Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (22)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

La multe lunite sanatoase si fericite pentru :

MATEI de Mariaruxi
MARIA-SOFIA de Alinafilip
ANDREI-SABIN de Gogoshika10
AMIRA de Omibaba!



Loredana
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(4 Iulie 2011)
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Loriii, exact asa se uita si Eric,.... adica ALTFEL:)))))) pt ca nici el nu mai vrea culcat si pt ca vrea sa vada totul, il caram in brate , cu spatele la noi, mai mult sotul pt ca eu nu prea pot, ma doare spatele. Sunt grozavi, dulci de-ti vine sa-i papi tot. De aceea am pus in fumct si acel carut care este pt 6 luni nu pt 3 cat are el, dar nu-l tin mult.
Miha, bine ca te-ai intors
ok, ma duc sa-i dau papa ca e gata sticluta plina
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristelle25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui fecian

Anul trecut, pe vremea asta, incepeam aventura vietii in 4, cu Ana in burtica . Eu nu stiam, dar imi doream nespus, o fetitza, asa ca ea, frumoasa, gingasa si topita dupa mine. Un copil doar pentru mine, asa imi ziceam in fiecare zi, o fetita, pe care sa o iubesc, sa o ador, sa fie centrul meu.
Nu ca nu l-as iubi pe Bitzu, Bitzu este luna mea, e frumos cum numai ingerii pot fi, cateodata e cald si marinimos si dulce, o minune de copil. Ochii adanci ca marea, parul balai ca spicul de grau. Dar ochii lui in care te infunzi te pot privi si rece uneori. Iar parul lui e aspru uneori. E capricios, tacut si misterios, asa cum e si luna.

Dar Ana, Ana e soarele meu. Ea e zambetul de dimineatza si surasul de seara. Ochii ei sunt la fel ca ai lui Bitzu, adanci ca marea iar parul ei e ca al castanului copt. Dar ochii ei nu sunt aspri, ci jucausi si sprinteni, voiosi si imbietori. Iar parul e moale si pufos. Fatza ii rade si cand plange. Radiaza fericire si veselie, debordeaza energie pura, asa cum e si soarele.

Daca ar fi sa ii compar cu ceva Bitzu e ceaiul de macese, (numai d-asta as bea continuu...nitzel acrisor dar atat de aromat! Uneori mi se pare atat de bun ca il beau asa, pur). Iar Ana, eh Ana e mierea cu care indulcesc uneori ceaiul de macese.




Foarte frumos, Felicia!!! Si sa stii ca te caracterizeaza foarte bine zodia racului ..verbul caracteristic zodiei noastre este " a simti" nu degeaba esti atat de pasionala

Citat:
Deci la fiecare alaptat din sanul dreptt ma rog la Dumnezeu sa treaca si sa rezist....spuneti-mi ca trec si ragadele astea,nu inteleg de ce am facut,il pun la san la fel,ia suficient din areola...poate pt ca seara sta si o ora pana adoarme,si mai mult ma suzeteste????

imi pare tare rau k ma plang pe aici,dar sper ca voi intelegeti cat de dureros este...


Off Mady imi pare atat de rau!!! Nu stiu ce sa te sfatuiesc altceva mai bine decat au facut-o fetele..sa treaca repede..nu stiu cum de rezisti asa ..eu sincer as fi renuntat la alaptatTe admir!!

La multe lunite !!!!
Matei de Mariaruxi
Andrei-Sabin de Gogoshika 10
Amira de Omibaba
Alexia Carla de Roxybarbu
Kate-Rina de Matzarebela!!

Citat:
Seara buna fetele. Numa ce ne am intors si noi acu vreo jumate de ora de la bunici, de la Cardiff. Am culcat mandra, care vreau sa va spun ca e racita cobza! Ii curge nasul, de numa!! Eu ma mir cum poate respira! Pe alocuri mai si tuseste! Am noroc ca nu a facut febra si fingers crossed nu va face!!


Multa sanatate micutei Imi!

Citat:
Ah si am uitat sa va zic ca nu mai vrea deloc culcat ,ci doar in fundulet.Il ajut eu cateva secunde,sta un pic si apoi pica la datorie,dar e super simpatic pentru ca din aceasta pozitie se uita diferit.Cred ca vede lumea altfel.E fascinat pur si simplu


Ce dulce!! Sunt momente atat de frumoase..nu se compara cu nimic altceva

Alexia_ ada bine ai revenit!!Ma bucur sa citesc despre voi! Hai cu cafeaua

Noi suntem tare cumintei ..ne mentinem la nopti dormite de la 10 la 7.. ne trezim si ne uitam in jur, zambim la maimutoi fara sa tipam de foame
Aseara am fost in oras, la terasa si a adormit acolo ..am ajuns acasa cu el in brate ..taiai lemne pe ell-am schimbat l-am bagat in patut..nimic ..dormea in continuare..l-am pus in patut si pana dimineata am facut nani
In rest, eu ma lupt in continuare cu pofta de a rontai orice..m-am apucat serios de fitness..super idee ..Felicia si ma simt si mai bine...chiar daca kilogramele nu scad..macar simt sangele cum circula 50 de minute..
Am luat si noi bradut anul acesta..Pana acum nu am sarbatorit Craciunul decat cu o cina in oras..nu ne-am pregatit cu bradut si alte minuni..dar anul acesta e special ..e primul Craciun al puiului nostru..cred ca o sa ma apuc sa il fac si eu chiar daca e devreme
Va urez un inceput de saptamana cat mai placut!!Pupici la toate !!Noi mergem la plimbare!



mami fericita de strumf Vlad Rafael (9 iulie 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Neata! Scularea si poftiti la o cafeluta!

