Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (85)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

Da simo, asa e cand fac paine.... imi vine sa o termin... cu unt si cascaval

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


.
eu nu am mai tinut post. Macar nu pap carne, dar am mancat lactate pentru ca ARsenie nu accepta deloc lp...m-am chinuit toata saptamana sa-i dau macar seara un biberon. Nu vrea deloc. Prin urmare mai maninc unt cu covrigi calzi cu susan.
Stie husbandul tau ce zice, te-am vzt in poza acum nu mai poti sa ma invarti asa ...al meu insa ma penalizeaza cand ma ingras. Nu ma iarta deloc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Deci sa-mi iau relax&tone si sa incep sa beau apa dimineata pe stomacul gol. Ar fi un inceput.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Simo, cand ma gandesc ca n-aveam celulita si acum mi-am pus..., gandeste-te ca in fusta aia din poza m-am imbracat la 2 saptamani dupa ceam nascut si inca aveam uterul marit..., imi atarnau pantalonii 34 pe mine pe picioare... aveam circumferinta coapsei sus 47

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonacip

Deci sa-mi iau relax&tone si sa incep sa beau apa dimineata pe stomacul gol. Ar fi un inceput.

Simona, mami de baieti David, Matei si Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

sa-ti iei relax & tone si sa-l folosesti.... nu sa-l stergi de praf ca mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

da, desi sincer nu ai motive sa te agiti, dar toata treaba e psihica. SI cel mai greu e cand, dupa o perioada cand ai fost okl ai pus 1-2 kg sau celu...e mai greu de suportat schimbarea asta decat dc ai fi fost asa de mai mult timp timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

asa e... eu sunt multumita ca multumita lui roxy, care o intreba pe mada, am inceput sa fac abdomene...dimi si seara cateva nu sutele care le faceam eu... acum 7-8 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

somleac la mine nu merge cu concedii..daca incep pai adio..nici pe ala de odihna nu reuseam sa-l iau..cnd am intrat prima oara cu vlad in prenatal, mi-am luat mai intai vreo 2 luni de concediu de odihna, aveam zile stranse de ani buni plus ca mie n-are cine sa-mi tina locul, dar absolut nimeni ca sunt singura pe toata partea financiara si stii cum e cu inchideri de luna, depuneri de fise pe la stat care nu pot fi amanate.. off mi-e groaa cand ma gandesc..poate oi reusi sa-l schimb



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

miki, da acum cine le face?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

asa e... eu sunt multumita ca multumita lui roxy, care o intreba pe mada, am inceput sa fac abdomene...dimi si seara cateva nu sutele care le faceam eu... acum 7-8 ani

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


chiar roxy, unde esti ? te-ai inzapezit ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

miki, da acum cine le face?

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


de cand am plecat eu au externalizat catre pwc..temporar..adica pana ma intorc

Mergi la inceput