FIV in Ungaria 144

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns matilda_s spune:

doamnelor

intai succes tuturor care sunt in focuri acum! va tin pumnii, ma gandesc la voi,...chiar daca nu scriu pe aici..f des.


o intrebare: doamna doctor Avram raspunde le email? email-ul este simona.avram@medcenter.ro?

tinand cont ca eu nu reprezint o urgenta, nu vreau sa o deranjez cu intrebari, etc, dar i-am scris un email acum 3 zile si nimic.

voi comunicati doar la telefon?

2 IA IN ROMANIA FARA STIMULARE
FIV1 -LA DR. ZADORI, NEREUSIT
FIV 2 LA DR. ZADORI - NEFINALIZAT CU ET, FACUT IA-NEREUSIT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombi spune:

Citat:
citat din mesajul lui 5ab1na

bombi in cap de capitol iti zic ca te urmaresc si abia astept rezultatul super pozitiv. inteleg ca incerci sa faci PGD acum direct fara inghet si dezghet nu?

sabina, saru'mina si Doamne-ajuta! . Aseara am inceput stimularea, luni am prima echo.
Da, planul e sa fac PGD direct, dar, deoarece am ales o metoda de analiza care dureaza mai mult, nu e posibil sa fac si transferul in acelasi ciclu. Deci PGD acum + FET peste 2 luni.

adina, sanatate la copii!
Tine sticlele pregatite ca incepe sezonul. Samira e prima la rind.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

doamna profesoara sper sa se faca bine prichindeii si sa linga cat mai rpede geamurile!
lori sunt datoare cu vreo 10 lei. Felicitari pentru prima injectie. Cum ti se pare la Buda? Cum ti se pare PK? ....si Mathias, ca e new entry...e frumusel si el? dati si voi detalii picante
lyly vad ca se lasa cu gemeni....foarte bine, ca vine doamna profesoara peste vreo 2 ani si-ti spune cum se inmoaie sosetele in otet
samirutooo paine de casa? Esti tareeee: vise erotice noaptea, curatenie dimineata si bucatareala seara! intre...niste injectii, sa nu te plictisesti
elenush mergi vineri, adica maine seara, la discutia cu embriologii, a celor care-au participat la primul grup de suport din Bucuresti? Ca eu plec din metropola si ti-as da pe mail o listuta cu intrebari.
qiao dar e maret sa ramai virginica in ale fiv-ului.

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

na c-am vazut si eu reclama de la ikea...ieri credeam ca e la tv, dar noooo, e chiar aici. de unde se inchide?

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cybele spune:

un capitol cu vesti excelente va doresc, unguroaicelor!!!!

bombi- iti doresc sa ai cat mai multe oua, din care sa iasa multi embrionasi buni!
la ce clinica faci si cat costa PGD-ul? thx

matilda, mie avram la mail nu mi-a raspuns, dar m-a sunat -eu ii dadusem un sms, ea m-a sunat inapoi, mi-a zis ca e f prinsa si sa ii dau mail, dupa ce a primit mailul m-a sunat inapoi. acum nu stiu cum face ea de obicei, daca nu ii place sa scrie sau ii e mai usor sa comunice telefonic; ti-as sugera sa o contactezi asa; daca nu ai nr da-mi un PM si ti-l trimit

aristico, pai esti fericita daca abia acu ti-a apararut reclama de la ikea ;)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

mie Avram in ianuarie mi-a dat telefon cam in 2 zile ca raspuns la mailul meu.
aristica ia detaliza cum e cu intrunirea aia, ca daca nu mai am pacient de doftoricit acasa as avea timp ... bine mai am un sot care e ferict ca nu mai trebuie sa se piteasca intr-un colt sa stea pleostit ca poate il bag si pe el in seama

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matilda_s spune:

[b]cybele,

mersi, am numarul dar ma gandeam ca nefiind in focuri acum sa nu o deranjez. de asta ii scrisesem email. o sa vad, daca nu imi raspunde probabil ca o sa sun. as vrea sa stiu exact daca trebuia sa fac clexane de la inceputul stimularii sau a fost ok asa.




2 IA IN ROMANIA FARA STIMULARE
FIV1 -LA DR. ZADORI, NEREUSIT
FIV 2 LA DR. ZADORI - NEFINALIZAT CU ET, FACUT IA-NEREUSIT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matilda_s spune:

va rog spuneti-mi ce inseamna PM aici pe sit? si cum se poate activa?

2 IA IN ROMANIA FARA STIMULARE
FIV1 -LA DR. ZADORI, NEREUSIT
FIV 2 LA DR. ZADORI - NEFINALIZAT CU ET, FACUT IA-NEREUSIT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria81 spune:

si eu i-am trimis e-mail d-nei dr. Avram acum o saptamana si ceva si nu am primit din pacate nici un raspuns



Mutatia MTHFR 1298 A>C heterozigota
Mutatia 1691 G>A in Factorul V heterozigota
Mutatia 675 4G in gena PAI - I homozigota
3 IA nereusite, 1 FIV nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombi spune:

cybele, multumesc!
FIVul il fac in Cehia, la Pilsen, www.ivf-institut.cz/" target="_blank">IVF Centers prof. Zech.
PGDul cu FISH costa 2500 EUR, cu CGH 3000 EUR.
FIV normal ~4000 EUR, FET 1400 EUR, serologia (obligatoriu la ei in ziua punctiei) 200 EUR pt amindoi partenerii, medicamentele (Diphe+Menopur+Pregnyl+seringi, antib+ovule pt punctie) le-am primit de la ei pt 1000 EUR.

matilda, PM inseama Mesaj privat. Se activeaza din Profilul personal(tb sa fii logata)/Mesaje private/Options/Activeaza mesaje private.

Mergi la inceput