Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (86)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

Neatza!
Gata i-am trimis la scoala si serviciu, am pus cafeaua la foc, mananc ce omleta a ramas de la fiica-mea...
Noi tot cu dintisorul ala nesuferit... cand o sa-i cada la 6 ani nu stiu ce-i fac..., iar febra aseara, gemete in somn... dar macar s-a trezit doar la 6 .... asta dupa ce a adormit la 11.30. N-a vrut decat laptic sa pape ieri cum vede linguritza starmba din guritza.... saraca.
Mada incearca sa bei niste vitamina C, sau daca ai voie sa bei un fresh.Sa pup eu pe Cata ce dulcica e ea! Pe Cristi nu poti sa-l trimiti la bunici, poate le e dor de ei...
Happy, sa te ajute Dumnezeu sa le faci pe toate!

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

acum la 10 am masa de fructe si as putea sa beau un suc de portocale in loc sa le mananc...
Parintii mei vin azi in Buc, dar cristi e la gradi la ora aia. i-am rugat sa stea mai mult pana iese si el, dar...nu pot sa stea si ii inteleg...tata are aproape 67 de ani, ochelari si mai vede asa bine pe intuneric, mai ales cand ii bat farurile in ochi. Deci stau mai linistita sa stiu ca ajung pe lumina acasa. 30 de km nu sunt multi..pt noi, dar pt ei e ceva..asta e..mai asteapta putin Cristi. Vreau sa-i duc pe 1 dec la mama si sa-i las 4 zile. Azi am sa-l sun pe socra-miu sa vad daca poate trece pe la noi...macar sa vada si Cristi un tataie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mada, viss, va pup!
ai putea mada sa-ti faci un fresh, mai schimbi....
da viss, stiu ce zici... nici mie nu-mi place sa pap singura... deabia astept sa-l fac pe barbat sa bea cu mine cafeaua in week-end, deocamdata de cand suntem aici mai bea cafea la restaurant espresso

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

heelloo

ce fac mamicile?? ce liniste....

alina06, sa vi cu vesti bune de la dr astaZI!!! DA..au fost demarate actele de cateva luni. din cate spuneau cei de acolo saptamana asta trebuie sa le scoata+aproabarea sau nu mai stiu ce..ca nu ma pricep si nici nu ne-am ocupat noi de ele. cei care ne fac casa s au ocupat de toate utilitatile.

merg sa culc juniorul....


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

poate-mi trimiteti si mie niste virgule, ca mie vad ca mi s-au terminat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Neatza yasmy! ce zici merge si un degetel la ciorbitza... ca acum stau sa-mi opresc sangerarea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

Neatza yasmy! ce zici merge si un degetel la ciorbitza... ca acum stau sa-mi opresc sangerarea...

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


mai mami, ce vrei sa faci tu acolo...sangerete?
te-ai taiat rau?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

nu , mada a luat sotul o cutie cu 4 pui si pe unul pastrez sa-l fac pe sticla si pe ceilalti i-am transat... si cand am taiat o pulpitza am luat si pielea de pe deget... am pus zahar si a trecut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

'Neatza!

Am culcat pitica si imi beau cafeaua! Noi am fost la socrii in week-end si i-am cam stricat programul piticei, n-a dormit mai deloc asa ca ieri pe drum la intoarcere a tras o repriza de urlat de o ora, n-am reusit s-o potolesc nicicum si nici sa o adorm si s-o pun inapoi in scoica ca vroia sa stea in brate.... asa ca a urlat de abia se mai putea concentra sotul sa conduca...

Mada ce scumpa Catalina cum te urmareste prin casa si te striga "mama" Abia astept si eu sa ma strige mai des! L ma striga cu adresa doar daca e la altcineva in brate si ii e foame sau vrea tzitzi sa adoarma


Ailed ce o chinuie dintisorul pe printesa!

Mandreac LA MULTI ANI puiului tau scump!


Offf... s-a trezit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yvy, sigur o deranja ceva pe bb a ta... nu neaparat ca era programul dat peste cap, poate era deochiata... nu aruncati cu pietre eu cred in asta ... si eu si tata era sa murim aproape...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Neatza!!!
cf fetele cochetele?????
si eu cred in deochi desi nu sunt cu de-alde vudu..dar la mine e jale cu pitica dupa ce o vede sora mea..devin un pic molesita,nu o ia somnul imediat si arunca voma in jet....cei drept nu mult..dar de a lungul timpului am facut legatura asta si mi-am dat seama ca nu-i regurgitarea ei obisnuita....plus ca si miroasa mai urat..sambata mi-o terminase de tot nici tatal nostru nu putem sa zic....

Mada e super sa te strige Cata..off abia astept si eu..ca a mea mamaie toata ziua dar stiu ca nu-i cu adresa insa asa imi vina sa o manca cand zice mama....
a ,si stii cum a inceput sa zica....doar chiuia pana saptamana tecuta si am luat cartea mama si copilul sa vad si eu la varsta ei ce mai scrie si scria ca unii zic ta ta ,ma ma da da ..si o paras la tasu si la sorasa ca ea inca nu zice nimic si clar e ramasa in urma cu dezoltarea vorbitului....hop mergem in bucatarie si o pun in scaun si deodata aud mmmmma ma ma....m-a terminat ...cand am intors capul i-am si vazut buzitele ca se deschideau in forma de mama

Yasmi[/b] daca ei de la casa se ocupa de acte sigur vi le fac mai repede ca au pile constructorii....dar mai presati ii si voi

Viss pai sa folositi cu drag tot ce ati cumparat....si sa stii ca va invidiez pt iesirile voastre....dar oricul laur e un tip calm si rabdator...pai smucitul meu sa stea el la cafele la mall...bine el nu bea nici cafea

[b]Ailed
ca deobicei plimbareata,plimbareatauite sa nu fii singura taiata iti zic ca si eu sunt spintecata tot degetul mare intr-o conserva..nici nu imi vine sa spal vasele ca in loc sa mi se vindece ca-i de vineri ea e si mai cracanata si ma ustura de fac pp
ups suna cineva la interfon

Mergi la inceput