Strugurasi de sept-oct 2011 **09*

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Ionela, a trecut raceala? ce fac baietii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Jade.. o stimabila.. dulceata de gutui.. si eu ma numeam gospodina si ina nu am facut nici de mere...

Bujo
.. multumesc pt informatie, daca insa fata mea se baloneaza si are colici daca eu beau lapte ar putea indica o intoleranta?
Imi pare rau ca trebuie sa te operezi..

raspund din mers ca nu stiu cat ma invoieste stimabila

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

Iote si grupul, poftiti va rog http://www.facebook.com/groups/305811892777166/

Am adaugat doar pe Ionela si Lori, k doar pe ele le aveam prietene pe FB.


Lena - fericita a Maiei

Bebe Maia - 8 oct 2011



esti taree

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui loredanar

Citat:
citat din mesajul lui Helenutza23
LOREDANA merci de lamuriri. folosesti numai acele scutece sau mai iei din astea obinuite?


Helenutza nici pe departe... folosesc 85% Pampers. noapte nu le pot folosi pe astea pe care le am acum pt ca nu fac fata. i-am pus in cateva dati si am gasit-o uda toata.

May, sei va multumesc pt complimente. numai copilasi dragalasi in grupul noastra. a fost an bun de facut copii. :)))

eu am vazut azi la Kaufland caracatita Lamaze. asa de frumoaaaaaasaaaaaaaa! si era si un fel de omidoi si el tare dragalas. sei, ce ne-ai facut?!

Lori fericita mamica de MARA ( 20.08.2011 ora 14:25 ! )


Lore da? cat costau?

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria

Sei, inteleg ca esti foarte stresata si ai motive serioase sa fii. Asa cum spuneam nu nr scaunelor e o problema la bebe alaptat exclusiv ( 10/zi; 1/10 zile) dar starea generala e un semnal de alarma. Desi e posibil sa fi vomat de la orice altceva si sa fie asa agitata de la orice altceva nu trebuie sa excluzi constipatia( putin probabila dar nu imposibila totusi la bebei.) Pune un supozitor ( de fapt jumatate ar fi arhisuficient si daca nu functioneaza mai pui mai tarziu). Cred ca merita totusi vazut ce si cum e... sa excluzi orice problema medicala( un medic gastro-enterolog cred ca ar fi competent pe problema voastra ca sa excludeti orice problema in sistemul digestiv)
Si tudor a vomat azi dupa ce a mancat la vreo ora. A fost destul de marait si foit. Cand a vomat era pe genunchii mei intins pe spate cu fata in sus si jetul a sarit in sus de m-a udat si pe mine si a facut si balta tot. Nu e constipat... o fi fost de la reflux pe fond de colici...la noi zic.




Mami fericita de Mihnea si de Tudor


Ionela.., am mai vb cu o consiliera in alaptare si dr neonato, care mi-a zis sa ii dau protectisu, si sa nu ii mai pun supozitor, si ca nu de la asta varsa, sa o las pana face.. insa deja e mult prea mare coincidenta, a 4-a oara cand observ aceleasi reactii dupa 4 zile fara scaun, adica : voma, nu mananca decat f putin odata insa mananca des, e balonata ( burtica tarisoara), e agitata, doarme f rau noaptea..
Dr a zis ca ne da trimitere la investigatii dupa sarbatori , insa as merge mai devreme..
Supozitor da numai jumatate ii pun..
Ciudat e ca acu dupa probiotice simptomele astea au aparut dupa 4 zile ca de obicei, si nici parturile nu mai put..
in ritmul asta cred ca vomn incepe cu sucurile mai devreme de 6 luni

May mai avem rabdare.. insa innebunesc...bv pt Bea ca s-a reglat, asteptam si noi minunea..

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Sei daca are colici nu neaparat inseamna intoleranta la lactoza. Intoleranta se manifesta mai degraba prin varsaturi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Fetele propun pe FB numai filmulete, iar cu pozele ramanem pe grup.. ce ziceti?

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Lena, stafilococul auriu este cam peste tot. da o cautare pe google si vezi ca e pe "sfatul medicului" un articol bunicel. eu zic sa calci hainutele si e ok. aburul din fier din cate stiu eu, la treapta cea mai mare calcs la 200 grade. acum, cat e mica , sa zicem ca o pazesti. cand va merge in colectivitate va fi mai dificil..
despre aricol..ce sa zic. partial de acord desi este exlicita tendinta de a te convinge sa cresti cupilu in bol de sticla.

apropos...sotul meu , daca faceam baiat, voia sa il numesca igor. e innebunit dupa numele rusesti. pe eca initial o chema katia, dar facea cacofonie cu numele de familie si i am pus eca pana la urma.

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annare spune:

fetelor si eu am dat join pe fb...acolo puteti vedea poze cu mine si pitica mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

eu nu stiu cine e Ana Maria.. scuze

I-am mi-i s-a infundat aceelasi canal pt a 4-a oara ... si dau la pompa si nimic

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput