Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (21)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

Adra, mama miaaaa, ce distractie o sa fie la pestacol! Are Eva emotii?


Mami de Pusculeanu mic si foarte plangacios (24 aug 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Noi n-am facut eco de sold la niciun copil. Daca pliurile sunt egale si flecteaza piciorusele asa cum trebuie, parerea mea e ca eco de sold e doar o modalitate de a scoate bani din buzunarele parintilor

blog

casa, dulce casa

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Noi am facut doar la Ana, si asta la recomandarea medicului pediatru. Si aici sincer va spun RAR se dau astfel de recomandari (pentru ca ele costa bani).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Citat:
citat din mesajul lui v_florina

Adra, mama miaaaa, ce distractie o sa fie la pestacol! Are Eva emotii?


Mami de Pusculeanu mic si foarte plangacios (24 aug 2011)


Nu are, dar are ma-sa. De la anu' o sa fie emotionant ca intra in concursuri.
Si-a facut si un prieten la sala, Alex, singurul baiat, l-a ales "ca are muschi". Un firicel de baiat, slabut tare si imbracat in costum ca al fetelor, foarte dulce si haios

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Am facut niste cookies cu chipsuri de ciocolata si cum eu citesc retetele pe diagonala am pus cantitate dubla de bicarbonat si de sare si au gust cam ciudaT

blog

casa, dulce casa

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world


eu am facut cu al meu matz mare o negresa... dar numai Dumnezeu stie exact cantitatile care le-am pus. Eu mai puneam zahar, al meu strumf baga inca o lingura de faina si tot asa.
Pana la urma, a iesit ok...mancabila!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Mamutz, otet de mere sau de care?

Geamurile cu spirt medicinal e ok sa le sterg?

dar pt mobila ce folositi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Neata!
Noi sambata avem "pestacol", vineri e repetitie generala, pfuuui, ce o sa ma mai distrez:))

Vroiam s ava zic, daca mai vrea cineva slinguri, mei-taiuri, wrapuri sau SSC-uri, aici sunt preturi foarte bune, iar banii merg pentru operatia unui baietel care are nevoie de un transplant de maduva

blog

casa, dulce casa

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world


Distractie placuta Andra!Sunt convinsa ca v-a fi o reusita!Mult succes si micutei strumfite Abia astept sa o vad in poze

Loredana
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(40Iulie 2011)
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Noi n-am facut eco de sold la niciun copil. Daca pliurile sunt egale si flecteaza piciorusele asa cum trebuie, parerea mea e ca eco de sold e doar o modalitate de a scoate bani din buzunarele parintilor

blog

casa, dulce casa

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world


Nici noi nu am facut si nici nu ne-a zis cineva ca ar trebui facut!Cred ca din cauza recesiunii nu mai vine lumea la ecograf si ne trimit pe noi mamicile cu pruncii pentru ca stiu ca suntem mai panicoase

Loredana
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(40Iulie 2011)
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui fecian

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Am facut niste cookies cu chipsuri de ciocolata si cum eu citesc retetele pe diagonala am pus cantitate dubla de bicarbonat si de sare si au gust cam ciudaT

blog

casa, dulce casa

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world


eu am facut cu al meu matz mare o negresa... dar numai Dumnezeu stie exact cantitatile care le-am pus. Eu mai puneam zahar, al meu strumf baga inca o lingura de faina si tot asa.
Pana la urma, a iesit ok...mancabila!


Felicia, mamica de 2 comori: (Gabriel) si (Ana-Maria)
viitorul suna bine, cu Ana si Gabriel


Where there is a WILL there is a WAY!


Super frumoase activitatile astea cu copii,iar ei sunt atat de fericiti
Important este ca v-ati distrat!

Loredana
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(40Iulie 2011)
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

eu mesajele despre prajituri nu le mai citesc pt ca nu mai supoorttt :)))))))

legat de detergenti de vase..cand eram insarcinata, medicul mi-a interzis sa mai fol fara manusi detergentul de vase + sa fol si masca pe gura, nas, atunci am cumparat de la amway detergentul de vase care este f bun si f concentrat si ma tine jumate de an, pun cate o picatura, nu mai trebuie sa fol manusi pt ca nu mai este toxic, iar L.O.C., detergentul universat...poti turna apa la flori...deci este eco.
Imi doresc f mult sa elimin cat mai multe solutii toxice din casa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:



Noi nu am facut eco de sold la nici un copil si nici nu ni s-a recomandat.

Dya fff frumos centrul ala de activitati. Inca nu m-am uitat sa vad daca este si pe la noi, dar tind sa cred ca ar fi vreo 500 ron....si ce mi-ar placeaaa pt Petru; dar cum am zis cred ca este extra scump.

Florina felicitari pt bebe zambaret

Petru se gadila f tare la subrat. Nici nu pot sa-i dau cu crema ca se prapadeste de ras

Adra succes la "pestacol".

M-ai amuzat tare cu baietelul cu muschi si mi-am amintit ca anul trecut copiii din grupa lui Filip, inclusiv el, erau indragostiti de profesorul de muzica pt ca "este tanar si frumos si cu parul galben"...el fiind un mosulica de vreo 70 de ani cu parul alb

Gliana barbatii astia.

Si eu am avut o discutie mai aprinsa cu al meu aseara...inca nu mi-a trecut. El este cel mai destept si le stie el pe toate. Are momente cand se poarta cu mine parca as fi un copil tembel ....offf asa ma enerveaza!!!

In rest, toate bune. Pupici tuturor

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput