Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (85)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Andreea mami scumpa...Parca m-ai intrebat ceva in cap trecut dar nu mai imi amintesc.... in poze Arsenie facea kk-uta, desi pare ca mergea in 4 labutze...il apucase tocmai cand grabea spre mine si eu tactac l-am pozat rapid...dar nu e f evident. Raresel va incepe si el sa mearga imediat si ai sa vezi ca e mai greu apoi cu treaba, etc....deci mai bucura-te putin de linistea asta
Scrish, felicitari pentru noile dimensiuni si pt rabdarea de a merge la toate sedintele de masaj etc..Eu am avut la un moment dat un abonament cu electrostimulare, masaj etc si parca nu se mai termina...Mergeam acolo ca la meditatii....ce-as mai dori unul acum...
Strumpfi, ma bucur ca esti cu noi iar...e mai bine la lumina decat in butoi, asa-i?? mamica care are toate motivele de fericire.
Delia, ce haios filmuletzul. DOamne, sunt niste dulcetei !
Lavi, sunt bucuroasa ca Lucas e in sfarsit ok. L-am admirat in pozici. iar parul tau e chiar ok. Cam asa sunt si eu acum
Mada, oof, sper sa nu fie nimic serios febra aceasta.Imunizarea in colectivitate e intr-adevar f grea. La mine a fost asa cu amandoi. A durat in jur de 6 luni la fiecare Desigur depinde de la organism la organism, sper la voi sa nu dureze atat.Noi avem aparat de la Omrom SUnt multumita.
Miki e un mare motiv de fericire faptul ca analizele au iesit ok fetei...DOamne Ajuta!!!!
Cami, ce bine ca te-ai mai eliberat si tu azi de treburi cu ajutorul femeii. Ce fac fetele? sanatoase?
Happy, sa stapanesti sanatoasa ochelarii noi si multumim de pont cu controlul. AM s-o trimit pe mama daca vrea sa se mai verifice si ea cu ocazia asta
restul fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Salut, ufff eu nu mai apuc nici sa citesc dar sa scriu. La lucru am tras ca un rob pe plantatie, nici la WC nu am fost si am stat azi pana la 16, apoi fugi acasa ia pitica si femeia si iar fuga dupa baieti la gradi, apoi programare cu Vic la dentist,abia pe la 19 am ajuns acasa.Vic sta tare rau cu dintii mi-a zis stomatoloaga ca i se demineralizeaza. Nu stiu ce sa fac. Acum sunt doar eu cu Ghighi, ea lustruieste gresia si eu ma dau pe net.

M-as baga la un Insanity ca ieri nu am fost la aerobic din pricina de musafiri, dar asta inseamna sa las netul repede.

Si eu am slabit vreo 4 kg, 2 multumita soacrei, si doua de cand beau apa dimineata. Dar eu am muuuulte kg stranse de la matia incoace n-am mai apucat sa-mi revin ca pac iar am dospit.

Alina 06 m-ai bagat in ceata, daca si tu ai condens atunci nu polistirenul ne va rezolva problema. I-am admirat pe baietii tai, 2 picaturi

Iasmy ma bucur ca ati scapat de febra.

Mada multa sanatate puiutilor. Si tie multa putere. Multumesc pentru articolul cu primul copil. Ufff si cata dreptate e in el.

Miki multa sanatate si tie . Ma bucur pentru vestile bune despre nepotica ta.

Apropo voi fetele care mergeti atat de repede la scarbici nu va puteti rezolva cu ceva medicaleZ?Pentru copii dupa cate stiu eu n-ai limita.

Catank esti o super , mi-as dori sa te am in ureche sa-mi calmezi spiritul impulsiv.

De fapt sunteti aici o trupa de grozave Catank, Miki, Cami,Ailed, Happi, Simona pline de calm, blandete si intelepciune. Si ordinea in care v-am scris n-are nici o importanta. Ufff ce mi-as dori si eu sa fiu macar pe jumatate ca voi.

