Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (86)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

alina, ma bucur ca e totul bine la piciorusele puiului

miki, eu nu ma stresez cu poeziile..pt ca nu stie nici una ..deci la serbare va avea rol de "figurant" ..asta e..la anul poate o zice si ceva poezii. felicitari pentru dintisori, saracuta Andra, 2 odata off

de Sf Andrei am sa duc la gradi ciocolatele kinder si suc nectar. Oare e putin? pana acum nu s-a mai serbat nimeni...sa duc si coifuri trompete? mi-e ca ii fac capul zob educatoarei...azi am intrebat educatoarea doar de ciocolatele daca e ok...directoarea e mai intepata asa..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Miky . Multumim. Asa e, am scapat
Am observat si eu ca de vreo saptamana Luca e mult mai atasat de mine. El pana acum era parca mai indiferent. Oricum e foarte sociabil, sta la toata lumea care il ia in brate, n-are nicio treaba. Dar de cateva zile se vede ceva special cand ma vede pe mine .
Nu vreau sa fie mamos, dar tot imi place de mor...

Mami fericita: Luca 12.04.2011
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

alina, felicitari pt vestile bune si pe mine una m-ai linistit cu niste chestii si pt mine...
miki, poate o durea si de aia vroia in brate!
mada pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mada sa duci o cutie de bomboane pt doamne
Ma gandeam acum, uitandu-ne la poze sa ne gandim ce vor devenii fluturasii cand vor fi adulti... ce misto ar fi sa ne intalnim peste 25 de ani sa vedem daca am avut dreptate... ideea mi-a venit uitandu-ma la Sonia si gandindu-ma ca o sa fie jurnalista....(o vad din cei care scotocesc pana afla adevaruri ascunse)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xeo spune:

Strumph Despre scaunul de masina:sunt atat de multeeee, ca te ia durerea de cap.
Initial eu ma enervam numai cat le atingeam: plastic ordinar, mai ca scartaia
Barbatu' se tot uita pe dedesupt...nu stiam ce cauta.Odata a avut vreme si mi-a explicat ca ISOFixul nu e doar mai sigur, ci si mult mai rapid.Scaunele simple, mai vechi se fixeaza cu centura masinii.Astea vin cu clestisori pe care-i infingi in urechiusile de sub bancheta.Dureaza o secunda , si nu e deloc complicat.
Apoi mi-a explicat cat de important e sa fie solid, si facut cu responsabilitate, nu doar o covata de PVC...sa poata amortiza socurile in caz de avarie.

Eu voiam ca puiul sa stea comod, si nu prea mi-au placut multe.
Am gasit asa ceva :www.evenflo.com/product.aspx?id=316&pfid=3796" target="_blank">http://www.evenflo.com/product.aspx?id=316&pfid=3796
Este un vis!
In primul rand pt ca e urias.Si foarte moale si pufos.Are o husa de catifea,sau ceva asemanator...de-mi vine mie sa dorm acolo.
Are mai multe pozitii, puiul poate sta semiculcat, sau ridicat in fundulet.
Si e foarte gros in laterale pt a absorbi socurile, prin nu stiu ce sistem proaspat inventat...
In Romania e nesimtit de scump, insa parca noi am dat 140de euro.

Poate n-o fi unul ca asta, dar cauta sa aiba husa groasa, si moale, nu doar o carpa peste o covata de PVC...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

mada sa duci o cutie de bomboane pt doamne
Ma gandeam acum, uitandu-ne la poze sa ne gandim ce vor devenii fluturasii cand vor fi adulti... ce misto ar fi sa ne intalnim peste 25 de ani sa vedem daca am avut dreptate... ideea mi-a venit uitandu-ma la Sonia si gandindu-ma ca o sa fie jurnalista....(o vad din cei care scotocesc pana afla adevaruri ascunse)

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


da, da am sa iau o cutie de Raffaello pt educatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

rocy, vinul il aveam de la socrii, ei fac vin rosu, parintii mei fac si alb si rosu. Vin de tara bem mai rar si intotdeauna fiert Sotul cumpara vinuri albe, aste aii plac mult.

am fugit in pat
Somn usor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Madutza, Delia, multumim
Delia, asa ca sa mai spicui din discutie, mi-a zis ca multi copii calca fie spre interior, fie spre exterior, pt ca asa isi gasesc ei echilibrul, dar nici vorba de gips sau alte chestii din astea. Cica poate mai tarziu vom observa ca tibiile sunt curbate, e normal. Va prinde un puseu de crestere si se indreapta. Sau ca are picioarele in X (zicea ca multi parinti de fete vin disperati la el cu chestia asta). La fel se indreapta pana pe la 7,8 ani, eventual cu un dans, un balet, inot, activitati care sa-i placa micutului/micutei

Mami fericita: Luca 12.04.2011
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina06st

Madutza, Delia, multumim
Delia, asa ca sa mai spicui din discutie, mi-a zis ca multi copii calca fie spre interior, fie spre exterior, pt ca asa isi gasesc ei echilibrul, dar nici vorba de gips sau alte chestii din astea. Cica poate mai tarziu vom observa ca tibiile sunt curbate, e normal. Va prinde un puseu de crestere si se indreapta. Sau ca are picioarele in X (zicea ca multi parinti de fete vin disperati la el cu chestia asta). La fel se indreapta pana pe la 7,8 ani, eventual cu un dans, un balet, inot, activitati care sa-i placa micutului/micutei

Mami fericita: Luca 12.04.2011
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!
si eu tb sa ma duc la mijlocul lui dec la ortoped,ca asa m
i-a zis citez"la noua luni cand incepe sa mearga"....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

ne vedem dimi sau la noapte... depinde de dintele Andrei
Noapte buna!

Mergi la inceput