Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(109)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Pasta de susan, numita si tahina se gaseste in magazinele arabesti (doua pe Mosilor), dar si in Carrefour. Nautul este un aliment foarte bun, cu mult fier. O alta reteta simpla si buna care ne ajuta sa inlocuim cu succes chipsurile (dar nu pop-cornul ) este urmatoarea. Lasati peste noapte boabele de naut in apa. Dimineta le "prajiti" intr-o tigaie fara ulei, dar cu ceva sare, dupa gust.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Cata-lina, si nu mai e necesar sa le fierb in prealabil? Buna asta cu pop-cornul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Fragrant, Ana Gavalda, o iubesc !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Gabi, nu, nu trebuie sa le fierbi! N-am apucat sa-ti spun, sunteti atat de frumosi amandoi! Abia astept o bebeluseala unde Sara sa-si intalneasca co-21-ul !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Seara buna si de la noi!

Revin cu listuta de nume:
1.De_ea / 2.Tunde / 3.Madalina / 4.Lili / 5.Mirela / 6.Mimo / 7.Angie / 8.Rmbc / 9.Lucia / 10.Ana / 11.Luiza / 12.Irinuka / 13.Gabrielaromt / 14.Monica / 15.Piscotel / 16. Deea_sav / 17.Lori / 18.Rox / 19.Catalina / 20.Fragrant / 21. Zumzu / 22.Magnetism / 23.Mayane / 24.Ocsanica / 25.Andriii / 26. Bebelu / 27.Maimutzica / 28.Kitzy / 29.Carmen / 30.Simo 31.Doloress / 32.Laura_Luiza / 33.Gabiu / 34.Andutza / 35.Anka

RSZ: Deea nu stiu cat de defecta esti, considera-te norocoasa zic eu. Eu alaptez dar mi-a venit pe la 6 luni dupa ce am introdus mancarea solida!

Laura_luiza hai linisteste-te nu te mai invinovati degeaba. Se intampla si "la case mai mari". E de-abia inceputul~!

Lori sa te faci bine mami!

Heeeiiii, alt fratior/ surioara de buburuza... yupiii! Felicitari Ocsanica! Sarcina usoara!!! Mai usor mamici ca ne puneti si pe noi "pe jar"!

Maimutico cred ca m-am obisnuit asa si dupa cum ziceai si tu ca nici buburuza ta nu te lasa sa faci prea multe alea in cursul zilei cat e treaza... si eu ma gandeam la tine ca ai zis ca seara dupa culcare bagi smotru,,, asa graviduta si obosita de peste zi!
Eu nu pot dormi dupa-amiaza. Stau langa el ca altfel mi se trezeste unu-doi, dar ma uit pe net sau citesc o carte. Seara numai pe la ora fantoma... 12-1 si dimineata la 7-8 este trezireaaa!

Masuta nu mai este? Hai maaaa... acum cand imi convinsesem sotul ca este un "must". Foarte bine, ramane varianta din Real atunci.

Mai am cateva pagini dar imi cade capul ca la gaini!

|Noapte buuuna, somn usor!

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

www.dropshots.com/PatrickCristian01#date" target="_blank">Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Citat:
citat din mesajul lui catal_ina10

Gabi, nu, nu trebuie sa le fierbi! N-am apucat sa-ti spun, sunteti atat de frumosi amandoi! Abia astept o bebeluseala unde Sara sa-si intalneasca co-21-ul !

Mandra mamica de printesa filigran Sara Maria - 21.01.2011


Multumim! Sa stii ca si noi abia asteptam sa mai intalnim si fetite, asa ca trebuie neaparat sa veniti la bebeluseala viitoare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

ZUMZU, si noi am fost la Four Seasons. Am mai fost la el Bacha (cel de la Alba Iulia), Beirut, Tulin, Piccolo Mondo, Coltul Verde de la Plaza. Noi avem o mica obsesie amandoi cu bucataria orientala, in special cea libaneza. De-aia zic ca tre sa ma apuc de gatit. Dar iti trebuie aumite ingrediente, altfel nu iese la fel de bun. De ex. habar n-am de unde sa iau pasta de susan pt humus. Si nici germeni de grau pt tabouleh. Bine, nici nu am cautat pana acum... Ia baga si la fata niste retete!

GABI, arunca si la mine cu o clatita!!!

FRAGRANT, daaa...si mie mi-a placut la nebunie Valsul de adio al lui Kundera...wow, am citit cartea asta cum o mie de ani, cand eram tanara si culta

DEDICUT, bine ati revenit! Ce sperietura ati tras, bine ca nu a fost ceva grav!!

IRINUKA, care e varianta din Real?

CATALINA, tot m-am plans eu mai sus ca nu stiu unde sa gasesc pasta de susan...la ce raion din carrefour?

Gata, am taiat-o, mor de somn...
Noapte buna!

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

nici eu nu le-am mai facut de un car de ani dar se gasesc ingredientele,nu-i pb, la inceput le cautam de inebuneam dar acum le gasesti mai peste tot,mega, carefur (la raionul de "exotice" ca sa zic asa..chinezarii etc).eu stiam prin crangasi la piata un magazin arabesc, si mai era una pe la lujerului

am intrat in contul de la carturesti sa adaug cartile de la fragrant si am vazut ca au reducere 20% la orice carte- 11 ani de carturesti. eu am vreo 25 de carti in cos...daca mi le dadeau gratis poate le luam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Roxx, acolo unde au produsele alimentare "exotice". Voi incerca sa-ti dau repere mai clare dupa urmatoarea escapada Carrefouriana.

Germeni de grau am gasit la magazinele arabesti.

Restaurant, Piccolo Mondo este minunat, legat pentru mine de perioada frumoasa a sarcinii (doctorul meu are cabinetul in apropiere si chiar cu o saptamana inainte de termen am incercat humusul de acolo). Mi-a placut mult si la Genin, piata Floreasca, in apropierea ecografistului meu, tot de sarcina (dr. Pop).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

eu citesc Legaturi Primejdioase acum.(dupa care s-au tot facut filme)
ultimile 2 carti citite: Frumoasele straine de Mircea Carturescu si Omida de John Fowles. Problema mea e ca daca ma apuc de o carte chiar dc nu imi place tin neaparat sa o termin..si trag de ea pana o termin

Mergi la inceput