Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (21)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

eu mesajele despre prajituri nu le mai citesc pt ca nu mai supoorttt :)))))))

legat de detergenti de vase..cand eram insarcinata, medicul mi-a interzis sa mai fol fara manusi detergentul de vase + sa fol si masca pe gura, nas, atunci am cumparat de la amway detergentul de vase care este f bun si f concentrat si ma tine jumate de an, pun cate o picatura, nu mai trebuie sa fol manusi pt ca nu mai este toxic, iar L.O.C., detergentul universat...poti turna apa la flori...deci este eco.
Imi doresc f mult sa elimin cat mai multe solutii toxice din casa.

mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)





Ooof amway-ul asta > Mie sincer mi se par niste porcarii . Am luat cateva (multe ) produse de la ei anul trecut (l-a vrajit pe al meu un "diamant" amway) .

Si eco nu sunt deloc. I-a sa citesti etichetele!

Aaaa! Ba da, eco sunt recipientii in care sunt puse, ca se degradeaza in 100 de ani nu in 300

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

mai, ce sa spun...soacra mea te-ar contrazice...si ea fiind un mic diamant:))))))))))))))
Dzeu stie care produse sa le mai folosim...nici apa nu mai e buna..nimic nu mai e bun:ddd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

fetelor, hai dati-mi un model clar de wrap sau altceva pt Eric care are 3 luni, dar sa -l pot purta si in casa, sar si afara si mai ales sa intre cu fasul lui cu tot..nu stiu daca cu fash poate cracana piciorusele in M asa cum vad prin poze, ce am vazut nu eram cu fash pe ei ci imbracati sumar., poate lamuresc turcul si luam si noi pana la urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Ana am cautat jucaria data de dya si am gasit-o la 689 ron,fffff scumpa....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Gliana eu iti recomand cu caldura manduca...eu o folosesc si prin casa,cand vrea in brate si nu mai pot il pun in manduca,cateodata adoarme acolo!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Citat:
citat din mesajul lui madybulancea

Ana am cautat jucaria data de dya si am gasit-o la 689 ron,fffff scumpa....



Mami de Razvan si Rares


ce jucarie? am pierdut momentul. aproape 700 lei, whoooo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui madybulancea

Gliana eu iti recomand cu caldura manduca...eu o folosesc si prin casa,cand vrea in brate si nu mai pot il pun in manduca,cateodata adoarme acolo!



Mami de Razvan si Rares


Manduca e un singur fel/model?

uote aici scrie de trei feluri

http://www.hiphip.ro/collections/marsupii-port-bebe-soft-structred-carrier


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Gliana, nu prea exista modele de wrap, fiindca e doar o bucata de material. La o adica putem spune ca-s elastice si tesute, cele elastice merg pana pe la 9 luni, cele tesute mai mult.

Eu am elastice, pe F il pun imbracat intr-un overall mai moale, si daca stii sa-l legi (inveti in maxim o sapt) sigur ca iese pozitia in M. In wrap nu-i musai sa-l pui imbracat ca in carucior, fiindca il protejeaza de frig si corpul tau si tesatura. Un overall moale de fleece si daca este f frig un cover special

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Nici mie nu-mi plac Amway, am luat o singura data un deo roll-on, atata mi l-a laudat ca tine mult si ca-i eficient, aiurea, ma imputeam imediat si s-a si terminat imediat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Adra, vad pe hiphip.ro ca wrap si manduca sunt doua lucruri diferite. Si iarna cand e frig..piciorusele care atarna..trebuiesc si ele imbracate bine nu? corpul sta lipit de noi , dar piciorusele atarna, de asta ma intreb daca are fash isi mai poate cracana piciorusele?

Mergi la inceput