Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(109)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Bravo ocsanica! Sarcina frumoasa si bebe sanatos!!!

Mimo, ce stare de bine transmiti !

Zumzu, absolut superbe pozele! La poza cu mana mi-au dat lacrimile!

Fetelor, multumesc pentru raspunsuri!

Ma intristez sa aud ca sunt atatia Mr.B pe centimetru patrat de forum. Dar fetelor, sa ne amintim ca si ei sunt copii nostri ! Cica asa cum ii crestem, asa-i avem (nici eu nu am reusit sa-l cresc prea bine ).

Din pacate, cand in sfrasit apare un Mr.Perfect (Anka) , saracu nu e apreciat in plenitudinea minunatiei sale. Of, cine sa le mai multumeasca pe femei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Zumzu;fan fain fain!!!!!!!!!!!!!ai talent mami!si ce modelescumpi
Naut;n-am facut,n-m mancat in viata mea
Maimutica;ce afacere mama?si cand?..ca de bani duc lipsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

ZUMZU, multumim! Sunt o nebunie pozele!
Si eu sunt lesinata dupa mancarea libaneza. Dar nu am gatit niciodata nimic, doar pe la restaurante.Cred ca ar trebui sa ma apuc

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

www.gandul.info/magazin/a-fost-creat-softul-care-iti-va-indica-cat-de-reusite-sunt-fotografiile-tale-9003766" target="_blank"> Interesant penru fotografi si iubitorii de poze!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

eu am facut tabule, humus,salata de fatush si pui/vita in menta/rodie(dar nu ies ca la restauarant totusi...) unde ai mancat? cel mai mult la four seasons imi place,acolo mergem mereu sa mancam m.libaneza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

O sa fac si eu humus, dar trebuie sa gasesc pasta de susan. Zumzu, tu de unde o iei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

In primul rand, sanatate bebeilor bolnaviori! Si mamicilor!

Ocsanica, felicitari pentru bb2! Sarcina usoara si bebe sanatos!

Roxx, mi-ai adus aminte ca si mie mi s-a intamplat ceva asemanator cand am cumparat o sticla cu alcool pentru visinata. Cand am ajuns la casa, m-am inrosit de-mi ardeau obrajii. Si mai am o chestie la care sigur as rosi si mai nasol: prezervative. Asta e o provocare. Tot mi-am zis sa cumpar o data ca sa trec peste, dar inca nu mi-am facut curaj

Simo, felicitari pentru casuta!

Luiza, pune ceva paturi facute sul la marginea patului cand il mai iei langa tine. E mai protejat asa impotriva caderilor.

Naut am luat si eu acu' ceva timp si l-am fiert, apoi l-am amestecat cu ceva chestii, dar nu-mi aduc aminte cu ce. Sigur era si zeama de lamaie.

Felicitari si bebeilor mergareti!

Acu' sa-l laud si pe-al meu ca face cativa pasi singurel. A progresat de la pasi facuti catre mine la pasi facuti catre alte puncte de interes. Si a reusit sa se ridice azi si singurel in picioruse fara sa se tina cu manuta de ceva.





Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Rmbbc, pune-i ser de cateva ori pe zi si maseaza-l in coltul intern al ochiului daca are canalele infundate. Si noi le-am avut si asa am rezolvat problema. Din cate stiu, Tobrex e antibiotic, deci de ce sa-ti mai dea altul?

Anka, felicitari pentru promovare!



Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fragrant8 spune:


buna fetele,

a ajuns buni cu bine, multumim!
tunde - am testat cremele - nebunie serul de noapte

eu de maine sunt la job pt 3 zile de sedinte si planificari pet 2012 sunt curioasa cum o sa-mi fie 9 ore fara sophic si ei fara mine... iar de pe 19 dec reincep jobu de-a binelea...ufff, ca repede a mai trecut...

naut - gasisem la un moment dat pe net retete de humus, mai baby-friendly, asa. mie imi place la nebunie humusul.

iar daca luati quinoa, sa va asigurati ca e din aia ready to use, ca daca nu, trebuie in.mu.ia.ta, ca sa se elimine saponina, o substanta care poate fi toxica. de regula, daca e luata la vrac, trebuie in.mu.ia.ta in prealabil. cea ambalata e de obicei deja "tratata".
si, da, f buna quinoa si pt noi si pt bebei.

ocsanica- felicitari si sa fie cu noroc!

carti - beletristica, my all time favourite - Milan Kundera - Insuportabila usuratate a fiintei (cred ca asa s-ar traduce; in engl - The Unbearable Lightness of Being). Au facut si film dupa cartea lui.
Tot de el - Valsul de adio.

Tot in topul cartilor preferate:
Marguerite Yourcenar - Alexis, sau tratat despre lupta zadarnica.
Anna Gavalda - O iubeam

Si eu, anul asta am citit mai putin ca niciodata; si mai mult carti despre parenting. iar de acum reincep masiv cu lecturi de specialitate, asa ca beletristica, pe furate.
Am insa o lista intreaga downloadata pe kindle. Pt candva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

Servus fetele,

ne-am intors si noi, am fost o saptamana la bunici. Si acolo tot pe fuga, la strabunici, la aniversarea verisoarei, la nasi...dar a fost frumos.
Nu stiu ce mai reusesc eu sa recuperez din urma, nu mai am timp ca nu ma lasa Alex sa stau decat cu el.

Ocsanica, felicitari, sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos!
Anka, felicitari pentru promovare!
Zumzu, minunate pozele, ca de obicei! Ne-am cumparat si noi un nou aparat dar ca ale tale nu ies ever....bine, nici nu a costat cat al tau....

S va povestesc ce am patit aseara....despachetam lucrurile si eram cu spatele la Alex, el in picioare se tinea de pat. Cand aud o pocnitura si urletele lui. L-am luat in brate si cand l-am dus mai la lumina m-a luat groaza. Avea la frunte o umflatura mare si vanata! Mi s-au taiat picioarele, nu stiu cum se poate in 5 secunde sa fie asa mare cucuiul si deja invinetit! L-am imbracat si fuga la un spital particular. Acolo insa nu faceau radiologie la ora aia asa ca am ajuns la spitalul de copii, cu coada de vreo 6 persoane....dupa vreo 20 de minute ne-au luat ca eram prioritate, i-au facut radiografia si nu are nimic. Azi i s-a retras cucuiul ca ieri pusesem imediat compresa cu gheata. S-a purtat normal de atunci, nu a vomitat, a ras repede dupa vreo 10 minute de la cazatura dar am tras o spaima....deci trebuie sa stau tot cu ochii pe el. Acum sta mai mult singur in picioare si cand vrea sa paseasca mai cade si uite ce patim....deci cu netul mai rarut, doar cand doarme ma mai bag si eu in seama.

Sa vedem ce apuc sa mai citesc din urma, sper ca sunteti bine toate, avem si noi primii muci, asta nu e mare problema acum.
Mi-a lipsit forumul, e bine inapoi acasa....




Copilul meu este atat de frumos...Cum strange-n pumni radacini lungi si coapte de-asteptare.
Alexandru Stefan 18.01.2011

Mergi la inceput