Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (86)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalely07

Hey....

Gata si la mine treaba,am facut papa si curatenie caci a venit mama si a stat cu piticul...

Referitor la Sf Andrei,m-am decis sa fac si aperitiv si friptura..nu stiu daca am timp sa fac ceva,dar o sa cumpar cate ceva..Tortul l-am comandat..uhhhh sper sa iasa ok!!!

Este prima zi a scumpului meu!!!Pe care il iubesc de numai pot.
Cateodata simt ca imi sare inima din piept de atat iubire..

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!



stiu ce spui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Fetele am si eu o intrebare mai "silly", asa ca mine care sunteti mai destupate ca mine si stiti mai multe, sa imi spuneti si mie va rog

Azi toata ziua m-am holbat pe net dupa scaune de masina ca ma bate la cap barbatu sa gasesc ceva sa aiba ce sa le arate socrilor cand or veni duminica si or sa intrebe iar daca ne-am hotarat, deci mort copt eu tre` sa gasesc ceva un scaun

Am mai citit si stiu ca scaunele cu ISOFIX sunt cele mai bune, dar mai exact ce este acest ISOFIX? l-am intrebat pe Nick daca noi avem acest sistem in masina si cica nu stie ce e ala ? ca citisem eu pe un forum undeva ca degeaba are scaunul ISOFIX daca nu are si masina ??? deci cine ma lamureste si pe mine exact ce e acest ISOFIX si daca iau scaunul cu ISOFIX si nu il am pe masina nu pot sa il pun si sa il fixez? sau cum vine treaba asta ? eu m-am prostit de tot de cand tot citesc tot felul de pareri pe 10000 forumuri si situri si toate cele

Ma duc inapoi la treaba mea, adica facut sapaturi dupa un scaun bun , de ieftin nu ma intereseaza ca nu platesc eu

Va multumesc anticipat de raspunsuri si pentru ca ati salvat o silly de la ananghie

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

gata, am gasit raspunu` eu sutez, eu dau cu capu`

am gasit pe site la mothercare explicat si apoi si pe site la maxi cosi ca au serviciul asta sa vezi daca un anumit tip de scaun merge pe un anumit tip si model de masina , deci am cautat pentru masina noastra si acum stiu exact ca are , cica toate masinile din CE au , sau ar trebui sa aiba, a noastra are deci acum stiu ca scaunul care il vreau merge cu Isofix si are si masina chestia asta, deci de acum numa sa ma hotarasc la brand si model

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Strumphy Sistemul de fixare ISOFIX permite o fixare mai rigida a scaunului de masina - e un sistem format din doua bare incorporate in bancheta masinii si doua bare goale pe dinauntru incorporate in scaunul de masina; barele astea intra unele in altele si se fixeaza scaunul ca si cum ar fi prins de caroserie. In cazul unui accident auto scaunul se comporta ca si cum ar fi parte integranta a automobilului, fata de cazul in care este fixat cu centuri, cand are o miscare oarecum independenta. Montat corect ofera un plus de siguranta fata de scaunele care se fixeaza doar cu centuri de siguranta. Trebuie ca si masina sa aiba acest sistem tip isofix, insa majoritatea au (doar daca e mai veche nu are). Eu voi lua Maxi-Cosi la pitica.

Later edit: vad ca te-ai lamurit in final!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s



madutza ce-am ras... ii dau caramizile lui barbata-tau daca vrei dar asa tare a slabit? cum a reusit?


Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




da mai roxy, s-a topit tot. A tinut regim de la nutritionista si a slabit 20 de kg din primavara pana acum, a scazut 3 numere la costume bine ca a mai facut si sport si nu s-a lasat pielea pe el acum mai are doar putina burtica (cred ca de la bere) in rest e ca in tinerete
trebuie sa trag si eu tare, vezi asta e inca un motiv pt mine sa slabesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

strumph, bine ca te-ai lamurit. verifica sa sti sigur daca are masina..just in case...

Fetele, cred ca am gasit motivul tusei lui cristi un coleg are sticluta de apa aceeasi marca cu a lui cristi si numele lui e scris tot cu negru..la fel ca al lui cristi. azi cand i-am spus sa-si ia sticla de apa s-a repezit in sticluta colegului...in sticluta lui apa era neatinsa deci au baut din aceeasi sticla I-am luat acum alta "marca" am sa-i pun si o eticheta mai deosibita ca sa nu o mai incurce...off educatoarele astea ...

Si acum ceva frumos, azi cristi mi-a arata sigla de la Disney si mi-a spus "dini" ca si cum ar citi ce e acolo Tot azi le-au impodobit la gradi brad, au pus decoratiuni cu Mos Craciun pe geamuri si plusuri cu reni E cam devreme, dar tinand cont ca intra pe 15 dec in vacanta..sa se bucure si ei de decoratiuni 2-3 sapt . arata ff frumos sala, abia astept sa fac si eu acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

al meu azi la gradi si-a primit rolul pt serbare, va fi pitic insa mi-a zis educatoarea sa-l imbrac in mos, ca toti vor fi asa, e mai usor p[t parinti ca sunt o multime de costumatii acum cu mos..
in fine, si am primit o strofa dintr-o poezie pe care trebuie sa o invete numa ca al meu nu vrea..e asa capos, am incercat si cu pacaleli ..nu tine frate..nu vrea si pace..imi zice ca e urata
adevarul ca e o idiotenie, ceva cu "nuci in aur imbracate.." zice primul vers dupa care incepe cu alta poezie..catelus cu parul cret sau pisicuta pis ..sau mai stiu eu ce..spune tot repertoriul lui de vreo 5-6 poezii dar nu pe cea care trebuie tare mi-e teama ca asta o sa faca si la serbare, o sa spuna ce poezie vrea el

aaa, si mi-a cantat azi in schimb jingle bells..

madutza, la vlad f multi tusesc in grupa daca nu toti..asta e, tusea persista mult dupa boala, nu trece cand terminam noi siropul, ci mai poate dura vreo 2-3 saptamani.. mie azi din prima zi mi-au facut observatie ca tuseste, adica l-am dus bolnav cu alte cuvinte..dar le-am explicat ca nu e contagios, ca e controlat pe la f multi doctori, ca ma duc cu analize daca e nevoie, ca avem tratament de durata vreo 2 luni de acum incolo si ca..asta e, nu pot sa tin copilul in casa toata iarna.. sincer eu nu cred ca e de la apa colegului..cel mult putea lua altceva, dar nu tusea..parerea mea..pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Buna fetele!!!
Am aparut si noi. Eu, ca prichi doarme de vreo ora.

Madutza, felicitari pt "mama"!
Yasmi, am retinut ca intrebai: nici eu n-am ajuns la control
Viss, sa folositi sanatosi achizitiile!

Nu mai stiu daca aveam sa mai raspund cuiva... am vazut ca ati vorbit de concedii. Si noi am vrea sa mergem undeva la mare vara viitoare. Noi adoram Grecia pt peisaje, liniste si mancareeee . Dar in mod sigur, sigur il luam pe Luca cu noi. Grecia, sau Bulgaria ca ar fi mai aproape pt el. Mai vedem atunci.

Am fost la dr astazi si nici vorba sa aiba ceva la picioare. Mi-e spus ca e dezvoltat absolut normal pt varsta lui. Sa-l tin descult in casa daca e cald pt ca in talpi sunt niste centri nervosi care se stimuleaza, sa-i fac masaj cu o periuta de dinti pe talpi. A mai zis ca pot sa-l pun in premergator, ca nu trebuie sa-i cumpar anume incaltari (am intrebat daca sa-i iau ceva de la Ortopedia sau alta firma ca asta si a zis ca nu e nevoie). Incaltari normale, asta pt cand incepe sa mearga pe afara. A! Sa fie peste glezna, atat.
Mi-a placut maxim doctorul si m-a linistit .

Ma duc sa ma uit pe la jucarii si scaune de masina.
Puup!

Mami fericita: Luca 12.04.2011
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

pe andra tocmai ma pregateam sa o parasc acum la voi ca e smechera ca s-a invatat cu atentie si brate nonstop..azi cum ma departam de ea, cum plangea ..dar plans nu gluma, cu lacrimi..asta a facut toata ziua, nici masa nu puteam sa i-o pregatesc..
ma gandeam ca ori a obisnuit-o soacra asa in ultimele zile..putin probabil pt ca stie cam ce vreau..ori a prins frica ca plec si cum ma vede ca ma departez de ea e jale..nici la jucarii nu mai vroia, numai agatata ca o maimuta de mine si la buda daca ma duceam, ma cauta urland si se citea disperarea in okisorii ei..nu stiu, n-a mai facut pana acum asa ceva, ea se juca singurica acolo si eu faceam o groaza de treaba..

acum insa cand am bagat-o la culcare am vazut ca sus in loc de cei 2 dintoci care ne-au chinuit atata si care ii aveam doar de vreo saptamana, mai are inca 2 draga de ea..deci 4 sus si 2 jos

acum azi am iertat-o dar tare sunt curioasa cum o sa fie maine..daca banuiala mea e corecta, o sa fie jale cand o sa incep serviciul..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina06st

Buna fetele!!!
Am aparut si noi. Eu, ca prichi doarme de vreo ora.

Madutza, felicitari pt "mama"!
Yasmi, am retinut ca intrebai: nici eu n-am ajuns la control
Viss, sa folositi sanatosi achizitiile!

Nu mai stiu daca aveam sa mai raspund cuiva... am vazut ca ati vorbit de concedii. Si noi am vrea sa mergem undeva la mare vara viitoare. Noi adoram Grecia pt peisaje, liniste si mancareeee . Dar in mod sigur, sigur il luam pe Luca cu noi. Grecia, sau Bulgaria ca ar fi mai aproape pt el. Mai vedem atunci.

Am fost la dr astazi si nici vorba sa aiba ceva la picioare. Mi-e spus ca e dezvoltat absolut normal pt varsta lui. Sa-l tin descult in casa daca e cald pt ca in talpi sunt niste centri nervosi care se stimuleaza, sa-i fac masaj cu o periuta de dinti pe talpi. A mai zis ca pot sa-l pun in premergator, ca nu trebuie sa-i cumpar anume incaltari (am intrebat daca sa-i iau ceva de la Ortopedia sau alta firma ca asta si a zis ca nu e nevoie). Incaltari normale, asta pt cand incepe sa mearga pe afara. A! Sa fie peste glezna, atat.
Mi-a placut maxim doctorul si m-a linistit .

Ma duc sa ma uit pe la jucarii si scaune de masina.
Puup!

Mami fericita: Luca 12.04.2011
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!


bravo..bine ca e totul bine, ati scapat de griji

Mergi la inceput