Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (22)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariaruxi spune:

MihaelaV, imi pare rau de problema voastra. Nu stiu ce sa-ti spun, singurul sfat pe care ti-l pot da e ca daca nu ai incredere in medicul asta sau nu-ti place tratamentul prescris, sa mai ceri o parere. Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

MihaelaV din ce ai descris e destul de serioasa treaba,asaca eu in locul tau l-as da cu ce mi-a dat dermatologul!sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaruxi spune:

Imi felicitari! Vezi Miha ce fetita mare ai

La multi ani Alexia si Katerina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Mariaruxi, Imi nu are temperatura. Am sa caut apa aia de mare de care vorbesti. Sper sa fie si pe aici! Multumesc!

MihaelaV, eu personal trebuia sa i dau lui Imi gaviscon impotriva refluxului, dar la un moment dat nu i am mai dat pentru ca l dadea pe ea. Il scuipa pur si simplu. Si in saptamana aia pusese 120 gr si aia de la clinica mi au zis ca s multumiti de cum a pus pe ea, atata timp cat urmeaza linia si nu cade sub ea. De atunci nu i mai dau gaviscon. Doar cand ma mulg, mai pun acolo un pliculet. Dar nu m am mai muls de vreo 3 saptamani. Si eu sunt impotriva medicamentelor! Nu stiu cum sa te sfatuiesc cu bubitele. Avand in vedere ca se scarpina pana la sange, sa nu i ramana semne! Eu stiu? Mie mi ar fi frica si sa i dau si sa nu i dau, dar as mai lasa vreo zi doua sa vad cum progreseaza si apoi i l as da. Multa sanatate puiutului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariaruxi

Imi felicitari! Vezi Miha ce fetita mare ai

La multi ani Alexia si Katerina!

Maria (27 nov. 2007) si Matei (27 iunie)


Mariaruxi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vn_edelweiss spune:

Miha, si noi tot spray din ala am utilizat, la recomandarea pediatrului. Aici se numeste sinomarin :
http://media.lecomptoirsante.com/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/s/i/sinomarin_enfant_lot2.jpg
E natural si aici se da in caz de tuse si nas infundat, doctora nue de acord cu alte siropuri sau medicamente, il cureti cu ser fiziologic si ii dai cu acest spray cu precadere inainte de mese si inainte de culcare.Daca poti este bine sa ceri si parerea unui pediatru
Multa sanatate fetitei !
Mihaela, multa sanatate si voua, imi pare rau ca nu stiu cum sa va sfatuiesc, incerca si mai cere o parere cuiva daca nu esti sigura. Ai incercat sa te mai uiti pe forumuri sa vezi daca alti parinti au utilizat acest tratament ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Citat:
citat din mesajul lui MihaelaV

Neata, mamici

Ne-a prescris niste mixuturi, Peritol, Elocom, Advantan Milk. Cu mixtura mentolata il dau de vineri, dar nici un efect. Am citit prospectul Elocom-ului si m-am ingrozit cate contine. Parca nu l-as da cu atatea chimicale si as mai astepta poate ii trec de la sine. Voi ce parere aveti?

Miha merci ca ai intrebat de mine

Mihaela


Eu l-as da. Nu inteleg totusi de ce ti-a prescris Peritol si nu un antihistaminic de generatie mai noua, dar et, eu i-as da.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaelaV spune:

Multumesc mult pentru pareri

Pana la urma l-am dat cu Advantan Milk si vad ca nu se mai scarpina asa rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Ianis al meu azi sa ridicat singur in fundulet..am ramas masca cand am vazut ca a reusitsa chinuit pana a reusit sa se ridice si la un moment dat statea pe o parte intr un cotoff nu mi vine sa cred ce repede cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Mihaela si eu l-as da.Eu sunt ingrozita de bubite la bebelusi.Si Luca are acum ceva ,dar la el sunt uscate si sunt de la saliva pe obrajori si pe gat.Ce mi-a dat sa-l dau,eu il dau si parca sunt mai putine

Miha cauta la farmacie pentru ca apa de mare este peste tot si pt adulti si pt bebelusi.La noi cu apa aceasta ne mai da si o pompita cu care sa-i scoatem mucii dupa ce pulverizam apa in nasuc.Te

Felicitari Ianis!!Esti baiat mare acum si cred ca esti primul de la odisee

Loredana
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(4 Iulie 2011)
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png

Mergi la inceput