Sper sa nu se supere celelalte fete, dar am sentimentul ca sunteti in asentiment cu mine.

Strumf, multi pupici ca rezisti departe de ai tai. Cu atat mai mult te apreciez cu cat stiu ca eu nu as putea face asta.

Lalely da le iei de la aceeasi farmacie si sunt din aceeasi categorie. DOar ca tratamentul va trebui sa-l dai long time ca sa vezi efect. Nu se va intampla peste noapte. Asa ca ia-ti din start 2,3 tubulete mai ales ca nu sunt scumpe.

pentru toate fetele si toti bebelasii minunati.

Am editat ca am uitat-o pe Simo din trupa de intelepte.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

simo si mie imi era teama sa nu ma satur de mers, dar la mine secretul a fost sa merg doar de 2 ori pe sapt, lunea si joia, adica am distanta intre zile si nu simt prea mult si cum dureaza doar 50 de min e foarte ok. mi-am propus oricum sa ma tin de asta pana in vara, tare mi-as dori sa nu am pic de celu cand o sa stau la piscina cu luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalely07

Mandreeac,deci omiduta a lasta de dorit nu???
Si eu tb sa merg sa vad ce ii iau lui David.
Dar in Carrefour oare se pot incerca jucariile la raft???

Adica daca ii iau carticica muzicala..nu pot sa vad ce face??

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!




Da mami se pot incerca, singura chestie e ca toate aveau defect si acasa tot ascultand-o mi-am dat seama ca are ceva, ca prea se termina melodia brusc. E superba , Rares e innebunit dupa ea si cum mi-au dat banii inapoi ii voi lua alta din Cora.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Simo ce paine ii dai lui Arsenie? Asta a fost intrebarea ma. o mamica frumoasa si pe cei 3 printi

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Someleac aminteste-ti cum ne-ai impresionat pe toate cand ai aparut printre noi cu toti cei 5 si cu sfaturile tale intelepte... Deci...nu mai stiu una ca tine pe la noi la odisee.
Scrish, n-o sa ai, sunt convinsa de astaTe voi invidia atunci.

Pentru abdomene stie careva vreun aparat misto???As vrea sa fac si eu macar putin efort in directia asta
Andreea, sper sa gasesti una ok, sa o incerci acolo eventual data viitoare, ca sa nu mai fii nevoita sa faci drumuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

ANdreea paine alba normala de regula, dar ii dau si neagra cand am. Oricum cea mai buna ar fi cea facuta de noi in casa cu faina integrala....pentreu ca cea neagra e facuta in multe locuri cu faina alba +colorant...dar eu nu fac paine acasa...Cred c-as manca-o toata si nu asta imi doresc pt mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

fetele, masaj, electrostimulare, ce mi-as dori si eu... dr barbata-miu nici nu vrea sa auda.. zice ca nu am nevoie,apropo de celulita voi stiti ca eu am venit de la spital dupa ce am nascut fara pic de celulita... am avut grija sa o pun dupa, deci cred ca secretul pt piele fara celulita .. e fara zahar si prajeli... si dispare...ca va dati seama ca in sarcina n-am facut nici masaj, nici crema n-am dat
somleac... ai toata admiratia mea mami pt cum te descurci cu copii si iti faci si timp pt tine....
Simo, mortal ginere-miu..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Da simo, asa e cand fac paine.... imi vine sa o termin... cu unt si cascaval

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

simo, eu dupa sarcina cu ingerasul meu, mi-am luyat un fluturas de pus pe burta care stimuleaza electric musculatura... o puneam pe burta si faceam ce aveam de facut...dar mi s-a parut mai comod cu banda... eu zic ca a avut ceva efect ca ls 3 luni de la nastere aveam kg ca acum... si am plecat la spital cu 82 Acum si cu relax & tone s-a vazut cat l-am folosit... tb sa fac sa-mi intre in rutina dimi...
somleac azi am baut apa si m-am gandit la tine...

Mergi la inceput