Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (86)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

alina, tinem pumnii pt maine la dr.

m-a luat de cap vinul asta fug repede in pat

somn usor fetele!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:


am fost pe munte pana la urma... unde erau cu 10 grade mai mult ca in oras si soare.... si un peisaj si pe lumina si intuneric de tablou..., aparatul foto se odihnea in sufragerie
mada, la ce putin papi tu.... normal ca te-a luat vinul
yasmy, ce ofertaaa
strumph, se vede ca e nick acasa...
alina, bafta la dr!
lalely, ar merge ceva la aperitive... orienteaza-te la ceva usor de facut...
simo, azi nimic?
catank, nu multi apreciaza brocoli... suntem f putini...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

salutare feteleeeeeeeeeeee

multumim fffffff mult de urariiiiiiiii
da
facem cinste cu de toate
de post insaaaaaaaa si pesteeeeeee
si putina muzica in surdina
si sucuri naturaleeeeeee

una peste alta a fost frumos
am petrecut cateva ore cu prietenii apropiati
nu ne mai vazusem de multa vreme
si a fost super relaxant



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Neata' doamnelor!
Va las ceai, capucino, lapte! Incepe o noua saptamana azi, pentru noi, ultima de naveta. Yuhuuuuuu!
Saptamana asta am de facut o gramaa de cumparaturi,e in capul meu haos total. Imi vin crampeie de idei cu ce mai trebuie ptr Germania, plus miercuri sf Andrei si ziua fratelui meu, plus, plus, plus.
Incerc sa ma organizez azi. Sper sa si reusesc.

Un inceput de saptamana usor si o zi minunata va doresc!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

neata fetele!

happi, ultima saptamana yuhuuuu Am nevoie de muulta cafea..intravenos

ma dispera cristi noaptea, nu mai stiu de cate ori s-a trezit si urla nene cand se trezeste de rasuna toata casa. Aeara se trezea si tipa dupa tataie si mamaie..iar cand mergem la ei pe tasu-mare nici nu vrea sa-l vada
Colac peste pupaza s-a trezit si pupaza mea sa pape la 5:30..dar asa incep scrancea, si m-a intampinat cu zambet si imi spune "mama" cand ma vede..de ma topeste toata . Aseara erin bucatarie cusa inchisa, a veniot in patru labe pana la usa, s-a ridicat in picioare (ii vedeam manutele prin geam) si m-a strigat "mama", of ce frumos

Cristi a plecat la gradi, am intrat sa va salut si sa ma plang putin si ma duc sa ma mai intind pe canapea .

Sa aveti o saptamana frumosa!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Neatza!
Gata i-am trimis la scoala si serviciu, am pus cafeaua la foc, mananc ce omleta a ramas de la fiica-mea...
Noi tot cu dintisorul ala nesuferit... cand o sa-i cada la 6 ani nu stiu ce-i fac..., iar febra aseara, gemete in somn... dar macar s-a trezit doar la 6 .... asta dupa ce a adormit la 11.30. N-a vrut decat laptic sa pape ieri cum vede linguritza starmba din guritza.... saraca.
Mada incearca sa bei niste vitamina C, sau daca ai voie sa bei un fresh.Sa pup eu pe Cata ce dulcica e ea! Pe Cristi nu poti sa-l trimiti la bunici, poate le e dor de ei...
Happy, sa te ajute Dumnezeu sa le faci pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-buna dim. si de la noi-
- vad ca ati vb. nu gluma- ieri mai putin ca sambata.
- noi ne-am plimbat- sambata dim. in Europa- exista acel centru Lumea copiilor- de care zicea happi-sa sondez piata ptr scaunul de masina. nu am fost multumita, ptr ca pe net am gasit mai ieftine. dar erau acolo la jucarii fel de fel, cu muzica, cu butoane,lumini, papitoi vorbitori, la preturi fantastice fata de oraserau masute de joaca cu lumini, butoane de care ati vb aici, cuburi de bagat in forme..din pacate carutul nostru dublu si-a facut loc cu greu pe acolo,era si plin foarte in aceasta perioada, dar asa as mai fi stat sa cheltui banii..
- pana la urma am luat scaune de masina de la primii pasi, ptr ca aveam un nr. de la cineva, o relatie care ni l-a dat mai ieftin ca pe site.le-am montat, sunt superbe, bebicii sunt incantati, pot vedea pe geam, sta in fund, de, e altcevasi am scutit la bani..dc tenteaza pe cineva, va pot da nr. pe pm.
- da, madutza- am scris ca am facut poze, dar nu am mai scris cand le-am atasat, sa nu ziceti voi ca va innebunesc toata ziua cu bebicii mei, de, atasasem si cu 2 zile in urma,..acum am luat o pauza. dar atunci asa am avut chef sa-i las pe jos si sa-i urmaresc cu aparatul fotosper ca ti-au placut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

viss chiar ma gandeam la tine!puneam o ciorbitza de pipotzele la fiert...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-am vazut si eu covorul ala pe site la 1,75 mil. mi s-a parut prea multtt.dar am gasit in Europa din ala ieftin si prost, de.se potriveste perfect pe zona de parchet dintre cele 2 camere cand e usa deschisa, si unde nu aveam covor. l-am pus, eram asa incantata..si ei la fel, pana cand Sonia, desteapta mica a lu' mami- a zgarmat intensiv si a scos o litera la care sugea de zor cand am intors capul. era sa lesin- na, sa nu-l inghita.asa ca, am strans covorasul, si-l vom pune cand cresc mai mari. am sa iau altceva de atasat acolo, ptr cand se plimba pe jos intre camere..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-ailed.da, am revenit la cotidianul saptamanii.in week-end ne sculam, ne schimbam de pampersi si ne bagam in combunezoane de-antregul,apoi hopa in masina si la plimbare.la 10.30 ei adormeau in carut, prin carefour,iar noi stateam la restaurant sus, la masuta, la o gustare si un capucinofrumos. cel mai mult ador micul dejun, mesele in general luate in week-end cu sotul.nu-mi place sa mananc singura deloc...

Mergi la inceput