Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(109)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Tunde am citit din urma Luminita Raboj e tipa de la firma sotului ce se ocupa cu resursele umane shi am trimis-o pe ea sa puna banii, asa ca Raboj Luminita is eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Si prezenta se reia si continua:

1.De_ea / 2.Tunde / 3.Madalina / 4.Lili / 5.Mirela / 6.Mimo / 7.Angie / 8.Rmbc / 9.Lucia / 10.Ana / 11.Luiza / 12.Irinuka / 13.Gabrielaromt / 14.Monica / 15.Piscotel / 16. Deea_sav / 17.Lori / 18.Rox / 19.Catalina / 20.Fragrant / 21. Zumzu / 22. Magnetism / ...


si lista continua ramanand deschisa, asta de curiozitate sa vedem din aproximativ 75 de mamici de buburuze, cate am mai ramas "online"!

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

www.dropshots.com/PatrickCristian01#date" target="_blank">Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Roxx, daaa, am ajuns la aerobic. A fost super, super bine. A scos untul din mine, avand in vedere ca n-am mai dat pe la o sala de vreo doi ani. Si a fost si sotul :) O sa incercam sa mergem de vreo doua ori pe saptamana.

Si mi-am si facut de cap. Adica ne-am planificat sa-l lasam pe bebe de vinerea seara pana sambata la mama ca sa ma mai aerisesc si eu (i.e. sa mai iesim singurei in oras). Asa ca aseara am iesit la restaurant, azi am fost pe la aerobic, la cumparaturi si la plimbare. A fost super. I-am si luat cadou pentru ziua lui de la Imaginarium, adica o groaza de bani. Dar face barbatelul nostru 1 anisor peste o saptamana, asa ca merita :)
Si acum o sa ma uit la un serial, ceea ce iar n-am mai facut de mult.

Imi pare rau ca n-am mai apucat sa scriu nimic pe aici, dar o sa incerc sa fac prezenta zilnic. Am revenit acasica la noi ca s-a terminat de reabilitat blocul si avem caldura. Si e asa bine, ce n-am visat c-o sa fie in casa noastra iarna! Adica sta bebe in tricou.

Va pup. Noapte buna.



Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Aaa...tot vreau sa va intreb: Roxx & Bebelu, cum faceti figurinele de pe torturi? Aveti ceva modele explicate pas cu pas sau e 100% talent? Imi plac mult.

Am umblat joi si azi intr-o multime de magazine in cautare de haina de iarna pentru bebe (overall). ori erau f. scumpe ori prea scortoase ori n-aveau marime potrivita. Am gasit in sfarsit in seara asta.
Iar la ghete e dezastru cu preturile, cum zicea si Lori. Am gasit la Zara ceva ce mi-a placut, adica imblanite si talpa mai flexibila, dar exagerat de scumpe - 179 ron - brr, o groaza de bani. Asa ca mai caut. Daca gasiti ceva, dati de stire



Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Ca tot am chef de forumit si fiindca am terminat de citit ce ati scris si am vazut ca n-avem IVS, vin eu cu o ISS: Ce carti recomandati a fi citite? Beletristica, parenting, orice.
Nu ca as avea timp pentru citit, dar am o poftaaa.

O sa incep eu cu 2-3 carti care mi-au placut mult: Zeruya Shalev - "Sot si sotie", Jose Saramago - "Eseu despre orbire", "Pestera".



Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Prezenta si eu... pe ultima suta de metri, dar se pune, nu?

La multi ani bebeilor de 26, Robert si Razvan, Rebecca, Alessia, Sofia, Miruna, Felix si Andrei. Sa cresteti mari, frumosi si sanatosi.

Stiti emoticonul ala cu gene lungi, pe care le falfaie lasciv?
Baiatul meu astazi s-a intors. Adica a facut "la stanga-mprejur" (de fapt "la dreapta-mprejur", ca sa fiu mai exacta), pe urma un pas... si pe urma s-a prins cu strajnicie de marginea patului.
Dar intoarcerea aia... Doamne, cata concentrare... Impreunam mainile, ne facem curaj. Pe urma de desfacem si le rasfiram stanga-dreapta. Pe urma luam un picior dolofan si il infigem intr-o parte. Hop-hop. Restabilim echilibrul. Mutam si celalalt picior dolofan. Repetam miscarea. Gataaaa... O intoarcere la 180 de grade.

Ce mi se pare de laudat e ca reuseste sa faca chestiile astea in patut. Care mai aveti patut de voiaj stiti ca etajul se leagana, deci trebuie mult mai mult efort pentru echilibru.


Hmmm... Unde-i IVS-ul? Nu l-a dat nimeni? Saptamana trecuta au fost doua...



"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)


World all details Wallpapers on view

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

ISS - -
Anul asta am citit o singura carte. "Hobbitul"(Tolkien). Ba mint. Am mai citit si "Cipi, acest pitic urias". Incerc sa-mi fac curaj sa citesc si "Stapanul Inelelor".
Deceniul trecut am citit seria "Ender". Iar in tinerete, preferata mea era "Numele trandafirului"(Ecco).



"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)


World all details Wallpapers on view

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Drum bun buni de Sophic!!!

Si eu azi am evadat, singurica, am lasat copii cu tati si am taiat-o prin oras, am baut o cafea, m-am plimbat prin centru, am profitat de o zi cat de cat calduta, desi tot am tremurat, am mai facut o cumparatura-doua de Craciun, oricum a fost totul pe fuga. Gabi s-a descurcat cu amandoi, desi a incercat sa-l culce pe Kevin de vreo 3 ori si nu i-a iesit. Eu m-am invatat si-l cunosc cand vrea si cand nu vrea.
As vrea si eu o sala ceva, dar daca nu avem bunici pe-aici pe-aproape, asta este, ma multumesc cu wii pe care sper sa-l primesc de Craciun.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata si cafeaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa in rauri si fluvii

revin ca am laptele la fiert, cica vreau sa fac niste gris cu lapte

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

asa....inca nu a dat in clocot

sa va zic de ieri...ca ai mei pici s au culcat de la 7 si cine s a trezit la 6 dimineata, Razvan si da i si leagana l ca sa mai dorm si eu un pic.....
si fa le lapte cu cereale ca au sarit masa de seara
offff.....si am luat niste cereale de la milupa (mai nou numa firma asta folosesc, n am gasit organix in Aushan) si sunt numa porumb secara si alte paioase, ca n am fost atenta si tre sa tot schimb tetine ca s groase tare, chiar daca pun 2 masuri sau una
of
in rest au fost ok, au halit spanac, s au jucat, mai nou se trag de par si rad pana ii apuca plansul
acum sunt consemnati in patuturi, pana bea masa cafeaua
azi nush ce om face

cica tre sa prestez o ciorba de burta lui musiu
si la pici..nush, ma mai gandesc

buni drum bun
tanti vanilia ce misto de tine, o s o ai pe buni cu tine iar
mimo bravo tie
dolores frumos program, bine ca poti evada
pupi fetelor si o zi buna buna....aaa si multi ani sarbatoritilor de azi

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput