Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (84)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Cami , chiar ma gandeam de cate ori om fi trecut una pe langa alta la facultate...iti adu detalii pe pm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

viss

delia am intrat special sa iti cert piticii de pe creier eu ti-am lasat comment aseara la poza, doamne cum poti sa spui asa ceva? esti foaaaaarte frumoasa

asta cu abdomenele...offf chiar trebuie facute. eu am 54 de kg acum dar ma enerveaza rau ca tot surprusul e in talie eu continui cu masajul, chiar azi termin abonamentul si o sa ma masoare, tare curioasa sunt sa vad diferentele in centimetrii...dar oricum dupa craciun clar nu se mai poate, tb sa ma apuc si eu de putin sport organizat in casa, k am afurisita aia de bicicleta si stepper care acum le folosesc pe post de cuier

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

'Neata, mamici!

M-a trezit pitica de la 6 si de atunci nu mai reusesc sa o adorm, e tare nervoasa si agitata!
Acum m-am lasat pagubasa... Am reusit sa-i fac de dimineata iaurt dupa reteta pusa de Catanka , sper sa-mi iasa. Acum va mai citesc si piticoata calareste imprimanta

Da Madutza, a zis bine Viss, sint cardiolog ca Pisuc! Ma bucur ca se simnte bine Catalina!

Ailed arati foooarte bine, mami! de printese nu mai spun


Uff ce planagioasa am...nu-i mai intru in gratii deloc de cateva zile... sper sa-i iasa odata dintisorul ala


.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui scrish

viss

delia am intrat special sa iti cert piticii de pe creier eu ti-am lasat comment aseara la poza, doamne cum poti sa spui asa ceva? esti foaaaaarte frumoasa

asta cu abdomenele...offf chiar trebuie facute. eu am 54 de kg acum dar ma enerveaza rau ca tot surprusul e in talie eu continui cu masajul, chiar azi termin abonamentul si o sa ma masoare, tare curioasa sunt sa vad diferentele in centimetrii...dar oricum dupa craciun clar nu se mai poate, tb sa ma apuc si eu de putin sport organizat in casa, k am afurisita aia de bicicleta si stepper care acum le folosesc pe post de cuier

Mami fericita de Luca Andrei 22.03.2011

puup cris, mami frumoasa!multumesc!da stiu ce zici cu surplusul ... mama 54 de kg....ce inaltime ai....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

[quote]citat din mesajul lui ailed_dota

Mada , multumim,cand vad amr-ul pana la Craciun, ma apuca disperarea ca mai sunt atatea de facut... si de cumparat...

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)
[/quote

da, pai e bine asa ca ne punem pe treaba. Eu de ex vreau ca pana de Craciun sa-mi cumpar un covoras pe holul de sus..unul mic si cu ceva rosu in el . Si mai vreau sa scap de fotoliile din camerele copiilor (pe care stateam cand ii alaptam ) si sa iau un covor si la Cata in camera . Astea dupa ce ia sotul salriul ala baban..adik dupa 15 dec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

-
- neata- madutza! ca neata mada, mi-e greu sa zic- e ca si cum as vorbi in oglinda cu mine

- mami de 2 frumuseti: SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)


neata viss, am schimbat coperta albumului special pt tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

- da..si eu ma gandesc ca va fi cel mai frumos Craciun din viata meaa! casa plina de copii, bradut frumos decorat..zice Laur- pe ala unde il mai punem?!-de, ne calcam pe picioare dejaiar eu i-am raspuns :"il tin eu in mana pe post de stativ, si tot cumpar brad"si dc e sa plecam pe la Tulcea macar 2 zile, deja sunt fericita. vreo 2 la munte poate, sa vedem cum ratam aglomeratia..sa vedem si noi brazii cocosati de zapada, si dc se poate si pe anastasia cu ai ei parinti..ce imi pot dori mai mult?

- mami de 2 frumuseti: SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)



rad singura prin casa, te si vad cu bradul in mana pe post de sorcova
daca vreai sa scapi de aglomeratie la munte du=te in ianuarie, e zapada, aglomeratia se duce dar inca sunt puse decoratiunile de craciun. Asa am fost noi acum 2 ani si a fost ff frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

salutare fetele

am trecut sa va salut si eu dupa 2 zile de absenta...
sunt pur si simplu distrusa...am o mare infectie la masele si colac peste pupaza si o mare raceala...ma doare in piept si ma ustura gatul ceva de groaza...
abia azi ma simt un pic mai bine cu maselele, dupa 3 zile de antibiotic...cu raceala cred ca mai am de tras
imi s-au parut toate atat de greu de facut zilele astea...plus ca sunt stresata sa nu ia si gogo raceala de la mine...o feresc cat pot, dar mi se rupe sufletul sa o las sa planga dupa mine si sa nu o iau in brate

am citit tot ce ati vorbit, dar nu mai pot sta sa va scriu la fiecare in parte pentru ca trebuie sa ma duc la gogo sa-i dau papica...

