa ceva decat pe la un an jumate incolo, a avut asa o perioada, dar scurta si ne intelegeam cu el, cu povesti si cantece, dar la asta nimic nu conteaza, ii dau jucarii, ii cant, il gadil, nimic, nu sta si pace.

La un moment dat am renuntat, a umblat in body si cu un crac de la stramp bagat si cu unul scos prin toata casa vreun sfert de ora, mi-am tras sufletul si am purces iar la chin. De aceea nici nu prea ies cu el, e iarna si trebuie sa-l imbrac gros. Pe cap oricum ii pun cand il scot afara cand e paralizat putin de frig, ca altfel urla ca stie tot cartierul ca are el caciulita pe cap.

RROX- la noi gasesti scaune de copii mai peste tot, nu stiu acuma Praga cum e. Oricum eu zic ca un carucior e destul de util, din ala tip umbrela, usurel.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shubulina spune:

Buna fetele.
LA MULTI ANI cu intarziere Andreelor si Andreilor de ieri.Am fost asa de suparata ca nici n-am mai deschis nici forumu.Am lasat copilu acasa cu madam SS si am fugit o ora la sala.L-am gasit dormind,da a zis ca a urlat rau.Bun,zic o fi de la dintele ala.Cand se trezeste,da-i iar urlete.Ia-l si intoarce-l pe toate partile,asta mic kkt tot.Il duc la baie sa-l spal si era rosu rosu la fund!!!Bombaneli,invinuiri,ma rog...Am bagat crema minune in functiune,azi nu mai are aproape nimic.Sa mai lasi copilu,na!!
LA MULTI ANI ROMANI SI DRAGA NOASTRA ROMANIE!!
Eu ii fac gris,fideluta,orez cu lapte din comert.Si eu ii fac galuste cu oul intreg,numai ca pun oua de prepelita.
Cam atat de la mine,seara buna!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monika_bt spune:

Seara buna si de la mine!

La multi ani Romania!

La multi ani, Numeioana!

La multi ani bebelusi!

A venit maica-mea din tari indepartate asa ca stau mai putin pe acasa mai ales ca ea nu a vazut fata deloc pana acum.

Fetii i-am schimbat iar crema in Triderm si cu albastru de metil si parca parca ar da semne de vindecare dar inca nu ma bucur pana nu vad ca trece de tot... Daca va trece cu asta inseamna ca are o micutza candida...

In rest merge doar de manuta tinuta, astnoapte a dormit cu mine in pat si s-a foit parca mai putin dar macar nu s-a mai gemut si marait si trezit atat...m-am odihnit mai bine.

Ce-as vrea si eu sa fac un tort ca al vostru...dar daca nu-mi iese si cheltui atatia bani parca nu as vrea...mi-as face de ziua mea...nu stiu, o sa vad.

I-a adus maica-mea fetei 3 gecute de iarna asa frumoase, una alba si 2 roz plus un overall...asa ca sunt asigurata pe iarna asta. Am batut saua la bunici ca nu are flanelute, asa ca asteptam ca Mos Craciun sa-i aduca si pana la primavara suntem ok, sanatosi sa fim.

Eu sunt patrioata si iubesc Romania ptr ca-i frumoasa si are un trecut atat de frumos si glorios si sunt mandra de asta...nu iubesc toti romanii.

ok. V-am pupat! O seara frumoasa!

AMR:5 kg

Mamica de minune Antonia Luiza (18 feb.2011)
Multumesc Doamne, multumesc parinte Arsenie Boca, multumesc sfintelui Spiridon si Fecioarei Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

MIMO - pai de-acum are un anisor puiul deci poti incet incet sa introduci si lapte, si albus, si toate cele care mai sunt interzise (mierea parca) Eu tin minte ca pe 29 aprilie a facut Patrick un an si pe 15 mai i-am bagat biberonul cu lapte de vaca si a fost OK. Normal, multe fete aleg sa dea in continuare lapte praf care e imbogatit cu tot felul de vitamine, insa daca vrei sa-l folosesti in diverse numai, laptele de vaca dupa un an e OK. Il urmaresti, normal, sa nu faca vreo alergie ca si pana acum si atata tot. Acuma poti sa il bagi si de la 11 luni, nu cred ca acel prag de un an e batut in cuie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Shubulina;si Sonia urla cand e kakata..nu-i place deloc cu productia in pampersi
Ralu;ce tort!!!!!!!!!bravo mamico!
scuze..Io n-am stiut ca gemenii sunt trecuti in doua randuri
Vine mamica mea acasa!!!!!!!!!!!!!!!Nu mai rezista..e nasol la lucru acolo ...dar Eu sunt bucuroasa yupiiiiiiiiiiiiii!!!!o sa am timp liber sa ies si Eu undeva..sa iau o cina la restaurant!ca madam asta Bona noastra..creca zboara cat de curand..Mi-a ars toate hainele..cu fierul..incet-incet..nu stie numai cu aspiratorul..si plus e enervanta ..mama cu 2 copii vine la mine sa aspire sa stearga in fusta mini pan-la cur..Nu sunt o fire geloasa dar mi se pare scarbos!Sa merg la cineva sa fac curat,sa am grija de copii cu tinuta de nightclub
aaaaaaaaa...am uitat sa va spun ca ma cumparat sac pentru carucior..pufos,calduros..si a dormit Fifiutza o ora jumate afara.e boierie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxx26

Ca tot vorbiti de orase civilizate...ma framanta si pe mine o chestie: oare in restaurante prin Praga om gasi scaune inalte de bebei? Nu de alta, dar sa mancam ( si sa bem bere)si noi linistiti. Caruciorul nu avem de gand sa-l caram cu noi. COCUTZA, prin Viena cum e? Sincer, nicaieri pe unde am fost nu m-am uitat dupa asa ceva pt ca efectiv nu m-a interesat pana acum.

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina




Eu am vazut cam peste tot..daca nu era pus in restaurant ne aducea chelnerul la cerere.Sigur nu veti avea probleme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

seara buna!

LA MULTI ANI ROMANIE, ROMANI, BEBEI SI NUMEIOANA! SA FITI SANATOSI O MIE DE ANI!

wow ce torturi am vazut...sunteti super talentate fetele, spor la treaba in continuare ca o faceti super bine!

acum am terminat papa...am prestat ciuperci cu pui la cuptor, ostropel, fasolica galbena cu pui si mult usturoi, vinete si placinta de dovleac...am obosit si o sa fiu inca vreo doua zile:))))) nu mai trec pe la bucatarie:D

am iesit si la plimbare azi...am dat o tura prin mall baneasa si am salivat la toale de bebe...Doamne cate sunt p-acolo...da un sac cu bani nu am vazut ca luam si io:))

si marea veste...suntem in calendarul 2012 pe pagina lunii decembrie...yey...sunt super fericita...acu asteptam serbarea si pe mosu pe 17...abia astept si calendarul...deja am comanda serioasa:)) multumesc mamicilor harnicute care ne-au sprijinit...care nu ati facut-o io tot va multumesc:)

gata, am iesit...o seara buna in continuare!

pup

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput