Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (22)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Felicia, superb! sunt atat de frumosi si atat de diferiti...Bitzu va fi cel care o va tempera pe Ana, iar Ana va fi cea responsabila cu chestiile "fun"! Sa va traiasca si sa ti se implineasca toate visele in care ei apar...


Cat despre program, pai eliza a supt din ora in ora noptile mult timp, dar eu cred ca mai ales din cauza ca sugea putin si adormea, si se termina repede "rezerva" Partea buna si partea rea totodata este ca...cresc [:-(]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

V_Florina si noi am fost azi la cumparaturi cu Luca si a fost si el foarte cuminte.
In legatura cu alaptatul fara numar asa a fost Paula a mea, motiv pentru care am alaptat-o doar pana la un an. Atat i-am promis ca ma sacrific, si de la un an si o zi nu a mai supt.

Alina , Paula Maria(9 octombrie 2007) si Luca Tudor (25 august 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dya27 spune:

" ... e frumos cum doar ingerii pot fi..."
Cat de frumos i-ai descris, Felicia! Nici nu mai am cuvinte, aproape mi-au dat lacrimile si mie.
Asta e ceva ce ar trebui si ei sa citeasca atunci cand vor fi mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Deci la fiecare alaptat din sanul dreptt ma rog la Dumnezeu sa treaca si sa rezist....spuneti-mi ca trec si ragadele astea,nu inteleg de ce am facut,il pun la san la fel,ia suficient din areola...poate pt ca seara sta si o ora pana adoarme,si mai mult ma suzeteste????

imi pare tare rau k ma plang pe aici,dar sper ca voi intelegeti cat de dureros este...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:



La multi ani, Maria! Sa ai o copilarie fericita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Buna dimi

La multe lunite celor sarbatoriti astazi. va pup

Mady, imi pare rau si tare mi-e mila si te cred ca dor, eu nu stiu ce sfat sa-ti dau doar ca la mine functiona cu garmastan si tineam sfarcurile asa pline cu crema in scicile de la medela, dar cu sange asa nu am avut niciodata. Sper sa te vindeci repede

Fecian, esti f talentata la scris, creativa grozav, felicitari!!! Sa-ti traiasca bijuteriile una de argint si una de aur si sa-ti bucure inima asa cum iti doresti tu

Legat de programul de masa, eu reusesc aproape zilnic sa-i dau din 3 in 3 ore lui Eric sa pape, o singura masa o scoatem si asta noaptea, nu mai papa la 12 noaptea ci la 3 asata pt ca asa se trezeste el, in total 7 mese la 24 ore.

Miha, unde esti?

Va pup pe toate si va doresc o duminica f placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Mady, imi pare rau de tot pt chinul prin care treci. Pot doar sa iti spun ce am facut eu cand aveam ragade. Cand trebuia sa stau acoperita, ma dadeam cu garmastan sau lanolina, imi puneam mamelonul de silicon, deasupra ceva sa absoarba ca mai imi curgeau si peste sutienul de alaptat sa tina toata treaba la un loc. Si alaptam numai cu mamelon de silicon, altfel o luam razna. Sper sincer sa iti treaba repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Babylicious

Mady, imi pare rau de tot pt chinul prin care treci. Pot doar sa iti spun ce am facut eu cand aveam ragade. Cand trebuia sa stau acoperita, ma dadeam cu garmastan sau lanolina, imi puneam mamelonul de silicon, deasupra ceva sa absoarba ca mai imi curgeau si peste sutienul de alaptat sa tina toata treaba la un loc. Si alaptam numai cu mamelon de silicon, altfel o luam razna. Sper sincer sa iti treaba repede.



Oana mamica super-fericita de Eliza Maria (18.07.2011)


multumesc!eu nu am reusit nik ieri cu mamelonul de silicon,ma durea si mai tare iar rares nici nu apuca abia daca tragea....o sa mai incerc....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

Felicia, foarte frumos ai scris despre puii tai!

Mady, si pe mine ma suzeteaza Stefan chiar si doua ore pana adoarme seara. Mi se sensibilizeaza sfarcurile destul de tare atunci, si este dureros, insa nu am facut ragade. Cand apuc, ma dau cu lanolina in strat gros. Imi pare tare rau, stiu cum este, mai ales in primele minute. Sper sa iti treaca cat mai repede!


Mami de Pusculeanu mic si foarte plangacios (24 aug 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Florina, pestacolul a fost concurs de fapt, dar picimea a evoluat in afara concursului. Am pus pe blog, adineauri

Nici noi nu avem un program, nici nu tin sa avem, stiu din experienta de la Eva, ca aceste "programe" si modifica mereu. Hai sa zic, un fel de tipar, doarme doua ore dimineata, Doua ore la pranz si una seara. Doarme numai in brate, altfel cele doua ore s-ar reduce la 15 minute.
Nu tin socoteala de cate ori suge, fara-numar, fara numar.
Noaptea se mai intampla sa suga, rar de tot, de obicei suge o data sau de doua ori spre dimineata, dupa 4.30-5, dar doarme langa mine, ii bag sanul si adorm inaintea lui

Mergi la inceput