Strugurasi de sept-oct 2011 **09*

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

eu nu stiu cine e Ana Maria.. scuze

I-am mi-i s-a infundat aceelasi canal pt a 4-a oara ... si dau la pompa si nimic

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)


in loc de trebuia sa fie ..

Ionela ce sa fac ca am si o basicuta alba pe sfarc acolo unde e canalul asta , probabil de asta se infunda

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Jade, deci noi dak suntem la 68-70% e cam limita? Stiti care e efectul umiditatii excesive?

Oana mersic de raspuns.

Sei, sarmanica, sper sa treaca repede

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theea spune:

salutari

Lali nu am apucat sa mai intru ca nu am avut timp scuze .Va citesc dar nu apuc sa scriu ca sunt prea obosita.

Sei tu ma intrebai de poze am dat si eu add la facebook si am acolo poze cu pitici mei.Apropo eu sunt Cezara Nicorici

In seara asta praslea mi-a facut febra si nu stiu de la ce .E si destul de agitat ,eu am senzatia ca ii iese un dintisor .deocamdata nu i-am dat paracetamol ,i-am pus numai sosetele cu otet si apa sa vedem daca reusesc sa i-o scad asa.

La 12 sapt aveam 6.600kg si 65de cm.Suntem un bebeloi cuminte foc.Doarme seara destul de bine numai cu o trezire,radem cu gurita pana la urechi si gangurim tipam de o trezim si pe surioara .

Cam atat ma duc la prunc ca iar a inceput maraiala.Pupam gasca de strugurasi frumosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Lena, la peste 70% ai umiditate excesiva. gandeste te ce senzatie ai cand respiri in ceata. bine, nu se compara dar cam asta se intampla daca umifitatea e prea mare.
la bebelusi se recomanda 50-60%. Daca e racit 60-65%.

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Neata.
Fetelor eu zic ca riscam cu FB ca discutiile sa se transfere si acolo si se vor spune unele lucruri aclo si nu se vor repeta si aici si se va rupe firul. Poze puneam si pe grupul de yahoo.Parerea mea.
De altfel s-a mai pus problema asta mai la inceput si s-a hotarat sa nu intram pe FB tocmai din cauza asta.
Dar ma voi supune si eu majoritatii. Eu nu am cont pe Fb din cauza ca nu-mi place sa ma abordeze fel si fel de cunostinte carora n-am tip sa le dau un semn de viata si care se vor suparara din cauza asta.Presupun ca se poate sa nu te vezi decat daca iti doresti.Sunt cam afoana.Grupul il vedem doar noi?
Ma rog.............acum vorbele mele sunt de prisos, fapta e facuta

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Neatza..

sugativa mica mi-a desfundat canalul la titi la 3.30 azi noapte , iar la 5 .30 pun pariu ca a mancat peste 220 ml lejer ( aveam titi pina ca in mom de furie a laptelui si a lasat-o moale, nici nu apuca sa respire..)i-am pus eu supozitor dar la o masa se umple iar , insa am dat din lac in put: a dormit bine fara jena la burtica , insa la 7.30 o durea burtica : ieri m-am porcit cu salata beauf, gogonele, lapte si nu am baut nici ceai , asta e ne va trece..

Camady..
grupul l-a facut LENA , insa nu trebuie neaparat sa-l folosim daca vrei nu vreti..
Cum mai esti cu pb?

Theea ce flacau mare ai.. se vede ca aveti barbatti.. tu si JADE...papa titi nu? in rest cum mai esti ? te descurxi usor nu? ca doar esti mami cu experienta...Alessia e incantata?

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Si azi uram LA MULTE LUNITE bbeilor nostri dragi:
in ordinea nr de pe tricou
-3 lunite-

TUDOR ANDREI aka T de Jade

KATE RINA DE Matza


Sa va dea DD multa sanatate, clipe de fericire si stelute norocoase!

Si cu intarziere ii UREZ LA MULTI ANI !

Andr@-ei...

Sa fi mami sanatoasa sa te bucuri de minunea ta...

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annare spune:

neata..seidana..ana maria pe fb eu sunt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

LA multe lunite strugurasilor Tudor, Kate.Sa fiti sanatosi si sa aveti paret numai de bucurii.




Seidana, raportul luna a 3-a

-4,700 Kg
-56 sau 57 cm poate nu am masurat eu bine
-radem
-gangurim
-dar mai mult dormim
-daca ii dau o jucarie zornaitoare in manuta o prinde si da din manuta si incepe sa rada chiar o duce si la gurita
-avem un pian cu cantecele daca il aude incepe sa dea cu manutele in el si gangureste
-ne tinem bine caputul


-NU prinde jucariile singura
-Nu ne intoarcem de pe spate pe o parte doar invers
-Nu reactioneaza daca o strig pe nume
-daca este pe burtica doar salta caputul si il tine mult timp si misca din picioaruse dar nu sare (cum face Razvanel de Hayat)

Amm trecut si noi la pampersi nr.3 sunt mari dar face kk pana la gat si acestia o mai protejeaza.Aseara am fost fffffffff agitate isi intoarcea caputul de la stanga la dreapta si am luat-o cu mine in pat, dar tot agitata a fost.

Sper ca nu este nicio suparare dar eu nu vin pe FB.Nu am cont si cici nu vreau sa-mi fac.Daca va mutati acolo eu va mai astept si aici


Am vazut ca fetele de la odissea Mai-Iunie s-au mutat pe Fb si nu mai posteaza pe forum


Ziua buna tuturor

Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Aaaaaaaaa sio m-ati molipsit si pe mine cu jucariile>O sa iau si eu papusa Emily si inca una.Pe care mi-o recomandati?Sei?

Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)


Mergi la inceput