Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (21)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

Citat:
citat din mesajul lui madybulancea

Mie carucior imi place asta http://www.chicco.ro/product--carucior-sport-lite-way--1123.html dar acum ink nu investesc in carucior...avem unul mai mare dar nu ii place sa stea,asa ca afara iese in manduca...poate la primavara!



Mami de Razvan si Rares



exact asa are o prietena de a mea si este f multumita de el...se manevreaza cu o mana

Mama de Ana (29 Ian 2009) si Filip ( 11 iulie 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dya27 spune:

Asa e, lor li se par interesante chestii la carenoi nici nu ne-am gandi..cand vor descoperi bucataria si dulapurile, oalele si lingurile de lemn cu care sa bata in ele o sa uite de jucariile lor

Nici eu nu-s pro antemergator, jucaria asta o percepeam altfel dar raman la jamperoo, m-a convins atat betty cat si filmuletele de pe youtube

In prima faza sunt importante jucariile care le dezvolta inteligenta insa adevarul e ca da, pentru noi cele la primul bebe tentatia e mare avand in vedere oferta atat de bogata.

Sophie mi-e draga si mie si cred ca ar avea succes dat fiind faptul ca inele astea pt dentitie nu prea il intereseaza si roade la urechile unui tigru de plus.aici am vazut pe ebay la vreo 17 euro, nu mi se pare chiar exagerat de mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaruxi spune:

Adra, wrap-ul doar l-am imprumutat, dar protectia care costa 180 ron mi-a dat-o acasa si i-am dus banii astazi. De asta m-am socat, ca a avut incredere sa mi-o dea fara sa-i platesc.

Va mai intreb o data pentru ca vad ca nu mi-a raspuns nimeni: cum ii purtati in manduca sau wrap, cu picioarele in M?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaruxi spune:

Nici M nu e interesat de chestiile speciale de rontait pt. dentitie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dya27 spune:

Aly, ce mi-a facut si mie Ianis azi.. De regula nu rezista fara sa nu doarma mai mult de 2 ore, cam asa..iar azi trecusera vreo 4.. Aproape uitasem ca mai poate sa planga asa..din cauza oboselii, nu pot descrie in cuvinte ce show a facut..era terminat de plans .............si ar fi asa simplu doar sa inchida ochisorii si sa faca nani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Citat:
citat din mesajul lui dya27

Aly, ce mi-a facut si mie Ianis azi.. De regula nu rezista fara sa nu doarma mai mult de 2 ore, cam asa..iar azi trecusera vreo 4.. Aproape uitasem ca mai poate sa planga asa..din cauza oboselii, nu pot descrie in cuvinte ce show a facut..era terminat de plans .............si ar fi asa simplu doar sa inchida ochisorii si sa faca nani

Iti multumesc Doamne pentru cel mai minunat cadou Ianis-Stefan (4 iulie 2011)


Exact asa patesc si euof of

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Carmen, in Manduca ar trebui sa-ti iasa f simplu. M ala inseamna ca genunchii sunt mai sus decat funduletul (linia de jos a funduletului).
La wrap ai grija sa-l tragi pana sub genunchi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Citat:
citat din mesajul lui fecian

Da'ce aveti fetelor cu girafa aia? Ca doar nu ii creste inteligenta piticului de la ea si cu siguranta cresterea dintilor e tot la fel de dureroasa pentru ei.

Stati mamici cumintele. Eu ce ma gandesc sa iau piticei de ros trebuie sa fie usor de pus in gura si sigur si ieftin.


Felicia, mamica de 2 comori: (Gabriel) si (Ana-Maria)
viitorul suna bine, cu Ana si Gabriel


Where there is a WILL there is a WAY!


Nu i-am luat si lui nimic. Jucarii are de la Eva, haine la fel, plus ce a primit, ma mustra constiinta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

eu sunt cu nervii in pioneze dupa o zi cu cei 2.
Ana desi ar vrea sa doarma nu poate mai mult de jumate de ora max. Cand cel mare ar vrea sa doarma il trezeste cea mica...si tot asa. Pana la 6 nu reusesc sa fac nika.
Acum Ana e la mine in brate sidoarme..dar nu cred ca o sa o tina mult ca Gabriel e iar in verva...
Asta dupa ce a papat si el 4 bucatele de peste(minune mare) si o felie de paine cu margarina si fulgi de ciocolata...nu va spun ca pentru acest "superb" meniu am negociat 2 ore.
La cel de pranz s-a lasat cu plasete si amenintari, si la sfarsit cu rugaminti fierbinti.
Sincer ma termina nervos copilul asta si o super nanny mi-ar fi de mare mare ajutor..ca sincer nu stiu cum sa ii dau de cap.
Cred ca din cauza asta voi fi mult mai atenta cu disciplina Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roberta84 spune:

nu stiu de ce eu nu am putut accesa ai dc/
deci , eu carut am luat asa http://www.clickstore.com/miobimbo.it/product.php?idx=19665&linkid= si sunt f multumita , il manevrez cu o mana si bebe sta f bine in el.
scaunel am luat asa http://www.bimbomarket.it/seggiolone-polly-2-in-1-mr-owl-2012-P17950.htm, dar inca mai asteptam pana sa il fol.
eco de sold am facut , la 3 luni , asa trebuia aici., niste bani dati aiurea parerea mea.


Mergi la inceput