Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (22)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Si pe mine ma ingrozesc bubele pe corp, mai ales alea care te si mananca....brrr.nu stiu nici eu ce sfat sa dau, dar sper ca cele primite deja sa fie de ajutor.

Azi ma duc la 18 .00 la control gineco, nu am fost inca de cand am nascut si mi-e groaza

Eric este la a treia zi de cand nu a facut caca, voi ce ziceti sa mai astept????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

Si pe mine ma ingrozesc bubele pe corp, mai ales alea care te si mananca....brrr.nu stiu nici eu ce sfat sa dau, dar sper ca cele primite deja sa fie de ajutor.

Azi ma duc la 18 .00 la control gineco, nu am fost inca de cand am nascut si mi-e groaza

Eric este la a treia zi de cand nu a facut caca, voi ce ziceti sa mai astept????

mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)





Gliana,Luca n-a facut 4 zile si abia a reusit aseara.Eu stiu ca daca nu plange si daca elimina gazele(parturi) este ok.Eu l-am lasat asa.El uneori face de 2 ori/zi si alteori la 4 zile.Cred ca depinde ce mananc eu

Loredana
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(4 Iulie 2011)
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dya27 spune:

MihaelaV, imi pare rau prin ce treceti, multa sanatate puiutului, sa se faca repede bine!

Miha, ma bucur , ia uite ce fetita mare ai! Pupici lui IMi

Aly, super, felicitari pentru Ianis! Baiat mare, domle

Ca sa ma laud si eu putin cu al meu, ieri se uita la catelul nostru si tot vorbind cu el,deodata am auzit un na..na Bine, n-ul nu a fost supra pronuntat, cum il zicem noi, dar totusi..e ceva, am ramas tablou. De atunci tot asa o tine.. Inainte doar tipa si zicea doar aaaaaa . Imi vine sa il pap

Alexia de roxy, la multe lunite, fetita frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:


Ca sa ma laud si eu putin cu al meu, ieri se uita la catelul nostru si tot vorbind cu el,deodata am auzit cu na..na Bine, n-ul nu a fost supra pronuntat, cum il zicem noi, dar totusi..e ceva, am ramas tablou. De atunci tot asa o tine.. Inainte doar tipa si zicea doar aaaaaa . Imi vine sa il pap


Iti multumesc Doamne pentru cel mai minunat cadou Ianis-Stefan (4 iulie 2011)
[/quote]

FELICITARI IANIS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns squirrel spune:

Buna mamici

Semnam si noi condica dupa un w-e lung care a trecut prea repede.

Greu am reusit sa recuperez, norocul meu ca Filip a adormit sper sa il si tina iar neuronul meu care a ramas functional dupa ce am ramas graviduta mi l-a papat borrelia asa ca memoria mea e prastie si e foarte frustrant. Am uitat ce am citit ...si timp de recitit ... Dar ce am retinut e ca sunteti o mana de mamici minunate cu copii frumosi si norocosi.

Alte noutati nu avem doar am fost mai agitati zilele trecute si a varsat mai mult ce deobicei. Peste o sapt mergem si noi la cantar si vaccin. Sambata vine socru am niste emotii cum va calatori.

Va pup si sanatate tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui MihaelaV

Ne-a prescris niste mixuturi, Peritol, Elocom, Advantan Milk. Cu mixtura mentolata il dau de vineri, dar nici un efect. Am citit prospectul Elocom-ului si m-am ingrozit cate contine. Parca nu l-as da cu atatea chimicale si as mai astepta poate ii trec de la sine. Voi ce parere aveti?

Mihaela

Eu stiu ca Peritol nu prea se mai foloseste, iar creme ori Advantan ori Elocom dar nu deodata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Carmen imi pare rau ca Maria e asa afectata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Pufi citeam niste postari mai vechi din cap. 9 cand bubu al tau avea 4 luni. Si ziceai ca l alaptai la cerere din 2 in 2 ore inclusiv noaptea (ceea ce la 4 luni ridica cateva semne de intrebare). Eu am intrebat health visitorul meu si mi a zis ca un copil alaptat la san se trezeste mult mai des decat cel pe LP. Asta am intrebat ca si Imi a mea acum efectiv si ea din 2 in 2 ore ma trezeste noaptea si eram si eu disperata ca nu pot dormi. Si de cele mai multe ori, bea 10 minute si adoarme la loc! Dar de sculat tot se scoala! Si mi a zis ca i normal. Diferenta e ca a mea e cu chef mare de joaca si e activa, al tau parca nu era!

Si tu Anaemi vad ca ai avut aceeasi perioada de urlete la Petru cand avea vreo 3 luni si un pic.

Na, imi caut si eu explicatii, de ce se trezeste a mea asa de des si citesc si eu din urma sa vad ce ati facut voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Felicitari Ianis!!!
Dya multumesc!

Gliana eu l as lasa in pace pe Eric! Nu e problema 3 zile. Baiatul prietenei mele nu facea si cate o saptamana si era ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Felicitari Ianis de AlyMih!!!

Lori

Mergi la inceput