Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (84)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viss spune:

- de fapt, multumesc tuturor care au incercat sa ma aline niteldeea -imbratisarea ta, chiar dc virtuala mi-a facut tare bine.somleac- dezvaluirea cu starea de rau la stomac in prezenta soacrei, m-a facut sa nu ma mai cred atat de exagerata in starile mele, pe care ma simteam vinovata ca nu le pot controla, desi ma cred o tipa puternica din fire ailed- tu esti o finuta-fizic si moral, si tare diplomata, roxy- uite ca tu te-ai gandit si la Laur- eu nu vreau sa ma mai gandesc la acest aspect, ptr ca stiu ca sufera mult, paote mai mult decat mine.din pacate nu pot sa-l ajut la acest aspect.-
-pe toate celellate care si-au indreptat gandurile ieri catre noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Mada , multumim,cand vad amr-ul pana la Craciun, ma apuca disperarea ca mai sunt atatea de facut... si de cumparat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-ba da, bada, miki- trebuie sa vb. si noi, niciodata nu am refuzat o prietenie, cu toate ca e mai greu in zilele de azi- unde "interesul poarta fesul", ca sa zic asa..si prietenele treb sa stea si la taclale, la o sezatoare, mai ales ca afara e frig, in casa e cald, avem langa noi si o cana de cafea/ capucino fierbinte
- neata- madutza! ca neata mada, mi-e greu sa zic- e ca si cum as vorbi in oglinda cu mine
- ailed- unde stai pitita?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

na, ca vb. de lup
- ailed- ce fuse cu piticii aia ca nu vroiai sa pui poze cu tine? hai zi-ne..sa stii ca m-ai impresionat atat de mult de mi s-a ridicat parul pe mana cand ai scris- eu de craciun ce-o sa fac? o sa fiu fericita!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

viss, puup!
Am fost mi-a luat sange, am platit sa-mi faca si hga c1 , ca n-am mai facut din mai.....sa vedem daca iese bine dupa cat dulce am bagat.... sunt tare...Oricum , m-am cinstit cu un croissant http://mysupermarket.ro/dulciuri/2090-7-days-croissant-double-visinevanilie-20bax.html..., ma duc sa-mi fac o cafea , ca-mi plezneste capul.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Viss!.Nu-mi place sa ma "expun"... ca sa zic asa... am eu niste pitici.... Am o pb, vb maica-mii la cap, ca nu-mi place de mine,iar in sarcina aveam atatea frici, sti tu... ca numai poze nu-mi venea sa fac.
Acum am vazut-o ieri pe gyorfy ce abdomen are , m-a ambitionat... roxy, pazea ca ma apuc de gimnastica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

- da..si eu ma gandesc ca va fi cel mai frumos Craciun din viata meaa! casa plina de copii, bradut frumos decorat..zice Laur- pe ala unde il mai punem?!-de, ne calcam pe picioare dejaiar eu i-am raspuns :"il tin eu in mana pe post de stativ, si tot cumpar brad"si dc e sa plecam pe la Tulcea macar 2 zile, deja sunt fericita. vreo 2 la munte poate, sa vedem cum ratam aglomeratia..sa vedem si noi brazii cocosati de zapada, si dc se poate si pe anastasia cu ai ei parinti..ce imi pot dori mai mult?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

- da..si eu ma gandesc ca va fi cel mai frumos Craciun din viata meaa! casa plina de copii, bradut frumos decorat..zice Laur- pe ala unde il mai punem?!-de, ne calcam pe picioare dejaiar eu i-am raspuns :"il tin eu in mana pe post de stativ, si tot cumpar brad"si dc e sa plecam pe la Tulcea macar 2 zile, deja sunt fericita. vreo 2 la munte poate, sa vedem cum ratam aglomeratia..sa vedem si noi brazii cocosati de zapada, si dc se poate si pe anastasia cu ai ei parinti..ce imi pot dori mai mult?

- mami de 2 frumuseti: SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)


sa ninga!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

neata fetele
nu pot sta mult ca astept in vizita socrii
si sunt singurica cu fetele acasa
dar sunt fericita bubitele au disparut aproape total
si ieri a fost la mine tanti ajutorul meu de acu inainte
nu ma asteptam sa vina
dar sunt f multumita de cat a reusit sa faca intr-00oi singura zi
offfffffffffff
ce bine eeeeeeeeeeeee

miki si lalely eu stiu ca fierul se da intre mese sa fie asimilat
eu gravida il luam noaptea
deci nu stiu cum e sa fie dat cu fructe

si eu stiam ca sumetrolinul e cel mai usor antibiotic
noua ne-a facuty bine de cateva ori

viiss stii ca eu nu sunt de acord cu inversunarea
nu sunt de acord nici cu violenta
in nici un caz
dar mai bine vorbA
TA
VIATA TA COPII SI SOTUL SI DUMNEZEU
si soacra coexista si ea pe acolo ca nu are unde in alta parte
dar te rog
nu te mai inversuna atat
e post
si tre sa fim mai buni
sa iertam mai usor
si sa nu mai ocaram
indiferent cat de greu ti-ar fi
o sa vezi ca peste ani nici nu vei mai pune pret atat de mare pe ce a fost
bucura-te ca nu platesti chirie
si ca ai unde sa cresti minunile pe care le ai
te pup mult
si nu uita sa mai impartasesti copii
si cine stie
poate sa te spovedesti si tu
e bine sa vb cu un preot
despre toate acestea
sau sa mai vorbesti
apropo
preotul care te-a impartasit in sarcina
A DEVENIT TATIOC
DUPA 9 SAU 10 ANI DE INCERCARI
de el ziceam eu zilele trecute


delia cand am vazut poza cu tine
am zis
ca te cunosc de o vesnicie
imi esti foarte familiara
nu stiu de unde sa te iau
multi pupici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-DECI AM VAZUT SI EU POZE-pe delia versus ailed- o dragalasa, superba, finuta..etc.etc. pe luca cu al lui mamica scrish- o blondina foarte naturala si zambareata, pe catelusul roz al deei-care zgarma in ghivecele de flori- super faza, de-abea astept sa faca si fiimea nazdravaniipe lary a lui YVI- o gogosica cercetasa, buclucasa, peisajele de vis puse de roxy, si binenteles, nu in ultimul rand nazdravanul lui allymultumim ptr comentariile de sub poze

Mergi la inceput