Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (22)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui Babylicious

Am gasit ceva...




Oana mamica super-fericita de Eliza Maria (18.07.2011)


L-am salvat in favorite!Merci mult

Loredana
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(40Iulie 2011)
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Citat:
citat din mesajul lui madybulancea

Eu nu stiu ce sa mai fac la ragedele astea....o sa cumpar garmastan dar daca nici asta nu e bun si nu imi trece repede ma impusc



Si eu tot Garmastanul ti-l recomand, chiar daca e mai scump. La cat am pompat eu as fi avut pana acum sanii varza - dar sunt faini frumosi, mai frumosi decat inainte de bebe. Am consumat cam un tub pe luna dar a meritat.


din 06.07.2011 am un cavaler!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Mady la mine tot cu lanolina a mers struna.Cred ca depinde si de organism.Multa sanatate si sper sa treaca cat mai repede
Andra,tu ai o minune de fata!Sa-ti traisaca si sa va bucurati de toate momentele!!!

Loredana
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(40Iulie 2011)
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Mady, nu ar trebui sa mai ai ragade. Verifica sa apuce corect mamelonul, asta-i cauza ragadelor. Cum arata? e si vreo basicuta p-acolo?
Lanolina sau garmastan, dai cu lapte pe mamelon si stai cu sanii p-afara, am inteles ca si ceaiul negru ar functiona, infuzie si tamponat mamelonul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Mady, nu ar trebui sa mai ai ragade. Verifica sa apuce corect mamelonul, asta-i cauza ragadelor. Cum arata? e si vreo basicuta p-acolo?
Lanolina sau garmastan, dai cu lapte pe mamelon si stai cu sanii p-afara, am inteles ca si ceaiul negru ar functiona, infuzie si tamponat mamelonul

blog

casa, dulce casa

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world


Andra pana acum nu am avut,sfarcul e crapat,zici ca e taiat...mi-am luat garmastan si de-alea de silicon,dar nu vrea sa suga cu ele
multumesc mult de sfaturi!
eu imi doresc enorm de mult sa alaptez,mor de ciuda pe mine,is suparata rau tare pe mine...sper sa nu dau in depresie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

fetele

La multi ani alaturi de sotii vostri Laura, Dya si Adra !

Noi pe 23 decembrie facem 11 ani.

Felicia, hai ca m-ai super amuzat cu 16 mai-ul ala !

Loredana, Felicia &co. dupa ce am citit ce nu mananca ai vostri copii, mi-a mai venit inima la loc . Credeam ca Anastasia este singura sclifosita , dar se pare ca pe langa ai vostri, ea mananca

Legat de temp. in casa: eu ziua dau caloriferul la 21 gr, iar noaptea la 24. termometrul nu-mi merge sa zic exact temp. La baita mai bag convectorul.

Imbracat : il tin pe Petru in body cu maneca lunga+ pantalonasi cu botosel (rombaby) sau body maieu/maneca scurta + bluzita maneca lunga + pantalonasi.

Seara il invelesc cu o pilota mica. Nu am sac de dormit si nici nu l-as putea tine in el pt va doarme pe burta.

De certat ne dandane cateodata, mama mama

Cu kg in plus...eu mai am 1 si revin la "forma" initiala

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Anca,Omi felicitari pt bebite !
Numai noi facem vaccinul de 4 luni la 5 ?

Miha felicitari pt fetita cuminte! Si Petru, de cum a facut 4 luni parca a devenit alt copil

Gliana

Adra suuuuper simpatica Eva !

Ce bine ca scrii toate perlutele ei ! Si ai mei debiteaza o gramada si ma amuz mereu, dar si daca as vrea sa le scriu, le uit

Mady, nu stiu cu ce sa-ti zic sa-ti mai dai. Si eu am sfarcurile prastie Nu am ragade, dar asa de tare s-a subtiat pielea!!! Si cand nu suge este fff uscata, zici ca este scoarta si mi se iau straturi, straturi de piele

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

la multe lunite pt ANDRA MARIA de Crisspy si desigur pt Ericutu meu scump!!! Te pupa mami dragoste mica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Azi noapte, Petru s-a culcat la 11 fara ceva, s-a trezit la 11.30, apoi la 2, la 3, la 4, la 7...O pun pe seama dintisorilor: aproape a spart gingia unul

Iar Anastasia, azi, a mazgalit vreo doua usi de la un dulap de bucatarie cu marker negru, permanent. Nu i-au trebuit decat cateva secunde, cat m-am intors cu spatele sa-i curat un ou, ca a si realizat mareata opera de arta

Nu mai zic ca mai am si un perete mazgalit cu pix, tot de ea bineinteles. O gaseste inspiratia cand gatesc

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

la multe lunite pt ANDRA MARIA de Crisspy si desigur pt Ericutu meu scump!!! Te pupa mami dragoste mica!

mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)





La multe lunite! Sa cresteti maaari!!!

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput