Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(110)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

si eu am tot zis ca de ce nu stam intro tara cu un singur anotimp, varaaa, le dadeam un body si gata

e jale mare pana i imbrac, ma trec o mie de calduri

tunde crema de maini vreau in special, ma mai uit si ti dau pm
pana la umar ma doare si pe mine....M zice ca e din cauza spatelui, eu stau cocosata rau, ma doare si spatele, abia ma indrept
batranetile mamica
pupici

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Neata..

mersi de ..o savurez acum!!

Ieri am avut o zi de cosmar - am pelcat si nou s aducem copilul la parada...Doamneee...prima si ultima, de fapt aproape prima, ca nu am reusit sa lasam masina nici la 5 km d eparadda. Dupa ore de invarteala s nervi, certat zgravan cu tati, copiii au adrmit in masina, zi ruinata, am mers un pic in parc si apoi ne-am culcat. Asa draci niu stiu cand am mai avut. Pacat ca nu este deloc infrastructura la noi, lumea vine, vrea sa vada munca celor ce fac parada asta, suntem entuziasmati..apoi kk!! Si prietena mea care a venit fara masina..a zis ca era nebunie efectiv a fost luata pe sus de puhoi si in loc sa ajunga la ARc , a ajuns pe la piata Victoriei...in fine...sa se duca copiii mei cand or fi in stare sa mearga [pe jos singuri, eu mi-am ruinat ziua de ieri!

Drept urmare...nu am maiscris si nu styiu ce sa rasp.

doar ca am vazut torturi superbe de Roxx si Bebelu

Mayane tarc? Zona delimitata??Ce vorbesti tu acolo, maica??Asta a mea umbla oeste tot, daca ma aplec si-n fund imi intra.

Dedi ne bucuram pt putza! (numai o mama poate sti)

Sanatate bolnaveilor!

Simona si eu voiam sa intreb asta - Ana se da cu curu de pamant! Apoiii..pt ca o ignor la crizute, se ridica si se mai da o data!!

La multe lunite sarbatoritilor zilei!!!Next stop - 1 YEAR!!! vecinica Catalina , Diana si Darius si
La multe lunite pt 10 luni Florin, Eduard, Adriana!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Citat:
citat din mesajul lui loutzy

Neatza.
Dupa cum am vazut pe fb azi este ziua cuiva important. Acum sa-mi confirme si persoana, iar daca e asa de ce nu se afala pe lista de sarbatoriti?



eu stiam ca ea e leoaica, nascuta in iulie, ca si mine, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monika_bt spune:

Neata!

Mayane, ce recomandare de dr vorbesti tu??? eu stau la capatul pamantului, mami, aici daca te duci la dr iti spune: paiii, incearca cu bepanthen, daca nu trece baneocin sau galbenele si daca nu incercam si altceva! Toti prietenii cu copii mi-au spus la fel, De_ea iti poate confirma. Am vb cu cineva di Iasi, ea a vb cu pediatra ei si mi-a spus ca e posibil sa fie candida, am cautat tratament la bebei, am gasit ca in multe maternitati se da la bebei asa ca am luat si-am dat-o dupa n-spe creme incercate...e singurul care dupa 2 aplicari (subtiri) arata semne de vindecare...in rest Doamne ajuta. Iti inchipui ca n-o dau cu kilul ci doar dim si seara in strat subtire. Tratamentul nu va fi mai mult de 5 zile.

La multe lunite, Diana, Catalina, Darius, Florin, Eduard si Adriana Theodora!

Am dormit bine, fara treziri. Sunt fresh.
Si fiica-mea are nervi..."tlei" cum spunea un nepotel.

O zi minunata!

AMR:5 kg

Mamica de minune Antonia Luiza (18 feb.2011)
Multumesc Doamne, multumesc parinte Arsenie Boca, multumesc sfintelui Spiridon si Fecioarei Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Buna dimineata!
Am intrat si eu repede sa fac prezenta. Azi am program de colindat cu mama, ajungem si pe la Kidex. Roxx cred ca ajungem in jur de 11. Daca sunteti si voi pe acolo call me.
La multe lunite bebelusilor de azi, in special pentru Catalina si Darius. Pupa mama pe ei de copii frumosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Lori nu am vazut eu bine pe lista de nume e pe 29 iulie.

Scuze.

Dispar ca ma bag iar a prost in seamna.

Vream si noi un vot www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=15" target="_blank">aici pt pozele ly1.jpg si ly2.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Citat:
citat din mesajul lui loutzy

Lori nu am vazut eu bine pe lista de nume e pe 29 iulie.

Scuze.

Dispar ca ma bag iar a prost in seamna.



haidiiii bree....
eu am tendinta sa retin pe cei nascuti in iulie, ego-centrosta si ego-maniaca ce sunt!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Citat:
citat din mesajul lui loutzy

Lori nu am vazut eu bine pe lista de nume e pe 29 iulie.

Scuze.

Dispar ca ma bag iar a prost in seamna.

Vream si noi un vot www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=15" target="_blank">aici pt pozele ly1.jpg si ly2.jpg
Io-s pe 29 iulie....CE-I CU FB?

Lori;nebuno!..am murit de ras..cum ziceai?iti intra si in fund cand te apleci?
Mirelush;fac rost cumva de crema de maini

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Citat:
citat din mesajul lui florintunde

Citat:
citat din mesajul lui loutzy

Lori nu am vazut eu bine pe lista de nume e pe 29 iulie.

Scuze.

Dispar ca ma bag iar a prost in seamna.

Vream si noi un vot www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=15" target="_blank">aici pt pozele ly1.jpg si ly2.jpg
Io-s pe 29 iulie....CE-I CU FB?

Lori;nebuno!..am murit de ras..cum ziceai?iti intra si in fund cand te apleci?
Mirelush;fac rost cumva de crema de maini

----------------------------------------------------------
Tunde
-mamica fericita de printesuca Sonia-Diana 10.02.2011 si de barbatel Florin Mario 04.03.2004. Doamne ajuta


Am facut eu o gafa. Scuze. Am 2 persoane Mezei Tunde pe facebook.

Acum chiar am disparut nu zic nimic inteligent azi.

Vream si noi un vot www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=15" target="_blank">aici pt pozele ly1.jpg si ly2.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocutza2011 spune:

Neatza si de la noi.

La multi ani sarbatoritilor zilei, sa se faca mari sanatosi si frumosi.

Monika, nidoflor ne-a recomandat noua un dermatolog pe butite la putza, care nu vroiau sa treaca. Are antibiotic putin dar doar odata pe zi am aplicat noi.A trecut in 2zile.

Revin. Sunt masacrata de un bebelus.

Oana si bebelina Andreea

Mergi la inceput