Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (22)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Seara buna fetelor!

Sunt terminata... Azi am avut o zi super plina.

Am fost si la sauna dimineata, Doamne ce bine a fost. 2 ore de liniste si relaxare, just for myself..
Am venit fresh ca o lalea si m-am jucat cu copii, apoi am fugit o tura in oras, am facut cumparaturi, am venit acasa facut curat si jucat cu copii. Iar pe la 5 am avut si musafiri.A fost super fain, bitzu s-a jucat fain de tot cu musafirii.

Mancarea a fost delicioasa, pot sa spun ca mi-a facut al meu sotz un peste la cuptor EXCELENT si ca aperitiv sushi. Si cu tortul de mere...ce sa zic o seara excelenta!

Acum suntem franti, abia de imi tin ochii deschisi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Ca ziceati de temperatura noaptea. La noi noaptea sunt maxim 18 grade, cred ca de obicei sunt cam 16. Cred ca e cel mai frig de aici.
Chiar daca vrem sa lasam noaptea mai cald, fiind la bloc, calicii astia de olandezi opresc caldura intre 12 si 5 dimineata asa ca... o sa ne cumparam curand un calorifer pentru la noi in camera.

Ziua tinem cam 20 de grade.

Noaptea, pe Ana o imbrac in body cu maneca lunga si ciorapei si pijamalute. Ii pun caciulitza noaptea si apoi o bag in sacul de dormit...destul de ushor si invelita cu o plapumioara. Asa ii e foarte bine.

Eu in schimb vad ca am luat-o razna...dorm doar in maieu si chiloti!!!!... barbate-meu care e de obicei caloriferul casei, e imbracat cu ttricou, pijamale si ciorapi.
Si credeti-ma e destul de frig..16 grade, maxim.
Dar si asa stau cu picioarele pe afara ca simt ca imi iau foc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

Felicia, tu ai ramas cu senzatia asta de caldura inca din sarcina!

Ana, s-a luat dunga aia de pe dulap?

Adra, cum a fost la pestacol?

La multe lunite sarbatoritilor zilei.
Noi azi am fost pana in mall, ne-am luat cate ceva de imbracat. Toata operatiunea a durat vreo doua ore, pt ca faceam cu randul cu Stefan. Am si alaptat in cabina la Marks & Spencer, ca acolo nu era aglomerat la proba Am decretat ca pe Stefan il facem shopper, a fost asa cuminte.... Acum este la somn, doarme de la 7. Mi-e teama ca nu il tine pana dimineata, si ori ma tine treaza pe la 2-3, ori da trezirea la 5.


Mami de Pusculeanu mic si foarte plangacios (24 aug 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Citat:
citat din mesajul lui v_florina

Felicia, tu ai ramas cu senzatia asta de caldura inca din sarcina!

Ana, s-a luat dunga aia de pe dulap?

Adra, cum a fost la pestacol?

La multe lunite sarbatoritilor zilei.
Noi azi am fost pana in mall, ne-am luat cate ceva de imbracat. Toata operatiunea a durat vreo doua ore, pt ca faceam cu randul cu Stefan. Am si alaptat in cabina la Marks & Spencer, ca acolo nu era aglomerat la proba Am decretat ca pe Stefan il facem shopper, a fost asa cuminte.... Acum este la somn, doarme de la 7. Mi-e teama ca nu il tine pana dimineata, si ori ma tine treaza pe la 2-3, ori da trezirea la 5.


Mami de Pusculeanu mic si foarte plangacios (24 aug 2011)


Ai dreptate! Dar de data asta e mai lejer decat in sarcina!!! Acceptabil chiar. Acum cand ma gandesc mai bine si afara ies doar cu un tricou cu maneca lunga pe mine si geaca!!! A innebunit baba!


