Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(109)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Luiza nu esti mama rea! Aproape toti copiii au cazut din pat. Al meu a zburat de 4 ori. Adevarul ca si eu m-am simtit extrem de vinovata atunci si imi venea sa imi dau pumni, dar mi-a trecut. Oameni suntem si noi. Nu putem face chiar totul perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Luiza nu mai zice asa, se poate intampla! Stiu, stiu cum e, stiu ca am patit si eu odata si stiu ca am plans de ciudaaa...dar, sa stii ca se poate intampla si celei mai cele mame. Hia fruntea sus! Nici eu nu am dus-o la dr tura asta d emuci, noi avem muci mai mereu, adusi de Robert, nu pot sa-mi mut domiciliul la dna pediatra. Fac ce stiu si daca e ceva nou, atunci fuguta la dr. Sanatate!

Mayane cum mai biberon cu ciorba???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Gabi m-ai pus pe ganduri cu masuta aia. Desi am zis ca nu mai iau jucarii, mai bine le inchiriez, ii place atat de mult masuta inchiriata incat parca i-as lua si lui una. E mult mai potrivita pentru varsta lor decat un jumper. Acesta e si mult mai scump si deja nu mai stau acolo.
Hai, fa-te bine ca sa iesim afara. Saptamana asta au anuntat soare si mai caldut decat saptamana trecuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lorich


Mayane cum mai biberon cu ciorba???

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011


Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Va iubesc pana la cer si dincolo de el...



Am luat cu polonicul din oala zeama si i-am pus-o in biberon
(facem ciorba fara sare, luam o portie-doua de zeama si legume pentru el si pe urma punem sare, bulion, ce mai punem...)



"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)


World all details Wallpapers on view

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

'neata fetelor,
intru si eu de la munca....da , am inceput munca! Va pup, nu prea am mai citit si sunt foarte in urma cu toate dar sper sa revin la normal. Am foarte multe de facut la serviciu si binenteles si acasa. Cu doi copii timp pentru mine=apoape zero! Unghiile mi le-am facut azi dimineata la birou! Rusine mie!
Noi am scapat de diaree, ne-a iesit al treilea dintisor si a spart si al patrulea.....imitam tot ce se spune in jur si spunem si cateva cuvinte cu adresa. De mers inca nu merge decat sprijinita de canapea...fotoliu, etc.
In rest.....toate bune.....mai putin eu care am puroi in gat1 Doamne...nasol de tot! Nu poti sa inghiti nici macar saliva....am luat augumentin si nu mi-a trecut, acum iau ospen care e mai slab un pic dar poate e mai pe felie....
Sanatate multa puiutilor!
P.S. Aveti cumva un program de editare poze si schimbare fundal? Vreau sa fac cu copiii un ceas de perete dar sa schimb fundalul cu un peisaj de iarna, cu bradut ceva....si caut un astfel de program. Ma ajutati?
Multumesc!
pupici tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Ms de felicitari, din cate vad multe buburuze si-au dat drumul la umblat, ma bucur sa aud asta
Lori asa si Andrei, copiaza tot ce face Diana, ii toata ziua dupa ea si cand ii ea la gradi, se joaca singur, daca am treaba la bucatarie vine si se joaca acolo la masina de spalat, intra pe jumate in ea si striga ca-i place cum se aude . Mie mi-e ok, il vad ce face si sta si cuminte.
Simo felicitari pentru casuta!!! Si noi ne apucam de construit la anul, ieri ne-am hotarat la arhitect, azi il anuntam si incepem demersurile cu actele si pe la inceputul verii am vrea sa incepem s-o ridicam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Kitzy..sa fie intr-un ceas bun,spor la treaba,sa iasa asa cum va doriti!
noi ieri am facut ceva modificari,dupa ce am vazut peretii ridicati,ceva nu mi-a dat bine. dar s-a rezolvat repede.

din ian intru in priza cu mobila,decoratul.
bani nu am,asta e alta poveste :))) dar sper sa strangem pana atunci.
am gasit un site ..vreaumobila.ro,au modele frumoase,plus ca se poate face la comanda orice. eu deja ma gandesc sa imi desenez bucataria si sa le arat. preturile sunt ok.
cel mai mult insa sunt maruntisurile astea..perdele,draperii,lustre,covoare..etc.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Oooo, pai inca nici nu visez sa ajung la partea de perdele etc Trebuie sa mai strangem bani pentru astea, dar important e ca primul pas il facem curand. Ioi, cred ca ce m-asteapta la capitolul mobilat, stiu cate batai de cap am avut cu apartamentul, da cu o casa cum o fii?
Iti urez spor la treaba!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

neata!

Simo - wow...maine poimaine ne zici ca-i gata...sa fie intr-un ceas buna si spor la cautari...stiu ca nu o sa te plistisesti! si felicitari ptr edu mergator!

Mirela - offf...asta mai lipsea acum sa mai vanda si apartamentul...ii dorim spor cu minus in fata vreo 10-20 de ani...cat despre Dl B ..poate chestia asta cu apartamentul il va trezi la realitate! Felicitari ptr Razvi mergator...gata ai doi baieti mari acu...io zic sa te opresti aici ca daca ies tripleti data viitoare :))

Felicitari si celorlalti bebei mergatori pe care nu i-am mentionat mai sus! A mea nu da semne de mers, doar de stationat fara sprijin!

Gabi - m-ai bagat in boale cu masa aia!

De citit, noroc ca mai deschid laptopul si mai prind cate o revista din cand in cand, asa ca n-am recomandari...

Mayane - ce tare a fost faza cu cre-mu-i-tul...:))))))))))))))I-ai facut saptamana mai buna oare cate de-astea s-or fi intamplat cu atatea modernizari de blocuri care s-au facut in ultimul timp. Chiar e nasol...nu poti face nik cat stau astia pe langa geamurile tale, decat in baie:))))

Sa aveti o saptamana usoara! Va pup!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Neata si cinste cu ceai verde !

Imi cer scuze pentru disparitie. M-a "bantuit" zilele astea job-ul, adica am fost la o intalnire cu ai mei colegi si a trebuit/trebuie sa ma ocup de niste task-uri neterminate, Wow, ce bine e! Dar parca ma rup in paispe mii de directii, parca traiesc vieti paralele. Greu, greu...

Fetele cu cererea de reintoarcere la job, aveti si un formular tip?



Andutza, unde esti?

Mergi la inceput