va pup pe toate si va doresc o zi frumoasa!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-da, Cami- nu pot decat sa-ti multumesc ca te gandesti la noi.dar...vezi,ce ne-am face fara "dar"..nu pot face unele lucruri dc nu le simt, dc nu le fac cu inima larga,sau din toata inima..sau dc le fac impinsa de conjunctura,de altcineva.mie un lucru facut asa, mi se pare o falsitate, o minciuna, o inselaciune.
-greu mi-a fost sa joc teatru in viata de zi cu zi, au fost persoane care au vrut s-o fac- cu pretul ca stiau ca e teatru, dar sa fac asa cum vroiau ei, doar s-o fac- si am mai facut cate ceva, dar ranjetul meu din coltul gurii ii scotea din sarite.tot nu erau multumiti la final- ptr ca ei vroiau sa fac un lucru pe care eu nu vroiam sa-l fac, si sa am si placerea pe fata si in suflet.pai nene, nu se poate..vroiau sa ma schimbe si de piele si de os, sa ma intoarca invers , si poate -poate gasesc o copie a ceea ce vroiau ei sa fiu asta fara legatura a ceea ce ai zis tu..sau cu o mica legatura..
- da, stiam despre preot..ca am vb la tel, rar dar o data la 2-3 luni..ma bucur foarte mult, ptr fericirea lor,dar si ca un suflet va veni intr-o familie in care a fost atat de dorit, si va fi iubit, ingrijit,si i se va oferi dragoste in cantitate maxima.mi se pare minunat!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Ziua buna,

n-am vreme, n-am vreme, pica toate in capul meu

vazut poze cu Delia fumoasa foc si Dodolina e toata mama-sa, sunteti 3 fete superbe, are tati cu ce se mandri.

Am admirat si frumosii de Viss.

Yasmi ne-am acomodat foarte bine la casuta, parca stau aici de cand lumea, dar avem probleme cu condensul din cauza ca nu e uscata foarte bine constructia, de fapt mai multa lume ne-a spus ca asta o sa fie problema in primul an, dar nu i-am crezut. De, fiecare vrea sa dea cu capul propiu de prag, nu-i ajunge cucuiul celuilalt, dar oricum nu aveam unde sa stam. Asa ca vin si eu si-ti zic in nici un caz nu va mutati iarna asta, mai ales ca voi faceti finisajele pe iarna. Daca la noi nu s-a uscat ca am facut totul vara. Bineanteles daca aveti unde sa stati.
Aparatura de bucatarie noi avem de la gorenje, noua ni s-a parut raport pret calitate cel mai ok. Diseara am sa-ti dau si adresa de unde le-am luat noi, singurul magazin serios si promt pe care l-am gasit. Pe net bineanteles. Noi asa am facut. Am intrat pe catalogul lor si acolo am studiat fiecare in parte cu functii si tot tacamul. Am ales de acolo produsul caere am zis ca este corespunzator dorintelor mele mai ales si apoi l-am cautat in magazin.Daca pretul a fost ok l-am bifat, daca pretul a fost prea mare ( ca s-a intamplat si asta) ne-am reantors la catalog si am vazut la ce functii am putea renunta ca sa ne aduca mai aproape de pretul pe care ni-l permiteam.
Eu am plita electrica 4 ochiuri si gaz doua ochiuri. Sincer gatesc mai mult pe electric, imi place mult mai mult, m-am obisnuit rapid cu el si treptele de caldura. Avantajele ar fi ca fierbe mult mai repede ( eu tot timpul sunt contra cronometru si gatesc in oale mari asa ca e esential sa nu satu o ora pana fiebe apa),si ca poti grada mai fin intensitatea caldurii. Folosesc gazul cand trebuie sa fieb un ceai sau chestii in olcute mici care nu pica pe ochiul de la electric. Cuptorul e electric cu autocuratare, desi are o gramada de functii pana acul n-am folosit decat 2, iar autocuratarea aia e in felul urmator. Bagi tava cu apa si aburii ce se formeaza inmoaie mizeria, apoi vii tu si il cureti. Deci mare branza nu e ca se presupune ca nu-l lasi pana e scoarta pe el de doua degete.

Noi am optat intre Bosh si Gorenje iar boshul mi s-a parut la aceleasi functii mult prea scump. Am aruncat un ochi si la franke dar nu ne-am putut apropia.

pup bolnaviorii si pe mamicile lor.

Tuturor o zi minunata si ma scuzati ca nu am timp sa raspund fiecareia in parte.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput