Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (21)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Da'ce aveti fetelor cu girafa aia? Ca doar nu ii creste inteligenta piticului de la ea si cu siguranta cresterea dintilor e tot la fel de dureroasa pentru ei.

Stati mamici cumintele. Eu ce ma gandesc sa iau piticei de ros trebuie sa fie usor de pus in gura si sigur si ieftin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

DE exemplu www.bartsmit.com/bright-starts-kralen-bijtring" target="_blank">asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

Buna seara!
Pentru ca maine merg cu junioara la teatru pentru copii, am fost astazi la evaluarea de 3 luni si raportam 6650 si 65 de cm. Luna aceasta Luca a pus 500g si 3 cm , cumintele lui mama.

Si eu votez cu masina de spalat vase, cel mai rapid mod de a face curat in bucatarie

Alina , Paula Maria(9 octombrie 2007) si Luca Tudor (25 august 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

NAVICULA bn ai venit (mai cu intarziere dar nu am avut timp sa intru zilele astea)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

DYA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Ianis al meu nu adoarme fara o repriza buna de plansoff si ieri am avut niste musafiri si el a plans de parca il taia cineva si m am simtit asa de prost

Spunea cineva ca fontanela se inchide la 4 luni...la Ianis nu e inchisa si cateodata pulseaza sa ma ingrojorez?cand am fost la vacc de 4 luni mi a spus ca totu e bn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlyMih

Ianis al meu nu adoarme fara o repriza buna de plansoff si ieri am avut niste musafiri si el a plans de parca il taia cineva si m am simtit asa de prost

Spunea cineva ca fontanela se inchide la 4 luni...la Ianis nu e inchisa si cateodata pulseaza sa ma ingrojorez?cand am fost la vacc de 4 luni mi a spus ca totu e bn

Mamicuta fericita de baietel Ianis-Andrei(5 iulie 2011)


Se poate inchide la 4 luni, dar de regula se inchide dupa un an. Daca are fontanela larga si mai tarziu, spre un an jumate. E normal sa pulseze.
N-ai de ce sa te simti prost, copiii mici sunt suprasolicitati de figurile noi, banuiesc ca toti vorbeau cu el si faceau ghidusii, a obosit si d-aia a plans

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

buna fetelor!

s-a propus intalnirea de saptamana viitoare in MALL AFI PALACE COTROCENI, ora 12.30, miercuri.


asteptam confirmari.

_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

deci depinde de copil, Ana nu se juca cu jucarii mici si complicate, in schimb jumperul a fost favoritul ei, se cerea in el. a mai avut masuta de lav Fisher Price, pe care si acum o foloseste.

Felicia, Sophie e usor de ros. Anei i-a placut f mult, in schimb ea nu arost niciodata la chestiile alea de plastic ce se pun in congelator.


Asa, Ilida, scuze...ca nu m-am facut inteleasa. Deci, joggerul nu l-am mai folosit din luna a 7-a cand mi-am cumparat carutul acela tip umbrela. DAca as fi stiut ca Filip nu va sta in carucior nu as fi dat bani pe Chicco si l-as fi pus direct in umbrela care se lasa la orizontala complet.



Mama de Ana (29 Ian 2009) si Filip ( 11 iulie 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Mie carucior imi place asta http://www.chicco.ro/product--carucior-sport-lite-way--1123.html dar acum ink nu investesc in carucior...avem unul mai mare dar nu ii place sa stea,asa ca afara iese in manduca...poate la primavara!

Mergi la inceput