Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(110)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

va multumesc inca o data, fete dragi!! SI un maareee pt madalina, mami in cer si pe pamant!!

Nu prea reusesc deloc sa tin ritmul si sa raspund la timp.

la toate, fara preferinte, sunteti minunate!!

******
in al 9-lea cer ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

dar pepenasul lui andutza nu apare pe lista

cocutza eu le fac de mult orez sau gris cu lapte de vaca

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Cocutza, mie pediatra mi-a zis ca ii pot da putin lapte de vaca, dar sa nu fie simplu, ci combinat cu orez, gris, etc. Asta ca sa fie mai usor de procesat de catre rinichii lor. Eu i-am facut o singura data orez cu lapte si am adaugat si un pic de apa, dar nu i-a placut.

Albus inca nu i-am dat si parca e prea devreme. Si eu am cautat o praji / tort ceva sa ii fac pentru luni, ca sa sarbatoreasca si el un anisor, dar n-am gasit nimic fara albus si fara zahar



Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Zumzu, ti-am trimis 2 PM-uri.



Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

Buna fetele mele dragi !

mi-e dor de voi ... de forum ... zici ca nu am mai intrat de o mie de ani ! noi suntem inca vraiste cu bagajele la socrii ... am inceput sa facem drumuri la tara sa ducem din cele care nu ne trebuiesc.
nu am reusit inca s abagam net, sper ca in cateva zile sa rezolvam.

Andu e bine ... si de doua zile merge singurel !!! Doar ca mi-e frica sa il las singur, sa nu cada si sa se sperie, sa nu mai vrea sa mearga . asa ca il supraveghez si stau cu mainile pe langa el sa nu faca buf ! e tare simpatic cum merge el cu mainile ridicate ca sa isi tina echilibrul.

Multumim pentru urarile de ieri , nu am citit din urma ca sunt la mami in vizita si nu am avut timp, dar sunt sigura ca ne-ati urat toate cele bune de Sf Andrei ! cu intarziere va dau un suc si o praji !

sper ca toate sunteti bine , va si sper sa ne auzim cat de curand.

in caz de vreo bebeluseala ma sunati si pe mine plsssss



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

BUna!!

Carmen, Mirela felicitari pt buburuzele mergatoare. cred k sunt criminali

Mimo si noua ne-a zis ca putem da lapte de vaca in gris, orez. si nu zi de zi, ci de 1-2 ori pe sapt, max.
albus i-am mai dat din galusti. ca eu le fac din albus. pun 2 si ies vreo 10 galusti, iar dintr-o galusca a luat nici jumate, deci ff putin. si nu a avut nimic. sau mai bat albusu in supa/ciorba si mai ia cateva firisoare din alea.

ROxx ff frumos tortu. ai muncit ceva la el

si ca sa fim si noi in ton si eu am muncit ieri la asta http://www.facebook.com/photo.php?fbid=311479005536954&set=a.298823813469140.78259.100000245700510&type=1&theater e cam schilod dj ala, dar merge pt prima figurina

suntem pe aici. desi e cam liniste




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Salutare!

Aseara i*am facut un sufleu de dovleac. Gustos, mi-a placut si mie, l-a mancat si eu. Fiert dovleacul, pasat cu furculita, pus in vas yena la cuptor cu putina branzica de vaci facuta din lapte cu lamaie si un galbenus de ou.

Pt azi la pranz i-am facut sarmalute in foi de vita. Le-a mancat foarte bine. Morcov, telina, dovlecel, date pe razatoare, praz taiat marunt, calite in putin ulei de masline cu apa, adaugat si o rosie si carne de vita fiarta si taiata marunt. Adaugat si orez brun. Impachetat sarmalute in foi de vita si le-am pus la fiert. A papat foarte bine cu smantanica,

O zi buna! Mai intru pe seara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

Superbe torturile Ralu si Roxx. Va invidiez pt asa talent. BAnuiesc ca si gustul e e pe masura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

La multi ani Romania!
La multi ani Andreilor si Andreelor, cu intarziere!
La multi ani sarbatoritilor de azi!
Lapte am pus si eu in spanac, asa-l papa mai bine.

Cocutza, ce frumos va plimbati voi in Viena, am citit zilele astea ca din nou a iesit primul in topul oraselor unde e cel mai bine sa locuiesti....iar Munchen, orasul drag mie a iesit pe locul 4.

Azi am vazut si eu pozele de la bebeluseala 2, ce frumos a fost....
Si torturile facute de Roxana si Bebelu sunt nemaipomenite, eu nu am timp sa fac nici tortul, ce sa mai zic de decor.

Cum am lipsit de pe aici nu am mai scris ca putzica puiului meu e foarte frumoasa, decalotata complet, si asta in nici trei saptamani de cre.mu.ia.la. Si fara nici un planset, foarte simplu. Bine ca ati adus vorba de asta ca altfel si acum tot o trompeta avea acolo

Merg sa contunui bibileala, azi e zi de epilat, masti, pensat si dichisit ca tati e liber si mi-a garantat 4 ore de libertate, a plecat cu Alex la plimbare si la bunica.




Copilul meu este atat de frumos...Cum strange-n pumni radacini lungi si coapte de-asteptare.
Alexandru Stefan 18.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirela2

dar pepenasul lui andutza nu apare pe lista



mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi


In lista de pe prima pagina? Se afla. La 26 ianuarie.



"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)


World all details Wallpapers on view

Mergi la inceput