Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (22)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

AlyMih, felicitari pentru nota mare cu care ai terminat anu universitar! Bafta in continuare, am inteles ca anul asta ai licenta! Ce studiezi?

Eu tot citesc din urma si vad prin ce ati trecut voi, ANAEMI si PUFI cu bebeii can plangeau pe la inceputul lui octombrie! Am avut atunci o perioada cand am lipsit. Va pup si va admir ca ati fost tari!
Pufi, tu m ai facut sa rad de am murit cum il decriai pe Eduard: 'face ca un cal cand ii dau bibe, da din picioare, necheaza'
Asa ma amuzam si cand Ramona il descria pe Iustin cand plangea. Stiu ca atunci cand esti langa ei nu e amuzant, dar limbajul folosit e super amuzant!!!!
A propos Ramona, ii mai zici hiena?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINAOPREA spune:

Buna seara si de la noi.
Vreau sa va intreb si eu ceva : ai vostri bebei (cei care sunt pe LP) cat mananca la o masa si cam cate mese pe zi.
Am impresia ca Maria mea mananca prea putin.
Inainte cand o alaptam habar nu aveam cat mananca dar de 3 saptamani de cand e pe LP tot socotesc si nu-mi da bine de loc.
Am o prietena cu un baiatel mai mic decat Maria cu 10 zile care mananca 180 la o masa iar grasuna mea abia mananca 120.
Pe cutia de NAN scrie ca ar trebui sa manance 7 mese a cate 210 ml pe zi in luna a 5-a...
Toata lumea imi zice sa stau linistita ca arata f bine, e chiar grasuta pt varsta ei (8,300 kg la 4 luni) dar stiti voi cum sunt mamele .....
Pupici la mamici si bebici !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Gliana, cum a fost la controlul gineco?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Eu am fost cu Imi azi la cantarit: are 5,680 kg la 4 luni si o saptamana. A pus 200 gr in 2 saptamani. Astia erau multumiti si eu de asemeni! Adio gaviscon, dar boraceala e in top, dar tot vad ca pune!

Laura, va ca i tu te ai chinuit cu pompa.... Of.... imi pare rau....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

La gineco a fost ok, a luat pt analiza papanicolau, peste 7 zile este gata rezultatul.

Mai fetelor, dar este ok sa nu iasa bebe cu kk atatea zile? Eu nu am intrebat pediatrul inca pt ca este a doua oara cand se intampla.

- NAN 1 se da pana la 1 an sau nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Eu am fost cu Imi azi la cantarit: are 5,680 kg la 4 luni si o saptamana. A pus 200 gr in 2 saptamani. Astia erau multumiti si eu de asemeni! Adio gaviscon, dar boraceala e in top, dar tot vad ca pune!

Laura, va ca i tu te ai chinuit cu pompa.... Of.... imi pare rau....

Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.


Felicitari pentru masuratori la mica printesa si tie ca esti din ce in ce mai calma si mai linistita


Loredana
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(4 Iulie 2011)
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dya27 spune:

Al meu papa 180-200 ml la o masa, 5 mese/ zi si una noaptea ,deci 6 mese/ 24h.

Si eu m-am saturat pana peste cap de boraceala asta..cateodata mai da un jet si dupa 2h de cand a papat. Dupa fiecare masa ori da serios afara o singura data ori de vreo 3-4 ori . Nu stiu cat de normal o fi, am vazut ca si ai vostri vomita si m-am mai linistit oarecum. Cand se termina cu asta?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dya27 spune:

NAN 1 pana la 6 luni, NAN 2 pana la 1 an. Este si NAN 3, cred ca de la 1 an incolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui dya27

NAN 1 pana la 6 luni, NAN 2 pana la 1 an. Este si NAN 3, cred ca de la 1 an incolo.

Iti multumesc Doamne pentru cel mai minunat cadou Ianis-Stefan (4 iulie 2011)


Multumesc Dya.

De asta e asa vesel al tau, ca papa mult si are burta plina..hahahahha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dya27 spune:



De asta e asa vesel al tau, ca papa mult si are burta plina..hahahahha

mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)



[/quote]



Mergi la inceput