Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (22)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Anaemi, fa poze si arata-i cand va fi mare. E si funny cumva, dar si nasol pt noi ca ne mai si distrug mobilierul copiii, dar ganditi-va cand ai un caine si roade papucii sau canapeaua hahahaahahahaha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Fetele "uitati-ne" anul trecut pe vreme asta

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=158500&whichpage=13

ce ingretosate mai eram !!!


Azi suntem cu prastie de atata ...

La anul cum om mai fi ?

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

Anaemi, fa poze si arata-i cand va fi mare. E si funny cumva, dar si nasol pt noi ca ne mai si distrug mobilierul copiii, dar ganditi-va cand ai un caine si roade papucii sau canapeaua hahahaahahahaha

mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)





Gliana, la poza nu m-am gandit...dar o sa-i fac acum ca tot mi-ai dat ideea

Sincer, si pe mine m-a amuzat, chiar daca m-am prefacut suparata

Mai rau este ca nu este casa noastra, mobila noastra...sau poate este mai bine ?(glumeam)

Catel, pisica...Slava Domnului, nu am

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Hahaha... ce m-ai amuzat cu tzatzele:)))))

Poti posta capodopera si pe feis sa vedem si noi sa dam like:)))))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui madybulancea

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Mady, nu ar trebui sa mai ai ragade. Verifica sa apuce corect mamelonul, asta-i cauza ragadelor. Cum arata? e si vreo basicuta p-acolo?
Lanolina sau garmastan, dai cu lapte pe mamelon si stai cu sanii p-afara, am inteles ca si ceaiul negru ar functiona, infuzie si tamponat mamelonul

blog

casa, dulce casa

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world


Andra pana acum nu am avut,sfarcul e crapat,zici ca e taiat...mi-am luat garmastan si de-alea de silicon,dar nu vrea sa suga cu ele
multumesc mult de sfaturi!
eu imi doresc enorm de mult sa alaptez,mor de ciuda pe mine,is suparata rau tare pe mine...sper sa nu dau in depresie...



Mami de Razvan si Rares


Mady, cum spunea si Andra,eu dupa ce imi trecuse oarecum ,ungeam preventiv mamelonul cu lapte si de atunci nu mai am,dar eu cred ca e important si cum ea strumful sanul in gurita ca daca se joaca mai mult sau nu e tot mamelonul in gurita te poate rani.Of of of,mult succes!

Loredana
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(40Iulie 2011)
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaemi

Fetele "uitati-ne" anul trecut pe vreme asta

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=158500&whichpage=13

ce ingretosate mai eram !!!


Azi suntem cu prastie de atata ...

La anul cum om mai fi ?

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...






hi, hi, hi, eu nici nu stiam ca-s gravida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

La multe si fericite lunite pentru
Andra-Maria de crisspy si
Eric de Gliana!Sa fiti sanatosi si fericiti toata viata!


Loredana
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(40Iulie 2011)
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Buna si de la noi!

Despre temperatura in casa:eu sunt friguroasa si de aceea la mine sunt intre 23-25 grade non-stop.Pe Luca il tin imbracat cu o pijama de bumbac si atat.Seara la culcare ii pun si o paturica care-l acopera pana la piept asa.Nu si-a tras-o niciodata pe ochi(nu stiu cine intreba de asta)

In rest, la noi e mohorat afara azi desi e cald.AM facut niste friptura, am mancat ,bebe s-a culcat si cam intr-o ora ne pregatim sa mergem cu Alexia la cursul de balet
Deseara ..nimic special!

