Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (21)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca-28

Salutare gasca
Mai fetelor dar scrieti nu gluma, de vreo 2 ore tot citesc ce ati scris azi.
Despre eco de sold eu stiu asa: se face de la 3-4 luni pana la 8-9 luni adica inainte sa inceapa sa mearga copilul.
M-ati innebunit cu atatea bunatati si dulciuri


ANCA de IUSTINA(17 FEB 2005), STEFANIA(29 OCT 2006) si NATALIA(6 AUG 2011)


Se face la 6 saptamani, maxim 8. Noi am facut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariaruxi

Neatza!

Ieri am avut o zi foarte incarcata. Am plecat de dimineata la posta sa ridic Ergo. Imediat ce am iesit am intalnit o mamica care isi purta bebele in Ergo + protectia de iarna. Mi-a intins un pliant si, din vorba in vorba am ajuns la magazinul ei in care comercializeaza produse de pe site-urile hiphip.ro si sling.ro; deci ieri mi-am cumparat si protectia Incercand Ergo, ne-am dat seama ca M nu desface picioarele, asa ca, il punem deoparte pana face, probabil 6 luni. Pana va face lunitele astea il voi purta in wrap (mi l-a imprumutat pe al ei) + protectia.
Mi s-a parut atat de fain si usor de carat, M a fost un fericit. Am invatat tehnica de prindere, dar imi iese prea lejer si tre' sa-l tin cu mana. Adra, experta, ceva sfaturi?


Maria (27 nov. 2007) si Matei (27 iunie)

Te-oi fi intanit cu Dita. Magazinul BB mic? Ce fel de wrap? elastic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

tx mariaruxi ma mai gandesc pt ca par scumpute

fetelor, eu vreau tare mult sa incep sa reduc produsele de curatenie din comert pt ca sunt toxice si iata ce am gasitbpe siteul de la plafar, eu iubesc plafar si cumpar des produsele lor

http://revistaplafar.ro/life/1280/curatenie-eco.html

am pe cineva care ma ajuta la curatenie, voi incerca sa fac si eu solutii acelea recomandate...sa vad daca dau randament


La multi ani sarbatoritilor de azi, pupici cu mul drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Gliana, am pus pe FB, la grup, un doc cu solutii de curatat pe baza de otet. Pe unele le folosesc de ceva timp si functioneaza. Acum am niste detergenti eco pe baza de nuci de sapun si sunt f buni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Am facut niste cookies cu chipsuri de ciocolata si cum eu citesc retetele pe diagonala am pus cantitate dubla de bicarbonat si de sare si au gust cam ciudaT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Doamne fetelor ce debit aveti!! Asa va vreau

Ati vorbit cate luna si in stele, si sincer nu stiu cat mi-a ramas!
O sa incerc un mic, foarte mic rezumat!

Despre eco sold noi l-am facut la 3 luni. Ideea e ca aici nu se recomanda mai devreme pentru ca pana la 3 luni inca nu s-au format nucleii soldului (cel putin asa mi-au spus cei de aici) si pentru o mai buna vizualizare si masuratoare se asteapta dupa 3 luni. Si sincer sunt de acord cu ei, caci am vazut cand ii faceau pozele ca era loc de si mai bine.

Uff timpul meu s-a terminat.
V-am pupat pe toate, vorbaretelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Noi n-am facut eco de sold la niciun copil. Daca pliurile sunt egale si flecteaza piciorusele asa cum trebuie, parerea mea e ca eco de sold e doar o modalitate de a scoate bani din buzunarele parintilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Gliana, am pus pe FB, la grup, un doc cu solutii de curatat pe baza de otet. Pe unele le folosesc de ceva timp si functioneaza. Acum am niste detergenti eco pe baza de nuci de sapun si sunt f buni.

blog

casa, dulce casa

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world


O sa ma uit si eu. Eu am mereu in bucatarie , langa detergentul de vase si o sticla de otet, sterg zilnic in bucatarie cu otet, dezinfecteaza, curata bine grasimea si improspateaza aerul (dupa ce dispare mirosul de otet).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

adra_bell las ca si eu am facut acum vreo 2 saptamani niste fursecuri care trebuiau date prin zahar pudra si scortisoara, si abia dupa ce am dat vreo 30 mi/am dat seama ca in loc de zahar pudra am pus sare . Asa sunt mamicile astea cu bebei mici incearca sa faca totul repede si bine. Cateodata mai ratam.

Alina , Paula Maria(9 octombrie 2007) si Luca Tudor (25 august 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamutz

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Gliana, am pus pe FB, la grup, un doc cu solutii de curatat pe baza de otet. Pe unele le folosesc de ceva timp si functioneaza. Acum am niste detergenti eco pe baza de nuci de sapun si sunt f buni.

blog

casa, dulce casa

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world


Geamurile cu spirt. Nu pot sa inchid reclama aia care vine exact pe casutele unde ar trebui sa introduc parola. Imi vine sa nu mai intru cand vad atata reclame plasate in asa fel incat sa te oblige sa le accesezi. NU MA INTERESEAZA.

O sa ma uit si eu. Eu am mereu in bucatarie , langa detergentul de vase si o sticla de otet, sterg zilnic in bucatarie cu otet, dezinfecteaza, curata bine grasimea si improspateaza aerul (dupa ce dispare mirosul de otet).




Mergi la inceput