Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (86)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

catank am fiert oul separat inainte! nu le-am mai blenduit pentru spanacul oricum era foarte maruntit. in tigaie am pus galbenusul pe care l-am zdrobit cu furuculita si s-a amestecat ft bine cu spanacul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Buna seara,

Astazi toata ziulica am colindat!!!
Nu am intrat pe forum,deci nu am stiut ca la Metro sunt oferte la jucarii...Am luat pt Sf Andrei din Carrefour mingea magica de la Vtech.Mi-a placut ..canta,spune cuvinte,se misca...Ma uit pe net si era un pic mai ieftina..,dar asta este!!!
M-am uitat si la omidute dar toate aveau cantecelul intrerupt..nu citisem ca poate fi de la baterii..asa ca nu am luat crezand ca este defecta!!!

Am reusit sa mai iau si o mocheta haioasa pt camera lui David!!!

Ailed..multumesc de complimente!!Atat la adresa mea cat si a lui David..

Strumf..da mami,nu stiu ce naiba este cu eroarea aia..Bine ca am reusit sa mai actualizez si eu una alta in album sa-mi vedeti si mie gangurasul...Nu stiu daca seamana cu mine,dar are si de la mine cate ceva..Majoritatea spun ca este tati intreg...(carcotasi :P)



Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

A..sa va arat jucaria:http://www.jucarii-online.eu/products/VTECH-MINGE-MAGICA.html#

Bineinteles ca eu la Carrefour am dat mai mult pe ea..

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui scrish

catank am fiert oul separat inainte! nu le-am mai blenduit pentru spanacul oricum era foarte maruntit. in tigaie am pus galbenusul pe care l-am zdrobit cu furuculita si s-a amestecat ft bine cu spanacul

Mami fericita de Luca Andrei 22.03.2011


Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna seara!

La multe lunite printisor scump Rares Andrei de mami frumoasa Andreea!!!!

Scrish,am luat si eu aseara spanac special pentru Eduard si chiar vroiam sa intreb cum se prepara.Dar, m-ai lamurit tu !Pupici pentru mereu veselul Luca!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

am culcat copii si astept sa faca sotul un vin fiert

Cami, la multi ani, sotului! sa-ti traiasca si sa fiti mereu fericiti !

nu stiu cat timp mai stau pe aici ca oricum nu e nimeni... ma bag sa ma mai uit de jucarii pr net


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

LA MULTI ANI RARES de MANDREAC!!
Sa fi sanatos,cuminte,vesel,scump ca si pana acum!!



Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Fetelor,poate cand intrati ma ajutati si pe mine sa pregatesc gulie pt David!I-am cumparat astazi dar am uitat cum o faceti voi.

Inca nu am introdus galbenusul si ficatelul... dar mai am timp...

Madutza..ai dreptate este liniste pe aici.I-a spune-ne pregatesti ceva pt ziua lui Cristinelul???Si eu o sa am cativa invitati dar ma gandeam sa fac o friptura cu salata si desert (eclere si tort).Parca as face totusi si o salata boeuf dar daca nu fac aperitiv nu stiu daca este ok..eu mananc salata cu friptura,dar poate ceilalti nu agreeaza ideea...

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

lalely, fac doar in familie de Sf Andrei, si o sa-l cam sarbatorim pe 1 dec cand mergem la mama si face fasole cu ciolan . Am vrut sa-i fac eu tort dar a zis mama ca face ea..deci am scapat si de asta

Cred ca ai putea sa pui si salata dar cred ca ar tb sa faci 2-3 feluri de salate, puse in mai multe boluri mici, imprastiate pe masa. Daca nu pui salata, ce garnitura vrei sa pui la friptura?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Hello!
Eu tot pe net dupa jucarii.N-am luat nimic inca. Luna asta s-au cam epuizat banii, asa ca asteptam luna viitoare. Oricum cadoul vine de Craciun, asa ca, pana atunci ma documentez .

La Multi Ani, Rares! Sa cresti mare si frumos si sanatos, alaturi de mami si tati fericiti!

Fetelor, pe la voi se dau copiii de grinda? La noi e obiceiul asta. Noi am zis ca facem si chestia asta - prilej de o mica chefuiala

Lalely, eu i-am fiert gulia cu cartof, ceapa si morcov. Le-am lasat sa fiarba ceva si spre final am pus si niste lapte. I-am pasat mai multa gulie si morcov (mai putin cartof) si i-am dat o zi cu carne si in cealalta zi cu galbenus. A papat tot. Bine, Luca in general papa tot...

Oricum cel mai mare succes de pana acum a fost dovleacul. Am luat de la Lidl un dovleac fara seminte si dulce. Nu l-am copt, l-am fiert. . O sa-i fac si copt. Cred ca e si mai bun.

Yasmi, voiam sa te intreb mai de mult, dar am tot uitat. Actele pt gaze le-ati demarat, da? Eu am depus cererea in 21 ianuarie si ne-au montat contoarul in 20 octombrie...

Madutza, sa va fie de bine vinul . Si noi am scos o sticla sa fierbem de vreo saptamana si inca n-am desfacut-o ! Dar asteptam sa plece socrii

Maine merg la Bucuresti cu Luca la control la ortoped. Inca mai sper ca scapam de atele... Poate intru pe seara si va povestesc.
Puup!

Mami fericita: Luca 12.04.2011
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput