Strugurasi de sept-oct 2011 **09*

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

E ok sa iau hainute/jucarii de la un bebe cu stafilococ auriu? Daca da, la ce temperatura tb sa spal hainutele?



lena si eu am luat jucarii si hainute de la un copil care a avut stafilococ auriu. le-am spalat deocamdata doar hainutele de 2 ori la programul cel mai lung si la 95 de grade + calcate pe interior. am o sacosa de carti si pe alea nu stiu cum sa le dezinfectez.... le-as pune afara pe blog sa inghete plus sterse cu spirt...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Rach.. vezi ca nu mai e promotie azi pe dinoland..
Eu zic Jaque daca mai vrei unul pe langa...
Frumos de dezvolta Nasty,panpersii lasa-i mai jos si ai grija ca fluturasii(elasticul de la picioare sa fie aranjat bine, si noua ne-a mai curs daca nu i-am aranjat bine )..



Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

buna dimineata !

La multi ani sarbatoritolor de astazi Kate Rina & Tudor Andrei

Noi ne-am trezit mofturosi si nu mai vrem sa dormim deloc. cred ca suntem din nou la puseu...

O zi frumoasa va doresc!

It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellena_d spune:

neata fetelor
multumesc voua pt sprijin si cuvintele frumoase care ma sustin la modul cel mai concret. Nu am prea avut timp ieri sa intru pe forum, am stat la povesti cu tata cam toata ziua....este un sprijin pt mine in momentele astea, mi-e f greu insa am sa razbesc eu cumva. Va am pe voi, pe Petru, pe tata si un cutu batran de 12 ani din rasa vizsla maghiara pe nume Jack asa ca, am toate coordonatele pentru a ma increde mai mult in propriile forte. M-au doborat fricile, temerile, suferinta, insa putere gasesc in ochii copilului meu, in cuvintele voastre (Sei, Lali ).
Ies cu Petru afara, e o zi frumoasa cu soare, iar eu o vad si mai frumoasa, ca o renastere....

Minunea mea mica Petru Severian, a venit in viata mea pe 09.09.2011 ca sa-mi lumineze existenta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Multumim celor ce ne au urat astazi , T va transmite un pupic

seidana am vazut ca te intrebai daca n ar avea Ela intoleranta la lactoza
in general , intoleranta la lactoza se manifesta prin varsaturi , plans , agitatie , diaree iar alergia la proteina din lapte prin varsaturi , plans , agitatie , constipatie (sunt 2 chestii total diferite)
T a fost suspect de varianta 2 , dar i am facut analziele si i au iesit bine

lena , eu am citit pe undeva ca , umiditatea excesiva poate duce in timp la astm bronsic

in legatura cu grupul de pe FB , sa nu va mire daca asta este inceputul sfarsitului subiectului de pe DC
poate ati observat ca asa s a intamplat si pe la alte subiecte
in fine...nu vad de ce a trebuit sa facem si noi ca altii , doar pt ca e la moda ?!

_


de T 3+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Lali azi am 4 zile de tratament cu supozitoare carpicon (2 pe zi) si unguent hemorzon. Ameliorare am simtit imediat iar azi a fost primul scaun fara dureri, usturimi, sangerare.Sper sa fiu pe calea cea buna.

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Jade si eu cred ca am cazut in capcana cu FB asta.
Dar daca fetele au hotarat in majoritate ...........offf.Eu acu ma chinuiesc sa-mi deschid cont .........ce sa facem ne supunem majoritatii.

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_scu spune:


Felicitari tuturor mamicilor pentru minunile de copilasi.
Bebe Luca s-a nascut pe 30 sept cu 2 sapt mai devreme . A cantarit 3.150kg si a masurat 51cm scor apgar 10 .
Suntem ok doar ca intre timp ne-am mutat si nu prea am avut timp de net.
Va pup pe toate si vo doresc multa sanatate voua si bebelusilor .

32+ Luca Antoniu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Fetelor am dat si eu ptr accept pe FB.
Acum ajutati-ma unde gasesc in profil optiunea sa poata fi vazut profilul meu doar de cei pe care ii accept eu.

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

Citat:
citat din mesajul lui camady

Lali azi am 4 zile de tratament cu supozitoare carpicon (2 pe zi) si unguent hemorzon. Ameliorare am simtit imediat iar azi a fost primul scaun fara dureri, usturimi, sangerare.Sper sa fiu pe calea cea buna.

mami de Eva Maria 24.08.2011 si Razvan Gabriel 07.07.2003

camady's baby



si mie tot Carpicon mi-a prescris doctorita dupa nastere, a fost f bun. mi-au trecut durerile intr-o saptamana de la nastere.

Mergi la inceput