Loredana
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(40Iulie 2011)
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Citat:
citat din mesajul lui omibaba

Azi am fost la vaccinul de 4 luni. Ne-a sunat tanti asistenta sa mergem azi ca nu e aglomeratie ca luni. N-a plans prea tare la intepatura, ci mai tare la imbracare. Nu ii place sa ii dau caciula, d-apoi cand ajungem la costumas ii bai mare.
Mi-a fost groaza sa merg pe gerul asta afara cu ea, dar s-a oferit bunicul voluntar sa ne duca cu masina.
A crescut in greutate 650-700 g luna asta si are acum 62 cm.
Ne-a dat si noua o trimitere la ortoped pentru a verifica soldurile. Sper sa fie ok pentru ca ea da mai intens din piciorul stang decat cel drept. Dreptul se pare ca e mai puturos.

De o lasam singura pe pat nu o mai gasim in pozitia in care am pus-o noi. Atata se zbate pana se duce. Se impinge cu picioarele si de e pe burta sau pe spate nu conteaza, ea inainteaza cu capul inainte.
Pe masa de infasat trebuie mare atentie ca se impinge cu capul pana in petete. Cand ii schimb scutecelul tine picioarele sus de tot dar inca nu si le tare studiaza.
Nu prea ii mai place sa stea culcata, i-ar place tot timpul in fund daca s-ar putea, dar inca nu e cine sa stea. Isi ridica capul cand vede ca cineva vrea sa o ia in brate si ii tremura manutele de bucurie. Vad ca incepe sa se intepeneasca si la picioare, si le tine tari cand o tin in picioare (ii sustin greutatea in totalitate, doar o las sa atinga suprafata patului).
Doamne cat poate striga. O tine intr-un tipat/cearta mai toata ziua. Ii place sa se auda cred, alta explicatie nu am. De ii dau atentie in momentele ei de vorbarie o ia si mai intens de ne tiuie urechile.
Cu sotul povesteste de numa pe limba araba. De aia n-am inteles io nimica ce vorbea cu mine, el intelege tot ce ii zice. El o intreaba, iar ea raspunde cu mare zor, el alta intrebare, ea alt raspuns. Asa de simpatica e cand poarta conversatie cu taticul. Cu mine nu povesteste asa. Precis nu inteleg limba lor. Avem si un filmulet tare simpatic cu povestile lor.
Avem sedinte de pupat in care ii place la nebunie sa o pup pe obrajor si pe gat, nu se misca deloc pana nu se satura de pupici. Se digale si ii place sa o bazai pe la subrat si rade in hohote.
Cand o invart in aer se prapadeste de ras si e toata un zambet.
Ii cunoaste pe toti ai casei. Cand un var a venit la noi si a luat-o in brate s-a uitat asa mai ciudat la el ca nu il stia.

Iar eu, eu cred ca ma confrunt cu o lipsa de calciu si magneziu. Imi amortesc bratele in somn indiferent de pozitia in care dorm si de multe ori ma trezesc sa imi misc degetele pana imi revin.
De azi am inceput sa iau seminte de susan macinate si magneziu.

Felicitari pentru zile de nastere si lunite acumulate. Nu felicit nominalizat ca sa nu ratez pe cineva. Oricum neuronul meu ramas cu sechele hormonale inca nu functioneaza la capacitate maxima.


Amira 27.07.2011


Pur si simplu ador cum ti-ai descris pitica!!! mi-s si inchipui acolo palavragind cu tati ei cel drag si scump!!!

Pupam mamica si pitica!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaemi

Azi noapte, Petru s-a culcat la 11 fara ceva, s-a trezit la 11.30, apoi la 2, la 3, la 4, la 7...O pun pe seama dintisorilor: aproape a spart gingia unul

Iar Anastasia, azi, a mazgalit vreo doua usi de la un dulap de bucatarie cu marker negru, permanent. Nu i-au trebuit decat cateva secunde, cat m-am intors cu spatele sa-i curat un ou, ca a si realizat mareata opera de arta

Nu mai zic ca mai am si un perete mazgalit cu pix, tot de ea bineinteles. O gaseste inspiratia cand gatesc

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...








Si pe al meu il apuca atunci cand fac ceva...Acum cateva zile mi-a pictat tot parchetul din sufragerie

Mergi la inceput