Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (84)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

yasmi, ce bine ca ai aparut..aveam impresia ca vb singura

de ce ati mers din nou la dr?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mada, am fost din nou pt ca nu se vede nici o imbunatatire a starii de sanatate a juniorului :( am facut si o hemoleucograma astazi. maine seara mergem din nou la dr, sa mai asteptam o zi si o noapte sa vedem daca isi face efect antib.il i a de marti seara si tot mai face temp 39.
minunata cata!!!! splendida!!!! si fratiorul ei la fel!! ma bucur ca voi sunteti bine.


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

!!!!!dorinuta vad ca esti online!! intra si la noi macar o secunda sa ne mai spui ceva de voi!!!! te asteptam!!!!


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

pitica mea face nani si eu ma relaxez putin
am vazut poze cu dodo si aled si maria...ce fete frumoasa. ti-a iesit super culoarea draga mea
mada se pare ca isi revine cata,las-o sa faca nani ca acum se reface si va recupera ea cu mancarea....siguuur,nu-mi fac griji deloc. auzi tu sa nu-i scada bulanasele..parca ma aud pe mine
si eu iubesc craciunul e sarbatoarea mea preferata si deja i-am spus aseara sotului ca la anul pe vremea sta sa-mi pregatesca un buget nelimitat t decoatiuni si cadouri. anul asta nu cumparam decoratiuni si la cadouri avem buget fffffff minim.

strumph- te-am gasit in butoil ala cu gogonele...te-am scos sa stii. de ce esti sad mami? hai spune noua,descarca-te.
mereu cand imi amintesc de vacanta din Praga de anu asta imi zic: mai bine mergeam la Londra si ma vedeam si cu strumph
viss- ai niste comori...wow.mereu ma gandesc la tine ce puternica esti.bravo! sa stii ca si eu am avut anul trecut probleme cu umezeala si mucegaiul in debara si scapi ffffffff greu de el. solutia: nimic lipit de perete. sfatul meau este sa renuntati la pat pt o canapea/coltar confortabil pe care il trangi mai in fata. si dulapul la fel...trage-l mai in fata 5 cm sa nu fie lipit. altfel prinde si el mucegai si hainele si tot si nu scapati veci!

yasmi- offf tot nu scade febra? poate trebuie alt antibiotic
si mie imi prind bine sfaturile cu plita...eu tind spre plita electrica dar nu exclud nici cu gaze....offff

masina de spalat vase nici nu m-am gandit ca nu cumpar. asta si masina de uscat rufe si aspirator cu apa...are cineva? e bun?

deea- cum manca anna pamant,doamne ce shugubatza e. domnisorica de stefy nu te ajuta si ea cu ceva?un praf,o gateala...tb sa invete de acum

mada- ti-am spus cat de mult imi place cum o imbraci pe cata? ce fustita avea mica de ea

mi-am uitat ideile



Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

pai mada...tu te bucuri ca am aparut ca sa dispari tu???? cum vine asta??

alexina, eu masina de spalat vase nu vreau, nu mi se pare asa o necesitate. aspirator am nevoie neaparat, asta vechi il voi mai folosi la curatenia generala....si masina de spalat rufe mai trag de ea pana se strica a calculat sotul aseara, asa in mare, doar prizele, intrerupatoarele ne costa 10 mil..asa in mare de tot

somleac, alina, voi cu ce aveti izolate casele?? sunt sigura ca primul an o sa fie umiditatea mare si la noi. aseara vb cu sotul....nah ..soate tre sa iti cumperi lopata de dezapezit drumul ca pe strada cea noua unde suntem noi, mai este doar o casa langa mine apoi in partea opusa nu se poate trece inca, deci fiecare parte are intrarea ei momentan, pe partea mea mai sunt terenusir pt inca 3 case. asa..m am abatut de la subiect deci doar noi si vecinul trebuie sa curatam drumul si nici nu este asfaltat momentan....bine ca este scurt...


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

yasmi- eu tot zic ca merita investitia cu masina de spalat vase. nu realizezi pana nu vezi sa stii.
noi nu avem cheltuieli cu prize etc...intra in ptretul casei

voiam sa te intreb cu ficatelul,reteta de ai pus-o ieri, toate fierte in lapte . ai zis ca blenduiesti doar ficatelul si ardeiul?pai si cartoful nu? cati ficatei pui? sunt in ceata



Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

asa am zis?? scuze...blenduieste ficatelul+cartof si daca vrei putin ardei/usturoi. 1 ficatel. chiar acum il am pe foc.
cat ai spus tu ca va costa casa??



mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Buna mamici!
strumphy
simonacip
madutzaSuperbi copiii!
vissla fel, superbi!
ailedsunteti un trio superb, il eclipsati pe tati!
ptr toate mamicile active

Acum, intrebare:...????
1. De care unt folositi ptr prepararea papei de bb? unt vegetal sau animal?
2. Dar smintina? ce marca? De la laptele pe care il primesc de la mama soacra, daca il las la prins asa crud,..la rece...dupa doua zile string o smintina de intorci vasul unde o adun si nu pica, atit de faina este. Insa....fiind nepasteurizata imi este teama sa-i dau I.
Deci, ce ma sfatuiti? Sa cumpar, dar de care?
Multam anticipat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

catank.
unt grasime 65-80%
smantana oride care am, daca am de casa (preferata noastra) de asta ii dau. aseara i-am dat painica cu smantana de casa, dinasta care spuneai tu groasa....grasa


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Catank ti-am zis ca am facut iaurt dupa reteta ta... sa vedem ce-o sa iasa si daca pitica o aprecia...

1. Unt eu nu prea-i pun ca nu se omoara dar cand i-am pus am luat Napolact sau President 80% grasime.
2. Eu folosesc produse de la Napolact/Covalact!I-am mai dat si smantana de la Tnuva/Milli cand eram in pana (noi mancam Tnuva), dar pentru ea cumpar smantana Napolact 25% grasime (e la cutiute mici rosii). Vreau sa-ti zic ca nu folosesc smantana decat 5 zile dupa ce deschid cutiuta, ca deja in a 7 zi mucegaieste (cu Tnuva/Milli n-am patit asta, niciodata nu a mucegait in frigider cand mai uit cate o galetusa , deci clar are ceva conservanti).



.

Mergi la inceput