Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (21)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

Roberta imi place poza de la avatar

Adra, si eu ma simt prost fata de Filip care n-are nimic nou, carutul i l-am luat nou si nu-l foloseste. Toate jucariile sunt de la Ana sau ce a mai primit.

Felicia, nu stiu ce sa zic...cred ca e greu, snackuri mananca??? lapte bea? poate bea prea mult...nus tiu


Dya, incerc sa caut un filmulet cu Ana in jumper, sa stii ca il gasesti pe ebay si sunt cate livreaza in Europa, eu asa i l-anm luat Anei cu livrarea direct in ROmania. Atat de mult i-a placut ca l-am adus cu mine in state cand ne-am intors.



Mama de Ana (29 Ian 2009) si Filip ( 11 iulie 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Buna seara
Abia mai tin pasul la citit
Ma bucur ca au revenit si fetele care au cam absentat in ultimul timp, la toate.
Si eu sunt de acord ca nu merita sa dam bani foarte multi pe jucarii, pt ca ei se joaca cu orice.Si eu am luat cand am avut-o doar pe Iustina tot ce vedeam prin magazine si omo placea, dar ea se juca cu te miri ce jucarie ieftina.Acum si daca as mai vrea nu mai pot sa cumpar chiar tot ce vad pt ca am 3 copii si trebuie sa impartim bugetul in 5.Acum incerc sa tin pasul cam cu ce este strict necesar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dya27 spune:

Ebay-ul american? Livrare din sua in romania? Serios? ar fi super, cred ca si cu tot cu transport as iesi mai ieftin decat sa iau de aici . Intru sa ma uit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariaruxi
......................
Ilida noi am facut botezul Mariei (acum 4 ani) la Zorile, tot 24 am fost. E un restaurant micut pe Torontal, dar imi place ca se gateste ca la mama acasa. Mai poti incerca la cel din Giroc, la DAF (au si site). Si asta e mai ieftin pentru ca au carmangerie proprie.
...................



Multumesc din suflet pentru resturante! O sa ii contactez telefonic de aici si sa vad ce referinte mai gasesc despre ei. Si mie mi-ar conveni cel de pe Torontal, e mai aproape de casa.


din 06.07.2011 am un cavaler!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Citat:
citat din mesajul lui lisssa_ana

Roberta imi place poza de la avatar

Adra, si eu ma simt prost fata de Filip care n-are nimic nou, carutul i l-am luat nou si nu-l foloseste. Toate jucariile sunt de la Ana sau ce a mai primit.

Felicia, nu stiu ce sa zic...cred ca e greu, snackuri mananca??? lapte bea? poate bea prea mult...nus tiu


Dya, incerc sa caut un filmulet cu Ana in jumper, sa stii ca il gasesti pe ebay si sunt cate livreaza in Europa, eu asa i l-anm luat Anei cu livrarea direct in ROmania. Atat de mult i-a placut ca l-am adus cu mine in state cand ne-am intors.



Mama de Ana (29 Ian 2009) si Filip ( 11 iulie 2011)


Iti spun exact ce mananca, pentru ca nu-s multe:
- toast cu cascaval -desi s-a saturat si de asta
- fish fingers asta doar o data pe saptamana ....daca reusesc sa negociez asta
- lapte
- paine cu margarina si fulgi de ciocolata...tot asa...din an in paste

In rest...aer si mila de la Dumnezeu cat cuprinde.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaruxi spune:

Felicia si Maria la fel, ma chinui cu ea. A mea mananca asa:

- supa de pui
- pate de ton rio
- peste
- paste cu ketchup
- cartofi prajiti cu ketchup
Asta e meniul ei mare si lat. Dar sa speram ca situatia se va schimba ca vine Matei din urma. El de pe acum, daca vede ca mananc ceva, plescaie din gurita. Cred ca va manca mai bine ca ea si atunci poate se vor lua la intrecere

Ilida, daca vrei iti pot da nr. de telefon de la cel de pe Torontal. Dupa mine, ei fac cea mai buna ciorba de burta din TM. Ce mi-a mai placut e ca in ziua botezului fierbeau sarmalele si restul, deci totul e proaspat. Cartofii sunt cartofi, nu congelati ca in marea majoritate a restaurantelor. Cu asta am un fix pt. ca Maria cam asta mananca la restaurant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaruxi spune:

Roberta carucior in genul asta avem si noi, e sport, de la chicco si e foarte usor. Masa polly...hmmm, ce ieftina e la voi, imi amintesc ca acum 4 ani era vreo 7 mil.
Dar de ce in tara asta saraca, cu salarii de mizerie, totul e atat de scump? Zau ca nu inteleg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Felicia copiii au perioade, si fetele mele au avut perioade cand nu mancau, si acum daca le-as lasa dupa ele nu ar cere mancare. Eu incerc sa le fac cat mai des ce le place lor:
- mamaliga cu branza si smantana
- papanasi fierti cu smantana
- snitele de pui cu cartofi(prajiti sau fierti)
- supa de pui cu galuste
Si incerc sa le fac cat mai des(aproape zilnic) ca sa nu se plictiseasca de acelasi fel de mancare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Anca, te admir sincer. Eu nu fac asta, si am doar un copil, si nu am munca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dya27 spune:

Roberta , imi place si mie scaunul chicco polly 2in 1, tot la asta ma gandeam. Pare bun.

Asta ar fi a patra seara in care ii dau lui Ianis cereale inainte de nani si am observat ca doarme mai bine. De ex aseara a dormit de la 8 la 4 si apoi pana la 7.

Anca mi-ai facut o pofta de mamaliguta cu branza si smantana..

Felicia, de ce margarina si nu unt? Citisem un articol parca pe ce se intampla doctore in care zicea ca sunt total interzise margarina si branza topita in alimentatia copiilor..

Mergi la inceput