Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (21)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roberta84

neatza si de la noi! in legatura cu alaptatu pe mine m-a slabit rau, nu am mai avut 53 kg din liceu . desi mananc si noaptea cand la scol la muls , dar si aproape 2 litri de lapte pe zi ... ma usuca... acu parca zic ca-s prea slaba

fericita de Gabriel ( 14.07. 2011)

Binecuvinteaza Doamne copilasii nostri !


Probabil mananci mancare si nu dulciuri ca altii
Cred ca o sa trec si eu pe mancat mancare si nu dulciuri.Ca asta face diferenta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

In mod normal, eu nu mananc deloc dulciuri, la mine ciocolata expira in frigider. Acum, ca alaptez mai mananc, ieri am mancat o bomboana umpluta cu cocos si doua fursecuri. In alte zile mai mult, in altele mai putin.
Dupa nasterea Evei si eu m-am ingrasat cateva kilograme, apoi am inceput sa slabesc treptat, fara regim, dar mi se reglase pofta de dulce, si ajunsesem iar sa nu ma ating de ele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roberta84 spune:

ba chiar le trag cu dulciurile : dimineatz mananc mereu lapte cu biscuiti si dulceata, iar in timpul zilei am nelipsit pe birou , langa calculator o cuie de bomboane de ciocolata si de cate ori stau sa ma mulg mai bag cate o bomboana 2 pe furis cica.noaptea cum ma trezesc direct la dulap la rulade si cornuri, plus ca mai fac si eu cate un chec , clatite .. si alte dulciuri deastea rapide.am devenit dependenta de dulciuri mai ceva ca de cafea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

Multumesc pt raspuns cu privire la temperatura din casa si hainute.

Eu eu mananc multe dulciuri in detrimentul mancarii. De asta am si slabit la minus 3 fata de greutatea de cand am ramas insarcinata. Si sincer, folosesc asta ca scuza sa mananc si mai multe dulciuri. Zilnic in casa ceva usor de facut, gen gris dsu orez cu lapte si mananc cu dulceata, crema de zahar ars, prajitura inteligenta, budinca de paste etc etc. Pe langa asta, mananc si miere, si mai bag si un bounty cand ies afara, si niste biscuiti.


Mami de Pusculeanu mic si foarte plangacios (24 aug 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roberta84 spune:

stiam eu ca mai vroiam sa zic ceva si uitasem: temperatura tin si eu 20, 21, 22 grade si tot asa il imbrac : body cu maneca si o bluzita lejera , pantalonasi si sosete , sunt nevoita sa ii pun si niste tenisi in picioare ca altfel isi scoate mereu ciorapeii. nu ii place deloc infofolit si se agita daca il imbrac gros , transpira si e mai rau asa . noaptea body si pijamalute si invelit cu plapumioara lui care nu e nici groasa nici subtire. adoarme singur in patutul lui si tare ma bucur ca atunci cand era mai micut si il mai luat cu mine in pat daca era foit , eu nu ma odihneam deloc , ma trezeam teapana ca nu miscam un deget de frica sa nu il lovesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

vorbeati de accidente la bb: numai ce din greseala am tras-o pe anutza de par s-a crizat a mea ceva de vis.

Apropos, voi aveti cumva sentimentul ca va cearta bebei???s

Ca eu asa am un feeling cateodata ca ma ceartaaa...vorbeste acolo pe limba ei si cu nervi si cu naduf, pe mai multe voci...iar cand o iau in brate nici nu imi zambeste...imi ofteaza a rasuflare si dupa ce ii dau ce vroia se immbuneaza si imi da un zambet larg...

Dar daca de acum e nevrotica, apoi cand creste de varsta matzului imi scoate, la propriu, perii albi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Ziua buna fetele!
Eu am absentat vreo 2 zile. Am fost la Londra, la nana lui Imi si ne am luat podoabe pentru pomul de iarna. Pom inca nu am luat, dar am vorbit cu sotul si vom lua unul de plastic, din pacate! Dar la anul, vreau neaparat sa petrecem craciunul in romania. Cred ca ultimul craciun petrecut acolo a fost 2006. Deci la anul vor fi 6 ani!! Offf, nu am pierdut nici un craciun in romania si acum sunt 6 ani de cand nu am fost!!
La anul, cum ma voi intoarce la munca, voi avea bani sa platesc biletele de avion, care sunt ingrozitor de scumpe pe perioada craciunului (peste 500 lire pentru noi 3).
Dar merita!!
Si atunci la anul vom avem pom natural.

Ce am citit in trecut si vreau sa raspund este:
Edelweiss, in legatura cu TV romanescon line, dai pe google
http://www.cool-itv.net/
si instalezi VLC (o sa ti apara in josul paginii cand deschizi site ul) si dupa aia poti deschide canalele. Bafta si anunta ma cand ai reusit!
Diana, esti tare draguta in mesajul ala al tau de acu doua zile in care ne iei si tu pe fiecare in parte si spui ce ti place la fiecare! Foarte frumos!

Acum, cat matza mea inca doarme, ma duc sa mai recuperez cat pot si eu. Oricum e weekend, noi mergem in seara asta la socrii, la cardiff, dar voi avea net acolo, asa ca sper sa pot sa recuperez cat mai mult.

O zi cat mai frumoasa tuturor. Noi o sa iesim un pic mai tarziu, caci e o zi superba, cu soare si 12 grade!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roberta84 spune:

Citat:
citat din mesajul lui fecian

vorbeati de accidente la bb: numai ce din greseala am tras-o pe anutza de par s-a crizat a mea ceva de vis.

Apropos, voi aveti cumva sentimentul ca va cearta bebei???s

Ca eu asa am un feeling cateodata ca ma ceartaaa...vorbeste acolo pe limba ei si cu nervi si cu naduf, pe mai multe voci...iar cand o iau in brate nici nu imi zambeste...imi ofteaza a rasuflare si dupa ce ii dau ce vroia se immbuneaza si imi da un zambet larg...

Dar daca de acum e nevrotica, apoi cand creste de varsta matzului imi scoate, la propriu, perii albi


Felicia, mamica de 2 comori: (Gabriel) si (Ana-Maria)
viitorul suna bine, cu Ana si Gabriel


Where there is a WILL there is a WAY!

asa am si eu impresia uneori ca ma cearta si se incrunta si da din gura , de cele mai multe ori se intampla sa vrea in brate si nu il iau si vine ta-su si il ia si eu apoi vb cu el si efectiv nu vrea sa se uite la mine , ma bag cu capul in fata lui si intoarce capul sa nu ma vada. deci ma pedepseste, cred eu , ca nu i-am facut pe plac.
Doamne ce personalitate au si beeblusii astia , ce ne-om face mai tarziu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roberta84

ba chiar le trag cu dulciurile : dimineatz mananc mereu lapte cu biscuiti si dulceata, iar in timpul zilei am nelipsit pe birou , langa calculator o cuie de bomboane de ciocolata si de cate ori stau sa ma mulg mai bag cate o bomboana 2 pe furis cica.noaptea cum ma trezesc direct la dulap la rulade si cornuri, plus ca mai fac si eu cate un chec , clatite .. si alte dulciuri deastea rapide.am devenit dependenta de dulciuri mai ceva ca de cafea


fericita de Gabriel ( 14.07. 2011)

Binecuvinteaza Doamne copilasii nostri !


Roberta, esti tare simpatica! Oricum, nu se cunoaste!! Ai noroc!
Cred ca weekendul asta ma tenteaza si pe mine mulsul, astfel incat sa ma relaxez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Citat:
citat din mesajul lui v_florina

Multumesc pt raspuns cu privire la temperatura din casa si hainute.

Eu eu mananc multe dulciuri in detrimentul mancarii. De asta am si slabit la minus 3 fata de greutatea de cand am ramas insarcinata. Si sincer, folosesc asta ca scuza sa mananc si mai multe dulciuri. Zilnic in casa ceva usor de facut, gen gris dsu orez cu lapte si mananc cu dulceata, crema de zahar ars, prajitura inteligenta, budinca de paste etc etc. Pe langa asta, mananc si miere, si mai bag si un bounty cand ies afara, si niste biscuiti.


Mami de Pusculeanu mic si foarte plangacios (24 aug 2011)

Hmmm vezi cum reactioneaza corpul la unii??? Eu orice mananc se pune. Asta e!

Mergi la inceput