Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (86)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

au citit apa..deci alta factura

off yvy cate mai tragi si tu cu micutza..cu stefy pateam asa ceva..doamne fiind obisnuita numai cu mine si noi singurele acasa cand mergeam la mama era prapad ..o dadeam rau peste cap...si or fi si dintucii plus ca am citit in carte ca ei cand vor sa faca ceva nou devin ff agitati pana le iese....

pup si micutza dodolina care se lupta cu un dintuc...noi vad ca suntem calme acum..de 3 nopti doarme fara scrsneli si trezit....dar e asa de inflamata ca parca are afte pe maxilarul de jos..cred ca o sa zic si eu ca andreea de Rares cu dintii.....o sa ma trezec cu ei deja mari cand s-o trage inflamatia asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

deea cand te mai tai asa, pune zahar!... dezinfecteaza rana si opreste sangerarea...
http://www.ziare.com/articole/zaharul+vindeca+ranile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

delia, nu stiam de zahar, e de retinut

deea, da asa imi vine sa o manancx cand o aud ca ma striga, asa cu voce gingasa acum face ture prin bucatarie si se ridica pe toate dulapurile sa se tina de manere, se ridica pe scaune, pe calorifer (care e aproape rece acum)...peste tot, peste tot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mada , nici eu nu stiam, am vazut intr-o telenovela anul gtrecut, si dupa m-am interesat,...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

A mancat cateva lg de para cu biscuite si 70 ml lp cu cereale, offfff dintele asta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

pana acum am dormit... neintoarsa


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

hello fetelor!

luca al meu a inceput sa se trezeasca in fiecare seara de durere de dinti aseara la 2 jumate l a apucat un plans saracutul m am dus, l am dat cu calgel si a adormit instant! cand am fost martea trecuta la doctor ne a zis ca e doar o chestiune de zile pana sa apara primul dintisor dar vad ca trecut o sapt si inca nu a iesit....gingia e super umflata si vad un punct mic cat un varf de ac care e alb, dar dintele ciuciu! si eu care ma asteptam sa ma trezesc intr-o dimi si sa aiba gingia deja sparta si dintisorul iesit...tare imi e sa nu isi strice complet programul de somn noaptea de la dinti, deocamdata vad ca e ok k adoarme imediat la loc fara sa l schimb, sau sa vb cu el sau sa ii dau lapte dar am asa o frica....ca sa nu mai spun ca mor efectiv de curiozitate sa il vad cu un dinte in gura!!!

va , ma apuc de pregatit pranzul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

offf scrish, stiu cum e...
yasmy, sa-ti fie de bine!
ma duc sa spal vasele, sa pun borsul la ciorba si sa vad daca s-a racit pandispanul...sa-l tai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

cris si noi avem de ceva timp 2 feluri de papa la pranz.


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

yasmi imi imaginam, ca sunteti mai maricei azi ii dau fix k ieri, tot supa de rosii si spanac la felul2. sunt curioasa daca azi o sa fie mai bine ca maine...

Mergi la inceput