Carmen, nici noi n-am invitat copii, Eva a insistat, dar nu ma vedeam facand fata. I-am zis ca o sa avem invitati la onomastica.

Alexia, esti in grup

Lori, ufff, asa e cu diversificarea, ne va complica viata, noi mai avem inca doua luni, poate doua luni jumate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Felicia, multumesc, bine ar fi sa ma vad si eu asa, deocamdata ma simt coplesita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Neata si pup la toate fetele!

Cristelle, multumesc! Ma bucur foarte mult ca bebele tau doarme asa de bine! Bucura te! La noi Imi se trezeste la fiecare 2 ore, iar dupa 4 la fiecare ora!
De vreo luna o tine tot asa!! Sa vedem cat o s o mai tina asa! Eu una cred ca pana la diversificare, caci creste si simte sa manance tot mai mult si e si normal ca laptele meu sa n o sature la fel de bine ca baby rice sau sucuri. Dar mai rezist o luna si 3 saptamani si apoi o dam pe diversificare!!! Deja se uita cu pofta la ce mananc eu si parca ar vrea si ea!

Gliana, Lori esti tare haioasa, ca intotdeauna, Alexia bravo pentru pentru masuratorile super ale Ruxandrei. Sa mi zici cand o sa faci tiramisu!

O zi buna tuturor si poftiti la un ceai englezesc cu lapte.

MihaV, ce mai faci? Marryan, nu ai mai intrat de secole...esti bine?

Cristelle si noi anul asta o sa facem brad. Saptamana asta il luam si apoi abia astept sa l impodobesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citesc si eu din urma pana mi se trezeste printesa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaelaV spune:

Neata, mamici

Nu am avut timp sa recuperez tot pt ca de cateva zile o tragem cu o alergie facuta de la plasticul din care e facut colacul pentru bebelusi De cand i-am pus colacul acum o luna jumatate i-au aparut niste bubite in jurul gatului, dar le-am pus pe seama caldurii. De vineri acele bube si-au triplat dimensiunea, s-au inrosit si umplut cu lichid o parte din ele si s-au intins si pe barbie, piept, o parte din burtica si pe fata.
Mi se rupe sufletul cum se scarpina pana ii da sangele si pe de alta parte ma invinuiesc ca i-am cumparat colacul Pana acum nu a avut nici macar bubite de la caldura sau de la contactul cu sanii si parea un copil tare sanatos.
Nu am schimbat samponul/gelul de dus/uleiul de baie/detergentul/alimentatia mea ca sa fie alta cauza.
L-a vazut pediatra noastra si ne-a trimis in dimineata aceasta la un dermatolog pediatru, care ne-a pus acelasi diagnostic si ne-a avertizat sa nu mai dam toate chinezismele de proasta calitate copilului. Ne-a prescris niste mixuturi, Peritol, Elocom, Advantan Milk. Cu mixtura mentolata il dau de vineri, dar nici un efect. Am citit prospectul Elocom-ului si m-am ingrozit cate contine. Parca nu l-as da cu atatea chimicale si as mai astepta poate ii trec de la sine. Voi ce parere aveti?

Miha merci ca ai intrebat de mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaruxi spune:

Fetelor, va multumesc din suflet pentru urari!

Adra, pai noi de aia iesim la restaurant sa sarbatorim, acasa n-as face fata, eu, gospodina lui peste.

Gliana, noi ne-am mutat intr-un alt oras de o luna jumate, intr-un oras in care nu cunoastem pe nimeni...de aici problemele.

Florina, nici noi nu avem niciun program vis-a-vis de alaptat. M mananca des si ziua si noaptea, dar nu ma intreba cate mese pe zi/noaptea pt. ca habar n-am. Nu le-am contorizat niciodata. Dar, sincer, nu ma deranjeaza chestia asta.

Miha, daca Imi n-are temp. as zice sa-i pui marimer (apa de mare) si sa ii aspiri mucii mai des.

Felicia, si eu trec prin tot felul de faze si admir aceleasi persoane din aceleasi motive ca si tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Uram la multe lunite sarbatoritilor zilei:

ALEXIA-CARLA de Roxybarbu
KATE RINA de MatzaRebela

Roxy, 5 lunite, iti dai seama? Sa fie cuminte fetita si sa asculte parintii! Sa fie sanatoasa, ca frumoasa e nevoie mare!!

Pufi, voi cum mai sunteti?

Imi weekendul asta s a intors de pe spate pe burta si si a scos si manuta de sub ea!! Acum se joaca pe play mat si trage de jucariile alea cu o putere de ma uimeste!

Mergi la inceput