Si Ana s-a culcat la 6...dar ea de obicei la ora asta se pune la somn! Si prima trezire de papa e la 11-12 apoi 2 sau 3 si inca o trezire cam la 6-7 iar trezirea finala e cam pe la 7 maxim 8.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

Aaaa, pai eu nu am pus la socoteala trezirile pt alaptat. La noi alaptarea se face 'fara numar'. Chiar asa, mai este cineva, sau a mai fost cineva asa ca noi, fara un programel cat de cat acolo? Ca Stefan al meu cere san chiar si la o ora jumate de la ultimul alaptat. Iar noaptea, spre dimineata poate avea treziri si din ora in ora. Nimic nu este previzibil.
Partea buna (sau nu neaparat) este ca dormim impreuna si doar il mufez la san. Dar tocmai de asta cred ca nu se satura si cere des.


Mami de Pusculeanu mic si foarte plangacios (24 aug 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Citat:
citat din mesajul lui v_florina

Aaaa, pai eu nu am pus la socoteala trezirile pt alaptat. La noi alaptarea se face 'fara numar'. Chiar asa, mai este cineva, sau a mai fost cineva asa ca noi, fara un programel cat de cat acolo? Ca Stefan al meu cere san chiar si la o ora jumate de la ultimul alaptat. Iar noaptea, spre dimineata poate avea treziri si din ora in ora. Nimic nu este previzibil.
Partea buna (sau nu neaparat) este ca dormim impreuna si doar il mufez la san. Dar tocmai de asta cred ca nu se satura si cere des.


Mami de Pusculeanu mic si foarte plangacios (24 aug 2011)


Ma crezi ca si la noi e fix la fel? Poate sa treaca doar o ora ca Ana daca vrea face o gura cat o sura.Sa o vezi cum intinde manutzele si deschide guritza...mai mai imi e teama sa ma apropii ca am impresia ca e ca un mic piranha.

Noaptea nici nu stiu la ce ore ma trezesc, o fac automat ...si acum nici nu imi dau seama nici de cate ori ma trezesc

Sincer nu pot sa o tin pe Ana la 3 ore...pentru ca urla de numa'. Cel mai mult a rezistat 2 ore jumate...dar n-are program exact..ii dau la cerere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

Felicia Stii ce bine ma simt acum? Credeam ca numai noi suntem asa, dar daca mai sunt si altiiiiiii.....
Si eu tot la cerere. Nici nu as putea altfel, ca face un scandal monstru! Nu stiu zau cum faceau mamele inainte cand se hraneau copiii la program.


Mami de Pusculeanu mic si foarte plangacios (24 aug 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Anul trecut, pe vremea asta, incepeam aventura vietii in 4, cu Ana in burtica . Eu nu stiam, dar imi doream nespus, o fetitza, asa ca ea, frumoasa, gingasa si topita dupa mine. Un copil doar pentru mine, asa imi ziceam in fiecare zi, o fetita, pe care sa o iubesc, sa o ador, sa fie centrul meu.
Nu ca nu l-as iubi pe Bitzu, Bitzu este luna mea, e frumos cum numai ingerii pot fi, cateodata e cald si marinimos si dulce, o minune de copil. Ochii adanci ca marea, parul balai ca spicul de grau. Dar ochii lui in care te infunzi te pot privi si rece uneori. Iar parul lui e aspru uneori. E capricios, tacut si misterios, asa cum e si luna.

Dar Ana, Ana e soarele meu. Ea e zambetul de dimineatza si surasul de seara. Ochii ei sunt la fel ca ai lui Bitzu, adanci ca marea iar parul ei e ca al castanului copt. Dar ochii ei nu sunt aspri, ci jucausi si sprinteni, voiosi si imbietori. Iar parul e moale si pufos. Fatza ii rade si cand plange. Radiaza fericire si veselie, debordeaza energie pura, asa cum e si soarele.

Daca ar fi sa ii compar cu ceva Bitzu e ceaiul de macese, (numai d-asta as bea continuu...nitzel acrisor dar atat de aromat! Uneori mi se pare atat de bun ca il beau asa, pur). Iar Ana, eh Ana e mierea cu care indulcesc uneori ceaiul de macese.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

fecian, mi-au dat lacrimile....

_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

La multe lunite cu sanatate pentru Andra Maria de crisspy si Eric de Gliana

Alina , Paula Maria(9 octombrie 2007) si Luca Tudor (25 august 2011)

Mergi la inceput