Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (22)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

Buna dimineata

Voi ati mai auzit copil la 10 luni sa spuna fraze??? Ca daca vb in jur de 2000 cuvinte pe ora cu el, cu un vocabular elevat si cuvinte cat mai diverse, bb incepe sa vb de la 10 luni cu fraze nu asa numai cuvinte.

mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)





emoticon care se tavaleste pe jos de ras
Eu nu zic ca nu spune, spune, dar pe limba lui. Stati sa va pun un link cu fii-mea la 10 luni, cat era de guraliva, numai fraze-fraze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:


voila! l-am pus pe grup. Si asa un preview pentru diversificare, aici manca singura, bucatele, isi punea si-n cap, norocul meu ca era cald, manca numai in scutec si apoi la dus cu ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Si a fost un copil care a vorbit f devreme, mult, are si acum un vocabular bogat, de debit nu mai zic, ne-am dori noi sa mai taca. Dar la 10 luni, nici macar cuvinte, lalalizare, ma-ma, ba-ba, etc, nu mai stiu cand au fost primele cuvinte, altele decat mama, tata, apa, a spus barca, lalea, butoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaruxi spune:

Eva e o dulceata de copil!
Asa manca si Maria, o duceam ca porcul la dus . Nu pot spune ca a vb. f. devreme, pe la 2 ani si ceva, dar are un vocabular super pt. varsta ei si a vorbit corect din prima, nu a stalcit cuvintele.

Gliana, spune-i sotului tau sa se relaxeze . Ma bucur ca ti-ai comandat pastilele, o sa vezi ca o sa-si revina lactatia

Noi mergem sa ridicam tortul


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Eu nu stiu ce sa mai fac la ragedele astea....o sa cumpar garmastan dar daca nici asta nu e bun si nu imi trece repede ma impusc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaruxi spune:

Mady, dupa mine, e mai buna lanolina decat garmastanul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariaruxi

Mady, dupa mine, e mai buna lanolina decat garmastanul.

Maria (27 nov. 2007) si Matei (27 iunie)


Ma dau cu lanolina....am consumat un tub medela si juma din multmam...ma dau des,la un san e mai bine dar la celalalt simt ca ma urc pe pereti in primele 3 min,imi bag tricoul in gura ca sa nu urlu de durere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Salutare
Eu azi am multe treburi casnice, mancare, rufe, curatenie si pe la 5 trebuie sa mergem si la o onomastica. Aproape am terminat cam ce mi-am propus acum trebuie sa ma ocup de Natalia care de o ora tipa intr-una. In legatura cu vorbitul eu nu cred ca un copil la 10 luni poate vorbi in fraze, la mine fetele pe la un an au inceput sa-si dea drumul la vb dar la inceput asa pe limba lor, Stefi a vorbit mai repede si mai corect pt ca Iustina statea toata ziua si ii povestea, dar cred ca Natalia le va intrece pe amandoua pt ca acum sunt 2 care ii vorbesc toata ziua, sa vedem ce0o fi la noi in casa peste cateva luni cred ca eu si sotul nu mai putem spune nimic de gura lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madybulancea

Eu nu stiu ce sa mai fac la ragedele astea....o sa cumpar garmastan dar daca nici asta nu e bun si nu imi trece repede ma impusc



Mami de Razvan si Rares

Mady imi pare rau pt tine, sper sa treaca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaruxi spune:

Mady foloseste si silicon atunci, pana isi revine si... la aer cat mai mult.

Mergi la inceput