Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (21)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:


nu am citit nik din cap asta, rasp cat apuc si mai revin, incerc
so:

eco sold facut la o luna, apoi la 3 luni, era chiar la limita inferioara cu unghiurile alea, dar dc ne-a asigurat ca e ok.
dya cum adica SOBRA? chiar asa sunt? fac sondaj, asa ca dati-va cu parerea, va rog.
LORIALEX de ce spui sarcina toxica de la RH? si eu l-am avut neg, bb pozitiv si desi am avut o gramada de alte probleme nu pot sa zic ca a fost sarcina toxica.
lulusor tot de la DA? ai folosit crema cu cortizon? tot nu au trecut? offff, imi pare tare rau, multa sanatate lui eric.
v_florina pt "vorbaret" si felicitari pt progrese



am citit doar pana la pag 4, acu' fug ca ma scoate sotul la masa ca sa sarbatorim cei 11 ani de cand ne stim si ne iubim.

incerc sa revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui fecian

Eu cred ca va complicati prea mult cu jucariile astea supersofisticate.
Va spun din proprie experienta ca jucariile mai mult le-am luat pentru noi decat pentru el. El se juca foarte bine cu ziarul, oala sau sticla de plastic. Pentru el jucariile erau prea complicate.

Acum cu Ana nu mai procedez la fel. Iau jucarii putine si simple. Si ii dau aceasi jucarie pentru o perioada dupa care ii dau alta...si tot asa.

Oricum ei nu inteleg mare lucru. Prefer sa ii dau jucarii putine si sa gaseasca ea moduri diferite de a se juca.

Fug la bbb mare sa ma joc!


Felicia, mamica de 2 comori: (Gabriel) si (Ana-Maria)
viitorul suna bine, cu Ana si Gabriel


Where there is a WILL there is a WAY!





Si noi ca multi altii, mai ales ca suntem la primul copil, am cumparat destule si scumpe, si inca ne mai uitam INSA Edu nu e atat de interesat, ii place mai mult folia de aluminiu, lingura, parul meu , degetele noastre .....asa ca tind sa-ti dau dreptate Felicia.

Noi i-am luat in avans cadoul de craciun , chitara dj de la chicco, s-a jucat 3 minute cu ea si gata.... poate mai incolo sa-i placa mai mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roberta84 spune:

strunful meu inca doarme si eu azi nu am mare lucru de facut asa ca ma bag la raspunsuri : cu jucariile asa e , si noi avem o gramada insa Gabry e incantat si de ambalajul de la pampers si de mana mea si orice i se pare interesant nu numai jucarii.
Laura , eu am spus inca decand eram la odiseea gravidutelor ca imi place gandirea ta si raspunsurile care le dai.. poate esti si sobra, dar asta cand trebuie , parerea mea ca ai cate un pic din toate ceea ce te face o persoana f echilibrata , parerea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Aaa stim...asta e, e normal, fiiind primul copil faci multe cheltuieli inutile. La noi bitzu are dulapul lui plin de jucarii(unul de la ikea cu 6 laditze in el) plus magazia plina ochi.Am si dat o gramada de jucarii la altii. Nu mai zic hainutze si alte minuni.

Acum Anei i-am luat foarte putine. Sincer pana acum nu i-am cumparat decat o jucarie. Restul le are primite sau de la bitzu...si tot nu se joaca decat cu vreo 2.

Azi de exemplu a descoperit carticica textila, foarte faina...Chiar am vazut o bucurie imensa si mai ales curiozitate...cum o prindea cum o baga ca un tigrut in guritza...poate maine o sa reusesc sa si prind pe film..Era tare haioasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Buna,nu prea am cuvintele la mine....
noi avme scaun de masa de la peg perego modelul www.ibebe.ro/products/Prima-Pappa-Diner.html" target="_blank">asta si l-a folosit razvan cred ca pana pe la 2 ani jumate,acum o sa il foloseasca si rares,noi l-am luat de la baby expo si l-am luat mai ieftin.....f multumita,e in stare intacta....asta asa pt fetele care vor sa isi faca o idee inainte de a cumpara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxiiiii spune:

Multumesc Ramona...o sa incerc si eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dya27 spune:

Roberta, felicitari pt kg! Am vazut din poza in care erai langa carut ce silueta ai. Eu dintotdeauna m-am luptat c kg in minus si orice as fi mancat nu se punea. Oscilam intre 49 si 50 la 1.62 .. Acum tre sa scap de burta si arpioare numaidecat! cam doar acolo parca s-a asezat tot surplusul. Iar daca celulita nu am avut nicodata acum imi iau revansa

Laura a zis bine Roberta. Esti serioasa cu raspunsurile foarte la obiect , stii ce spui, se vede experienta ce ai acumulat-o cu Dani-pe scurt, mi-e drag sa te citesc.

Eu m-am uitat pe siteul ebay din america, am vazut un jamper la 80$ (nou), m-am bucurat ca trimitea peste tot lume dar m-am dezumflat rapid cand am vazut pretul transportului -79$. gata, m-am resemnat, nu are rost, o sa luam de aici.

Si mie imi tine morala al meu fecior

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Merci mult Andra pt raspunsul cu pastilele!
Am luat ibuprofen, sper sa ma ajute. Imi doresc ca nasterea sa imi fi reglat si mie episoadele lunare de durere crunta pe care le aveam.


din 06.07.2011 am un cavaler!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

toate mamicile si puiutii

Ianis nu mi a facut cacuta de 2 zile azi e a 3 a zialaptat LM..nu stiu ce sa fac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dya27 spune:

Stiam ca am uitat ceva

Laura, la multi ani fericiti si pe mai departe! Ce coincidenta, si noi tot azi ne serbam iubirea.. au trecut 12 ani de pe 25.11.1999 una din cele mai frumoase si mai importante zile din viata mea

Mergi la inceput