Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (85)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonacip

da, desi sincer nu ai motive sa te agiti, dar toata treaba e psihica. SI cel mai greu e cand, dupa o perioada cand ai fost okl ai pus 1-2 kg sau celu...e mai greu de suportat schimbarea asta decat dc ai fi fost asa de mai mult timp timp.

Simona, mami de baieti David, Matei si Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"


simona, eu zic ca-ti faci probleme degeaba, dupa ce termini cu alaptatul se vor topi si kg alea de care zici tu..
eu nu ma stresez deloc la subiectul asta..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Hello!

Fetelor, Simona, Ailed, Scrish va tot aud ca va plangeti de kilograme si aratati toate minunat! Eu chiar mai am de dat jos, iar ca sa ajung cum eram inainte nu mai sper, cel putin in talie sau la forma sanilor care acum sint vai mama lor ...

Strumphy bine ti-ai revenit! Am vazut o piscoata minunata, superba cu mutritele ei dulci, dulci

Viss despre piticii tai nu mai spun, cum au inceput ei sa cucereasca noi teritorii, bag de seama ca tot Sonia isi baga nasul peste tot, e tare strengarita!

Simona ti-am mai zis Arsenie e tareee , tareeee dulce!

Mandreac ai incercat LASS BABY?






Offf, eu am facut conjunctivita la ochiul stang, nu stiu cum naiba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Miki tu nici nu ai de ce sa te stresezi!

Strumphy ai slabit mult, acum am vazut foto, BRAVO!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Miki tu lucrezi in Financiar???Sincer iti spun ca la cat de calma imi pari nu am crezut ca ai acest job..Stiu si eu cum este in inchidere cand ai mega presiuni pe tine,plus ca asta cu concediile nu merg in orice firma..Chiar sunt curioasa la ce societate lucrezi...
Oricum bine ca esti bine primita inapoi desi ai stat 3 ani acasa..
Eu cred ca eram deja zburata...Pe noi ne-au intrebat cat stam acasa sa stie daca angajeaza sau nu..si au adus persoane pe perioada determinata de la alte departamente..

Mandreac si eu vreau sa vad cum este omiduta..Dar de masinuta este incantat Rares??Eu nu o sa-i cumpar inca masina pt ca mi se pare prea scumpa..

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Seara buna la dumneavoastra!

Raportez pitica bagata la nani (oare pentru cat timp?).
Strumph, intrebai cum am dormit: raaauuuu!!!!

Asta este, cred ca trebuie sa ma obisnuiesc. A mai patit vreuna din mamicile cu mai multa experienta ca mine, adica bebe sa doarma de seara de la 23 pana dimineata la 8:30-9 de la 6 saptamani la 6 luni dupa care sa se schimbe brusc si sa se trezeasca in fiecare seara si de multe ori sa nu reusesc sa o re-adorm prea usor?

Somnic pufos bebicilor si mamicilor!

la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011)
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Somleac, Ailed care e treaba cu apa de dimineata?

Strumphy ce mai papa piscotica? Tot e mofturici? L azi n-a depasit 60g la fructe si la legume, iar iaurt n-a servit, desi era asa dulce si bun, facut de mine dupa reteta data de Catank

Yasmi vad ca ti-a raspuns Viss la intrebare. Cum se mai simte L?

Madutza rau e cu amandoi puii bolnaviori, hai sa se insanatoseasca repede!

Catank I ce mai papa? A apreciat iaurtul?

Roxy Ce face Anastasia? I-a dat vreun dintisor?


Pup toate mamicile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

lparpala raspunsul meu nu prea te ajuta, pentru ca L mereu s-a trezit de cel putin 2 ori pe noapte de cand s-a nascut. Acum se trezeste de 4-5 ori pe noapte si ea adoarme la 22:00 si se trezeste la 6:30 .De vina cred ca sunt dintisorii, probabil asta se intampla si cu puiuta ta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Lparpala..nu sunt in situatia ta pt ca nu am dormit o noapte intreaga de cand am nascut...,dar stiu cum este sa te trezesti de mai multe ori pe noapte...Fac asta de pe 15.aprilie..
Pt mine este rutina..nu consider obositor caci m-am obisnuit..
Cei drept eu dorm cu el in aceeasi camera si stau cu ochii inchisi la alaptat,sa adorm imediat..

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

lparpala a mea a dormit bine pana au inceput dintii
yvyana, somleac mi-a recoamandat sa beau apa pe stomacul gol ca ma plangeam de constipatie... ea spunea ca a dat 2 kg jos asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

am eu o vb lalely, cred ca daca te lasa cineva sa dormi... dormi si in picioare

Mergi la inceput