FIV in Ungaria 144

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cybele spune:

bombi, sarumana pt informatiile complete!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Matilda
mailul este corect
stiu ca a fost plecata din tara pana ieri seara
cred ca de-aia nu ti-a raspuns
poti sa te si programezi la medcenter la ea cred...

Citat:
citat din mesajul lui matilda_s

doamnelor

intai succes tuturor care sunt in focuri acum! va tin pumnii, ma gandesc la voi,...chiar daca nu scriu pe aici..f des.


o intrebare: doamna doctor Avram raspunde le email? email-ul este simona.avram@medcenter.ro?

tinand cont ca eu nu reprezint o urgenta, nu vreau sa o deranjez cu intrebari, etc, dar i-am scris un email acum 3 zile si nimic.

voi comunicati doar la telefon?

2 IA IN ROMANIA FARA STIMULARE
FIV1 -LA DR. ZADORI, NEREUSIT
FIV 2 LA DR. ZADORI - NEFINALIZAT CU ET, FACUT IA-NEREUSIT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floryma spune:

Hello fetele,

Mult succes la toate.
In sfarsit am citit si am vazut cum sa imi activez si eu PM-ul , dilema mare cu tehnologia asta.
Matilda si eu am scris dr. Avram cand m-am linistit dp cel de-al doilea FIV si am primit un raspuns la email cam la o saptamana distanta in care isi cerea scuze k nu a avut cum sa raspunda mai din timp si mi-a dat si un nr de tel sa o contactez, am vb k ea stiu ca pana la 14.11.2011 avea de participat si organizat un congres asa mi-a spus mie si ca dp data de 21.11.2011 pot sa o sun si sa stabilim o consultatie.
Insa am luat decizia si i-am comunicat tot pe email ca am sa revin undeva in ian 2012 pentru ca ma gandesc ca urmatorul FIV o sa il fac undeva in mai-iunie 2012 si nu am vreut sa o aglomerez mai rau.

O zi plina de lucruri frumoase

FIV1_Iulie 2011 fara ET
FIV2_Septembrie-Octombrie 2011 cu ET, nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

bombi, ce bine ca ai scris de serologie care la ei e obligatorie in ziua punctiei, ca am o mare dilema.
Si astia de la Wunschbaby Viena, o cer incepand cu toamna asta. Pretul la ei este 160 euro/persoana, deci 320 euro/cuplu . Proful mi-a zis in Oct ca vezi Doamne, s-a introdus o lege in Austria prin care ii obliga sa faci analiza asta la ei in ziua punctiei. In afara de faptul ca nu il cred ca este o lege in Austria pe tema asta (cei de la Kinderwunschzentrum te lasa sa faci analiza asta acasa si sunt tot in Austria - deci daca chiar ar fi o lege, s-ar aplica si la astia ), mi se pare tarziu sa faci analiza asta abia in ziua punctiei. Adica, daca rezultatul iese cu probleme, ai facut deja stimularea, etc, deci ce mai poti face?
La clinica asta unde mergi tu, de cand este obligatorie serologia in ziua punctiei?
Iti doresc multa bafta in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matilda_s spune:

mersi ioana

2 IA IN ROMANIA FARA STIMULARE
FIV1 -LA DR. ZADORI, NEREUSIT
FIV 2 LA DR. ZADORI - NEFINALIZAT CU ET, FACUT IA-NEREUSIT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matilda_s spune:

bombi

mersi
greu cu prescuratarile astea


2 IA IN ROMANIA FARA STIMULARE
FIV1 -LA DR. ZADORI, NEREUSIT
FIV 2 LA DR. ZADORI - NEFINALIZAT CU ET, FACUT IA-NEREUSIT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cri_cri_cri spune:

Buna fetele!Va urmaresc de ceva vreme si cred ca mi-ar fi de mare ajutor un sfat din partea voastra eu fiind chiar novice intr-ale fiv-ului.
Pe scurt:sotul bine, eu mai putin, incercam de 2 ani....degeaba.Cu hormonii stau bine,recent am facut o monitorizare a ovulatiei, de ovulat ovulez dar m-am trezit peste noapte posesoare a unui hidrosalpinx stang. Am mai facut ecografii de-a lungul celor 2 ani dar niciodata nu s-a pus problema de trompa infundata.Ciudat este si faptul ca in urma cu 1 luna am facut un eco in ziua 4 a cm si totul era curat ca lacrima.Eu nu stiam ca un hidrosalpinx cand apare, cand dispare...mai ales ca la mine pare sa fie corelat cu ovulatia.Mi s-a recomandat laparo si apoi fiv. FIV vreau sa fac in Ungaria-Szeged si cat mai repede. Intrebarile mele:
A mai patit cineva ceva asemanator?
Pot merge direct la fiv?Fara laparo?
Ma pot apuca de facut analize pt fiv de acum? chiar daca ajung acolo intr-o luna,doua...noua (asta ca sa ma simt si eu utila cu ceva...sa nu treaca timpul de pomana)
Scuze ca m-am intins asa tare! O zi buna si va astept cu sugestii!!!!!
....orice sfat e binevenit mai ales ca simt ca ma asteapta un drum luuuung si singurica e mai greu de parcurs.
Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

qiao da-mi mail-ul tau pe privat sa dau replay la mail, ca e mai mult de explicat

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombi spune:

balanta, multumesc de urari!
In feb 2010 am facut serologia acasa, din iunie 2010 am facut-o la ei.
Si ai mei sint o filiala a unei clinici austriece, deci s-ar parea ca se leaga ceva ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

Da, bombi, stiu ca dr Zech are clinici in mai multe tari, inclusiv in AT.
Nu stiu, e ceva ce nu se leaga in capul meu: de ce aia de la Kinderwunschzentrum din Viena mi-au spus saptamana trecuta in mail ca daca fac serologia acasa este ok si astia de la Wunschbaby mi-au spus in Oct ca sa fac serologia la ei, obligatoriu? Pai ori e lege ori nu e? Eu cred ca este totusi optional si fiecare clinica poate alege.
La Wunschbaby, la cum au marit preturile din toamna si la faptul ca pt cuplu costa serologia 320 de euro (in vreme ce pe ori ce pe tine la cehi te costa 200), eu sunt sigura ca este o chestie finaciara, sa mai scoata bani de undeva. In fine, nu mai vreau sa ma mai gandesc, ca si asa nu mai fac FIV la ei.

Mergi la inceput